Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Garlinghouse: Spolupráca Ripple s Moneygram môže byť väčšia vec, než whitepaper Libry

Článok

garlinghouse
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CEO spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, naznačil, že Ripple je blízko k uzavretiu ďalších dôležitých partnerstiev.

Garlinghouse 9. augusta v rozhovore pre Yahoo! Finance prezradil, že spoločnosť MoneyGram, druhá najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa prevodom peňazí, začala 3. augusta úspešne používať produkt Ripple xRapid.

xRapid je technológia, ktorá používa tokeny XRP na okamžite vyrovnanie peňazí odoslaných v jednej mene na cieľovú menu. Tento produkt, ktorý zabezpečuje pomocou XRP takmer okamžite a mimoriadne lacné medzinárodné prevody, však zatiaľ nepoužívajú ďalší partneri Ripple ako sú banka Santander, Standard Chartered či American Express.

TIP: Viac  o spolupráci Ripple a MoneyGram sme písali tu:

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Garlinghouse tvrdí, že partnerstvo s MoneyGram je len jedným z prvých prípadov použitia kryptomien na trhu veľkom rozsahu. ,,Je to obrovský úspech. Ak by som si mohol teraz staviť, tak stavím na to, že dohoda s MoneyGram bude mať na trh s kryptomenami väčší vplyv než whitepaper Libry (kryptomeny Facebooku),” uviedol.

Vzhľadom k tomu, že volume xRapid medzi prvým a druhým kvartálom tohto roku narástlo o 170% a to dokonca predtým, než ho začal využívať xRapid, Garlinghouse predpokladá, že xRapid by mohol prekonať volume 1 miliardy dolárov už v roku 2020.

Ripple údajne podpisuje zmluvy s dvoma  novými finančnými inštitúciami za týždeň. Šéf Ripple očakáva, že tento rok podpíše celkovo okolo 100 nových partnerstiev, z ktorých bude 20% zahŕňať aj používanie produktu xRapid, čiže priamo kryptomeny XRP.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne