Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Doplácajú altcoiny na regulácie viac než bitcoin?

Článok

altcoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Miera dominancie bitcoinu na trhu s kryptomenami výrazne rastie a dnes prekročila už 67 percent. Medzi dôvody týkajúce sa oslabovania altcoinov môže patriť aj regulačná otázka.

Steve Mnuchin, americký minister financií, sa v predchádzajúcich týždňoch vyjadroval kriticky najmä smerom k bitcoinu a kryptomene Facebooku Libra, no je možné, že jeho slova zasiahli najvýraznejšie práve altcoiny.

Bitcoin sa totiž čoraz častejšie prirovnáva k digitálnemu zlatu, ktorého cena môže počas neistého obdobia na finančných trhoch, ktorému neprispieva ani obchodná vojna medzi USA a Čínou, ďalej rásť. Kryptomena Facebooku Libra je naopak stále len predmetom špekulácií a správy, či už pozitívne alebo negatívne, môžu v súčasnosti maximálne do určitej miery ovplyvniť akcie Facebooku.

Altcoiny sú však v horšej pozícií. Regulátori majú na ne omnoho zásadnejší vplyv, než na gigantický bitcoin, ktorý chceli v minulosti neúspešne zakázať už viaceré vlády.

Na skutočnosť, že altcoiny doplácajú na makroekonomické a geopolitické tlaky výraznejšie než bitcoin upozornila vo svojej nedávnej správe spoločnosť Coin Metrics, ktorá ukázala pomer medzi pohybmi ceny bitcoinu a vybraných altcoinov.

Môže za to obmedzený prístup Američanov k altcoinom?

Možnými dôvodom tohto oslabovania môžu byť vo veľkej miere obmedzenia pre obchodovanie altcoinov v Spojených štátoch amerických. Burza Binance už pred letom oznámila, že bude musieť pristúpiť k blokovaniu amerických IP adries na svoju burzu (medzitým plánuje spustenie americkej pobočky, no to na upokojenie obáv amerických investorov nestačí). BitMEX zas čelí vyšetrovaniu zo strany CFTC, pretože hoci oficiálne Američanom svoje služby neponúka, existujú dôkazy, že je pomerne ľahké pre Američanov túto skutočnosť obísť.

Je teda možné, že FUD zo strany amerických regulátorov má najväčší dosah práve na altcoiny? Správanie na trhu tejto teórii minimálne nahráva.

Bitcoin sa jednoducho stáva pre investorom bezpečným prístavom, pokiaľ ide o sektor s kryptomenami. Altcoiny sú naopak považované za veľmi rizikové. Mnohé projekty sú zatiaľ len v skorej fáze vývoja a okrem toho medzi nimi existuje veľká konkurencia. Ak je teda investor naklonený myšlienke investovať do kryptomien, pretože sa obáva o budúcnosť amerického dolára, pôjde samozrejme skôr do dolára, než do altcoinov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.