Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Článok

xrp-moneygram-ripple

Spoločnosť MoneyGram, ktorá patrí medzi popredné firmy špecializujúce sa na finančné transakcie, uzavrela strategické partnerstvo s firmou Ripple, ktorá prevádzkuje kryptomenu XRP.

Spoločnosti uzavreli dvojročnú dohodu, v rámci ktorej využije MoneyGram blockchain technológiu vyvinutú Ripple. MoneyGramu by mala pomôcť k realizovaniu lacnejších, jednoduchších a rýchlejších medzinárodných platieb. V rámci dohody bude môcť MoneyGram čerpať od Ripple až 50 miliónov dolárov výmenou za vlastné imanie.

MoneyGram by mal podľa dohody používať produkt Ripple xRapid, ktorý umožňuje zasielanie peňazí v jednej mene a okamžité vyrovnanie v cieľovej mene. Za pomoci použitia tokenov XRP pre takéto prevody môže xRapid urobiť takýto druh prevodu rýchlejšie ako pri klasickej výmene fiatových mien alebo iných významných digitálnych aktív.

,,Prostredníctvom produktu Ripple xRapid budeme mať možnosť okamžite zúčtovať finančné prostriedky z amerických dolárov do cieľových mien v neobmedzenom čase (24/7), čo predstavuje potenciál pre revolúciu v našich operáciách a dramatické zefektívnenie pre našu globálne riadenú likviditu,” povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ MoneyGram Alex Holmes.

MoneyGram pôsobiaca v 200 krajinách na svojej stránke uvádza, že je aktuálne druhou najväčšou platobnou firmou na svete. Obhospodaruje najmä značnú časť trhu remitencii, pri ktorých posielajú prisťahovalci peniaze do svojich rodných krajín (napríklad keď Ind žijúci v USA posiela peniaze cez MoneyGram domov svojej rodine). Hodnota tohto trhu sa odhaduje na 600 miliárd dolárov.

Táto spolupráca nie je jedinou pozitívnou novinkou firmy Ripple. Tá uzavreli partnerstvo aj s juhokórejskou burzou Coinone, ktorá sa pripája ku konzorciu SBI-Ripple Asia. Toto zoskupenie finančných inštitúcii z niekoľkých ázijských krajín vrátane Číny, Južnej Kórei, Thajska, Filipín, či Japonska má slúžiť na využite technológii Ripple k medzinárodným prevodom finančných prostriedkov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne