Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena kryptomeny Cardano (ADA) sa za mesiac a pol prepadla o polovicu a ešte horšie je na tom v páre s bitcoinom. Je to pomerne kuriózne vzhľadom na potenciál tohto projektu a aktivitu jeho vývojárskeho tímu. Na zaujímavé zistenia o vývoji Cardano upozornil na Reddite užívateľ Corruptedaesthetic.

Cardano, projekt za ktorým stojí v kryptokomunite mimoriadne rešpektovaný Charles Hoskinson, je aktuálne vo fáze dokončovania prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorej sa stane omnoho decentralizovanejšie, než samotný kráľ kryptomien Bitcoin. Nuž a zdá sa, že vývojársky tím tohto projektu pracuje na dokončení Shelley na plné obrátky.

Naznačujú to štatistiky z GitHubu, podľa ktorých je developerský tím Cardano za posledných 30 dní suverénne najaktívnejší spomedzi všetkých projektov s celkovým skóre 325 bodu. Za posledných 30 dní vývojári Cardano vyvinuli trojnásobne viac práce, než 92% konkurenčných projektov v GitHube.

Developeri Cardano majú aktuálny rating o 73 bodov vyšší, než vývojári Ethereum, o 212 bodov vyšší, než vývojári Aeternity a až o 230 bodov viac, než developeri EOSu.

aktivita-cardano-dev

Rating developerov Cardano je od mája 2019 stále nad úrovňou 300 bodov, pričom takúto konzistentnú úroveň v dlhšom časovom rámci nedosiahli predtým vývojári žiadneho iného projektu vrátane Ethereum.

Aktivitu kryptomenových projektov na GitHube môžete kontrolovať aj prostredníctvom prehľadnej tabuľky na stránke app.sentiment.net, kde stačí kliknúť na stĺpček s nápisom “Dev  act. 30dni”.

Graf developerskej aktivity Cardano (fialovo označené)

aktivita-cardano

Štatitiky naznačujú, že vývojári Cardano sú blízko k dokončeniu fázy Shelley, ktorej spustenie sa očkúva najneskôr koncom tohoto roka. Ak vás zaujíma Cardano, odporúčame vám sledovať československú facebook skupinu Cardano [ADA] CZ/SK.

O Cardano sme nedávno urobili rozhovor s odborníkom na túto kryptomenu Jaromírom Tesařom. Prečítať si ho môžete tu.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Zdroj: reddit.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne