Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

Cena kryptomeny Cardano (ADA) sa za mesiac a pol prepadla o polovicu a ešte horšie je na tom v páre s bitcoinom. Je to pomerne kuriózne vzhľadom na potenciál tohto projektu a aktivitu jeho vývojárskeho tímu. Na zaujímavé zistenia o vývoji Cardano upozornil na Reddite užívateľ Corruptedaesthetic.

Cardano, projekt za ktorým stojí v kryptokomunite mimoriadne rešpektovaný Charles Hoskinson, je aktuálne vo fáze dokončovania prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorej sa stane omnoho decentralizovanejšie, než samotný kráľ kryptomien Bitcoin. Nuž a zdá sa, že vývojársky tím tohto projektu pracuje na dokončení Shelley na plné obrátky.

Naznačujú to štatistiky z GitHubu, podľa ktorých je developerský tím Cardano za posledných 30 dní suverénne najaktívnejší spomedzi všetkých projektov s celkovým skóre 325 bodu. Za posledných 30 dní vývojári Cardano vyvinuli trojnásobne viac práce, než 92% konkurenčných projektov v GitHube.

Developeri Cardano majú aktuálny rating o 73 bodov vyšší, než vývojári Ethereum, o 212 bodov vyšší, než vývojári Aeternity a až o 230 bodov viac, než developeri EOSu.

aktivita-cardano-dev

Rating developerov Cardano je od mája 2019 stále nad úrovňou 300 bodov, pričom takúto konzistentnú úroveň v dlhšom časovom rámci nedosiahli predtým vývojári žiadneho iného projektu vrátane Ethereum.

Aktivitu kryptomenových projektov na GitHube môžete kontrolovať aj prostredníctvom prehľadnej tabuľky na stránke app.sentiment.net, kde stačí kliknúť na stĺpček s nápisom “Dev  act. 30dni”.

Graf developerskej aktivity Cardano (fialovo označené)

aktivita-cardano

Štatitiky naznačujú, že vývojári Cardano sú blízko k dokončeniu fázy Shelley, ktorej spustenie sa očkúva najneskôr koncom tohoto roka. Ak vás zaujíma Cardano, odporúčame vám sledovať československú facebook skupinu Cardano [ADA] CZ/SK.

O Cardano sme nedávno urobili rozhovor s odborníkom na túto kryptomenu Jaromírom Tesařom. Prečítať si ho môžete tu.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Zdroj: reddit.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Cardano

5 dôležitých oznámení Cardano z virtuálneho summitu

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano

Prvý deň virtuálneho summitu Cardano (ADA) pri príležitosti blížiaceho sa spustenia mainnetu Shelley priniesol viacero významných oznámení zo strany materskej spoločnosti stojacej za celým týmto projektom, čiže firmy IOHK.

Mediálnu pozornosť vzbudilo najmä 5 oznámení, ktoré IOHK zdieľalo so svojimi partnermi aj prostredníctvom tlačovej správy.

Fáza Shelley

Prvé oznámenie bolo najmenej prekvapujúce – týka sa totiž dlho očakávaného spustenia mainentu Shelley, ktorá so sebou prinesie možnosť stakingu a očakávanej decentralizácie celého projektu. Ako to bolo známe už pred summitom, mainnet by mal byť spustený po hardforku, ktorý sa chystá na koniec júla.

Atala PRISM

Zatiaľ čo spustenie Shelley je dlho avizovanou vecou, Atala PRSIM je čerstvejšou správou. PRISM je decentralizovaný systém identifikácie, ktorý má umožniť miliónom ľudí, ktorí nemajú bankový účet, prístup k blockchainu a jeho finančným a sociálnym službám, ktoré so sebou prináša. Toto riešenie umožní bezpečne zdieľať osobné údaje cez blockchain Cardano popri tom, ako sa on bude postupne kompatibilný s inými blockchainami a ekosystémami.

,,Ako otvorený a inkluzívny systém, ktorý je potenciálne prístupný prostredníctvom jednoduchých mobilných telefónov alebo papierových peňaženiek by to mohlo podporiť novú vlnu aplikácii rozširujúcich sociálne a finančné systémy pre milióny ľudí po celom svete,” uviedol k tomuto oznámeniu líder Cardano a CEO IOHK Charles Hoskinson.

Projektový katalyzátor (krok k Voltaire)

Prekvapujúcou novinkou je výrazný krok vpred k spusteniu fázy Voltaire, ktorá súvisí s riešením pre decentralizovanú vládu/vládnutie nad týmto projektom, IOHK predstavilo Project Catalyst, ktorý prináša sadu nástrojov, ktoré umožnia držiteľom ADA hlasovať za návrhy na financovanie blockchainu Cardano. Projekt spája modely demokracie, sociálnych experimentov a súhlasu komunity s cieľom uľahčiť plne decentralizovaný systém správy “štátnej pokladnice”. Do prevádzky má byť uvedený na konci roka 2020.

,,Držitelia ADA potrebujú jednoduchý proces, v rámci ktorého môžu priamo ovplyvňovať budúcnosť Cardano. Tento proces musí byť spravodlivý, použiteľný a musí viesť k rozhodujúcim rozhodnutiam o financovaní, čo doteraz žiadny iný projekt v tomto odvetví nedosiahol. Budeme to spúšťať vo štvrtom kvartáli 2020,“ poznamenal Hoskinson a dodal, že projekt Catalyst pripravuje Cardano na éru Voltaite a ide o obrovský krok s splneniu prísľubu IOHK, že dodá decentralizovaný a spravodlivý systém správy štátnej pokladnice.

Projekt Atlas

Ďalšie oznámenie sa týkalo projektu Atlas, ktorý sa zameriava na zvýšenie užívateľského komfortu na platforme Cardano zvýšením dostupnosti produktov a nástrojov. Používatelia vďaka nemu môžu tiež kontrolovať celkový stav siete a hlasovaním či delegovaním robiť dôležité rozhodnutia.

cFund

Posledné oznámenie sa táka partnerstva so spoločnosťou Wave Financial Group, v rámci ktorého vznikne fond spravujúci 20 miliónov dolárov zameraný na podporu začínajúcich startupov, ktoré chcú budovať svoje projekty na technológiách od IOHK, medzi ktoré patrí aj Cardano. Spočiatku venuje do tohto fondu samotné IOHK 10 miliónov dolárov a Wave plánuje ďalších 10 miliónov zabezpečiť skrz fundraising. Následne bude po celom svete investovať do začínajúcich startupov čiastky medzi 250 000 až 500 000 USD.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Cardano môže byť 100-násobne decentralizovanejšie než Bitcoin, tvrdí Hoskinson

Avatar

Článok

zo dňa

od

Charles Hoskinson - Cardano

Kým väčšina kryptomien je v poslednom týždni voči doláru v strate, kryptomene Cardano (ADA) sa darí a v čase písania tohto článku je v pluse takmer 14%. Vďačí za to najmä tohtotýždňovému virtuálnemu summitu, v rámci ktorého budú predstavené viaceré novinky a najmä blížiacemu sa spusteniu mainnetu Shelley.

V súčasnosti je za najdecentralizovanejšiu kryptomenu právom považovaný Bitcoin, no líder Cardano Charles Hoskinson sa domnieva, že po spustení éry Shelley u Cardana to tak už nemusí byť. Cardano môže podľa neho Bitcoin v niektorých aspektoch decentralizácie prekonať až stonásobne.

Pokiaľ ide o Bitcoin, jeho najchúlostivejším bodom v otázke decentralizácie je výrazný vplyv Číny na jeho ťažbu. Väčšina najväčších mining poolov sa totiž nachádza práve v tejto krajine. Je v nej totiž lacná energia a dobré podnebie. Ťažiari dokážu v Číne využívať mnohé obnoviteľné zdroje energie, vďaka čomu je ťažba aj ekologickejšia.  Spoločnosť CoinShares odhaduje, že na ťažbe Bitcoinu má Čína až dvojtretinový podiel a podobne to vidí aj Brad Garlinghouse z Ripple, ktorý v rozhovore pre CNN skonštatoval, že ide minimálne o 60% celej ťažobnej kapacity.

Problém je to z toho dôvodu, že Čínska vláda môže kedykoľvek tieto spoločnosti regulovať či dokonca zakázať. Teoreticky tak môže všetkych minerov v Číne aj vypnúť, čo by dozaista otriaslo aj Bitcoinom. Ten by síce s určitosťou prežil, no zrejme by to malo minimálne z krátkodobého pohľadu výrazný dopad na cenu. Taktiež možno polemizovať nad tým, čo by sa stalo s bezpečnosťou siete, keby zrazu vypadlo z hry viac než 50% hashrate. Úprimne tieto obavy sú pravdepodobne prehnané. Zatiaľ realita nenaznačila, že by bolo sústredenie minerov v Číne vážny problem. Na druhú stranu treba priznať, že tí, čo túžia po skutočnej decentralizácii, by boli určite spokojnejší, keby aj v tomto aspekte bol Bitcoin v rámci sveta prerozdelenejší a Čína nemala také dominantné postavenie v jeho ťažbe.

Cardano má po spustení mainnetu Shelley fungovať úplne odlišne ako Bitcoin. Nebude sa totiž spoliehať na svojich ťažiarov v rámci konceptu Proof of Work, ale na koncept Proof of Stake, na ktorý mimochodom prejde aj Ethereum. Bezpečnosť siete budú teda zabezpečovať samotní hodleri kryptomeny ADA cez pooly, na ktorých budú svoje mince stakovať a dostávať za to odmenu. Poolov by malo byť až 1000 a systém je navrhnutý tak, aby si boli rovné, teda nemali by existovať pooly, ktoré budú silnejšie a dominantnejšie. Hoskinson odvolávajúci sa na mnohé vedecké štúdie verí, že systém je navrhnutý tak, aby bol bezpečný a nenapadnuteľný, no a popri tom oveľa decentralizovanejší, než samotný Bitocin.

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Očakávania od spustenia Cardano sú preto veľké. Ide o projekt, ktorý si zvolil dlhšiu a náročnejšiu cestu, pretože všetky navrhnuté riešenia sa najprv snažil vedecký overiť. V dôsledku toho mu napríklad výrazne ušiel konkurent Ethereum, na ktorom sa už dávno budujú smart kontrakty a šikovné aplikácie. Cardano bude musieť po spustení mainnetu dokázať, že je nielen decentralizované, ale aj stabilné a rýchle. Následne ho čaká spustenie fazy Goguen so smart kontraktmi a náročný boj o užívateľov, ktorých si uchmatlo najmä Ethereum. Aktuálny rast ceny ADA je určite ovplyvnený aj cenovými špekuláciami a je možné, že po spustení mainnetu Shelley príde cenová korekcia v rámci starého dobrého známeho “buy the rumour, sell the news”.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Cardano

Cardano sa môže zaradiť medzi TOP5 kryptomien, tvrdí Ryan Selkis

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano ADA

Generálny manažér spoločnosti Messari Ryan Selkis vyjadril presvedčenie, že kryptomena Cardano (ADA) sa v dohľadnej dobe zaradí medzi najväčšie kryptoprojekty na trhu a veľmi reálne môže byť v roku 2021 aj súčasťou prvej päťky podľa trhovej kapitalizácie.

Cardano je aktuálne na zozname najväčších kryptomien na 11. mieste s podobnou kapitalizáciou ako má desiaty Crypto.com Coin (CRO). Súčasná hodnota ADA 0,084 USD (v čase písania článku) je však ešte na milé vzdialená od rekordných 1,18 USD (-92%) zaznamenaných 4. apríla 2018.

Kým však v tom čase hodnota Cardano vyletela hlavne vďaka veľkému boomu celého kryptotrhu a drvivá väčšina kryptomien rástla na cene bez toho, aby mali vôbec vyvinutú technológiu, v súčasnosti je Cardano mimoriadne blízko k spusteniu mainnetu Shelley a s ním súvisiaceho stakingu. Sieť sa vďaka tomu stane funkčná a čo je hlavné, aj decentralizovaná. Niektorí dokonca tvrdia, že omnoho decentralizovanejšia, než samotný Bitcoin (radšej však nerobme v tomto smere unáhlené závery a počkajme si, ako to bude vyzerať v niekoľkoročnej praxi).

Selkis z Messari je presvedčený, že Cardano je naozaj kvalitný projekt a že dokáže v prvej desiatke nahradiť “odpad”, ktorý podľa neho predstavujú kryptomeny XRP, Tether, Bitcoin Cash, Bitcoin SV či EOS. Podľa Selkisa si pozíciu v prvej desiatke aktuálne zaslúžia len Bitcoin, Ethereum a Binance Coin, ktorý označil za skutočný altcoin.

(naša poznámka: Minimálne v prípade Tetheru si aktuálne nevieme predstaviť, ako by mohol byť nahradený v prvej desiatke inými projektmi vzhľadom na jeho súčasnú mimoriadne dôležitú úlohu v celom ekosystéme založenom predovšetkým na tradingu)

Nakoľko Selkis tvrdí, že ADA sa môže stať TOP5 kryptomenou, musela by za súčasných podmienok zdvojnásobiť svoju trhovú kapitalizáciu na približne 4,5 miliardy dolárov.

Skeptici upozorňujú, že Cardano je však v neľahkej situácii pre veľký náskok, ktorý má pred ním čo sa týka zamerania projektu podobné a konkurenčné Ethereum, ktoré okrem toho chystá spustenie Ethereum 2.0 as ním súvisiaci staking. Cardano zatiaľ ani nebeží a aj keď sa spustí, musí ešte rozbehať smart kontrakty. Nuž a následne môže trvať roky, kým priláka na svoju sieť dostatok vývojárov. Naopak Ethereum je už zabehnuté a stačí sa mu zdokonaľovať svoju funkčnosť. Cardano preto bez ohľadu na to, či vybuduje kvalitné zázemie, čaká náročný boj o používateľov. Ak to však zvládne, má obrovský priestor pre rast aj vzhľadom na to, že jeho kapitalizácia je omnoho nižšia, než u Ethereum či Bitcoinu.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Ktoré kryptomeny sú najvyhľadávanejšie na Google?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kryptomeny

Portál Google Trends, ktorý informuje o trendoch vyhľadávania na Google, je výborný analytický nástroj, ktorý dokáže veľa naznačiť aj smerom do budúcnosti. Portál blockchaincenter.net spracoval jeho dáta súvisiace s kryptomenami vďaka čomu vieme ľahko zistiť napríklad aj to, aký záujem je vo svete o vyhľadávanie konkrétnych digitálnych aktív.

Najvyhľadávanejšou kryptomenou je podlá predpokladov a neprekvapujúco Bitcoin, ktorý tvorí 80,8% všetkých vyhľadávaní na Google v súvislosti s kryptomenami. Na druhom mieste je Ethereum s takmer 14% a tretie je XRP s takmer 8 percentami. Do prvej desiatky sa dostali ešte Litecoin (4,7%), Bitcoin Cash (2,7%), IOTA (2,5%), Monero (2,1%), Tron (1,8%), Dogecoin (1,8%) a Cardano (1,5%).

Najväčší úspech slávi Bitcoin v afrických a juhoamerických krajinách. V Keni tvorí vyhľadávanie Bitocinu takmer 95% všetkých vyhľadávaných kryptomien. Okolo 90% sa pohybuje ešte Brazília, Čile, Ekvádor, Nigéria a Juhoafrická republika.

Naopak na Ukrajine, v Rusku, Srbsku, Južnej Kórei a Japonsku je dominancia Bitcoinu nižšia než 70%, čo znamená, že altcoiny sú v týchto krajinách omnoho populárnejšie.

Ethereum je najvyhľadávanejšie v Srbsku, Rusku a Južnej Kórei, XRP sa najviac darí v Južnej Kórei, Japonsku a Írsku a napríklad Cardano slávi najväčší úspech v Holandsku, Slovinsku a Japonsku. O Monero je najväčší záujem na Ukrajine, v Česku a vo Venezuele a IOTA si získala najmä nemecké, rakúske a japonské publikum.

Zdroj: blockchaincenter.net

Čítať ďalej

Cardano

Live rozhovor o Cardano: Jaromír Tesař u Kicoma!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kicom Jaromír Tesař

Živé vysielanie začína v nedeľu 14.6.2020 o 20.00h. 

Populárny YouTube kanál Bitcoinovej kanál, ktorý má už vyše 15 tisíc followerov, odvysiela dnes večer o ôsmej live stream, v ktorom Kicom vyspovedá jedného z najväčších odborníkov na altcoiny na československej scéne a predovšetkým experta na kryptomenu Cardano Jaromíra Tesařa. Predmetom ich rozhovoru bude samozrejme práve tento altcoin, ktorý dosiahol v posledných týždňoch vďaka oznámeniam o nových partnerstvách a najmä o blížiacom sa spustení mainnetu Shelley pomerne výrazné zhodnotenie. Live stream začína o 20.00h a pozrieť si ho môžete aj cez náš web.

Čítať ďalej

Cardano

IOHK stojaca za vývojom Cardano (ADA) sa pridala k Hyperledger

Avatar

Článok

zo dňa

od

IOHK Cardano

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za vývojom kryptomeny Cardano, sa pridala ku open-source komunite Hyperledger, ktorá pracuje na vývoji  a adopcii technológie blockchain.

IOHK o tom informovala v tlačovej správe, v ktorej uviedla, že toto partnerstvo jej umožní spolupracovať s ďalšími spoločnosťami v blockchain komunite a ďalej tým vylepšovať Cardano. Okrem IOHK sa do Hyperledger pridalo cez týždeň aj niekoľko ďalších firiem.

CTO IOHK Roman Pellerin tvrdí, že celkový úspech kryptomien a adopcie blockchainu bude závisieť do značnej miery od toho, ako dokáže táto komunita spolupracovať. ,,Je skvelé, že sme sa zapojili do organizácie, ktorá zdieľa túto našu filozofiu a pracuje na využití blockchainu pri zlepšovaní priemyselných odvetví a budovania otvorenejšieho dostupnejšieho sveta.“

Hyperlendger má už viac ako 250 členov a podľa IOHK disponuje výnimočným bohatstvom zdieľaných odborných znalostí o blockchainoch, čo podľa Pallerina umožní Cardano rozvíjať nové priemyselné a obchodné spolupráce.

Výkonný riaditeľ Hyperledger Brian Bahlendorf skonštatoval, že silná vízia IOHK vybudovať na Cardano robustný decentralizovaný systém je skvelým doplnkom pre celú túto komunitu.

Okrem IOHK sa ku Hyperledger pridali cez týždeň aj Atomyze od Tokentrust AG, Binarystar, DB Systel GmbH, IOVlabs a Public Mint. Skoršie v tomto mesiaci pribudli aj Global Blokcchain Business Council a InterWork Alliance.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Cardano

Charles Hoskinson z Cardano: Kryptomeny sú aj politickým hnutím

Avatar

Článok

zo dňa

od

Hoskinson

Líder kryptomeny Cardano a spoluzakladateľ Ethereum (ETH) Charles Hoskinson v najnovšej rubrike „Spýtajte sa ma čokoľvek“ (Ask me Anything), ktorú robí pravidelne na YouTube, skonštatoval, že kryptomeny sú politickým hnutím a ľudia z kryptosektora by sa mali zjednotiť, aby dokázali odoslať snahám o jeho potlačenie.

Hoskinson uviedol, že základné narušenie súčasného menového systému novou technológiou, ktorú ponúka kryptografia, nepríde len tak bez boja. ,,Kryptomeny sú aj o politike. Budeme znovu objavovať koncept peňazí. Vytiahneme ich z rúk vlád a budeme ich ovládať my (ľudia).”

Pokiaľ ide o prirovnanie kryptomien k politike, tento výraz použil, pretože peniaze zohrávajú v otázke politického vplyvu najvýznamnejšieho a najsilnejšieho hráča – majú teda najväčší vplyv. Technológia, ktorú prinášajú kryptomeny, bude mať dosah na množstvo aspektov cez spôsob obchodovania, zmenu vlastníckych práv, obchodné transakcie, ich štruktúru, až po zákony.

Čím bližšie budú kryptomeny k naplneniu tohto cieľa, tým bude snaha vlád a ich regulátorov vzdorovať im väčšia. Už teraz cíti, že táto technologická revolúcia mnohým zákonodarcom vôbec nevonia. ,,V americkom senáte aj v americkom kongrese, no aj v ostatných kútoch sveta sú dnes ľudia, ktorí chcú kryptomeny úplne zakázať,“ upozornil.

Nesmierne dôležité  je, aby kryptomeny nemali žiaden “zadné dvere” a nikto nedokázal s ich systémom účelovo manipulovať bez toho, aby sa na zmenách zhodla celá komunita. To je jeho cieľom aj u Cardano. Ľudí sledujúcich video sa preto rečnícky spýtal: ,,Priatelia, používali by ste Cardano, keby v ňom existovali zadné dvere a systém by sme navrhli tak, aby niektoré malé skupiny mali pod kontrolou vaše peniaze a dokázali by vám ich kedykoľvek zmraziť? Koľko z vás by Cardano používalo?”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Najlepšie kryptomeny podľa Weiss Ratings. Máte ich v portfóliu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-weiss

Už dlhšiu dobu sme sa nepozreli na dáta americkej ratingovej agentúry Weiss Ratings, ktorá sa v úvode roka 2018 rozhodla ako prvá hodnotiť aj kryptomeny.

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny podľa viacerých čiastkových výsledkov – v ohľad berie technologické prevedenie projektu, jeho adopciu a tiež mieru investičného rizika a potenciálnej odmeny.

Sympatické nám je, že na rozdiel od konkurenčného čínskeho CCID, ktorý dlhodobo označuje za najlepší blockchain EOS, ktorý je však pomerne výrazne centralizovaný (čo však Číňanom nevadí), u agentúry Weiss sa na decentralizáciu kladie dôraz, čoho dôsledkom sú výrazne odlišné celkové ratingy.

Aj vďaka tomu je aktuálnou jednotkou rebríčka najznámejšia a najuznávanejšia kryptomena Bitcoin s celkovým hodnotením A-. Na druhom mieste s rovnakým ratingom je Ethereum, ktoré má veľmi podobné aj čiastkové hodnotenia.  Tretia priečka patrí Cardano a štvrtá IOTA. Obe kryptomeny majú známku B.

S hodnotením B- obstáli kryptomeny na štvrtom až 12. mieste. Ide o projekty Zcash, Ripple (XRP), Stellar, Litecoin, Tezos, BitShares, Steem a Grin.

Pokiaľ ide o čiastkové výsledky, pri súčte ukazovateľov technológie a adopcie dominujú taktiež Bitcoin Ethereum – obe kryptomeny majú ako jediné známku A. Nasledujú Ripple, Cardano, IOTA a Litecoin s hodnotením B+.

Z pohľadu investičného rizika má sedem kryptomien hodnotenie “férové”. Ide o Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tezos, Cardano, Monero a WAX. Skutočnosť, že žiadna kryptomena nemá v tomto smere lepšie hodnotenie ako “fair” je dôkazom toho, že trh s kryptomenami je stále veľmi nestály a dokážu ho ovplyvniť aj vonkajšie vplyvy. Stačí si spomenúť na prudký marcový prepad trhu po vypuknutí pandémie koronavírusu.

Weiss Ratings hodnotí aj technológiu samotnú – v tomto smere sú na tom najlepšie Cardano, Tezos, Cosmos a Fantom – tieto štyri kryptomeny dostali klasifikáciu “excelentné”.

Agentúra hodnotí aj tokeny – v tomto smere dominuje Chainlink (LINK). Nasledujú Huobi Token, Basic Attention Token, Enjin CoinKyberNetwork (KNC).

Tak čo? Našli ste medzi vymenovanými kryptomenami aj váš obľúbený projekt? Weiss Ratings pochopiteľne vyjadruje len názor analytikov danej firmy a tí sa môžu, podobne ako iní, napokon mýliť.

Zdroj: weisscrypto.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza altcoinov (29.5.): Ethereum, Litecoin, Cardano, TRX a XRP

Avatar

Článok

zo dňa

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné analýzy vybraných altcoinov. Dnes sa na trh pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

My se dneska v analýze podíváme na možné pokračování růstových kanálů u highcaps altcoinů, které by tento rok měly růst rychleji, než samotný bitcoin. Aspoň to tak po halvingu bývá, že highcaps vůči bitcoinu přidávají lehká procenta, která pak vyústí v exponenciální rallye. Pak se přidávají později i další altcoiny.

Kapitalizace altcoinů

Právě se nacházíme na důležité denní rezistenci, která zatím nebyla překonána. Navíc moc místa k horní trendovce nezbývá. Já očekávám návrat kapitalizace altcoinů na 75 mld. USD. To znamená spíše negativní měsíc červen, co se týče zisků na altcoinech. I pohybové indikátory jsou aktuálně překoupené, chce to korekci a na rallye, kde by se ignorovaly indikátory to opravdu ještě není.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Ethereum

Ethereum vůči bitcoinu se mi líbí, hlavně ten akumulační výběžek mezi 0,03 – 0,035 sts. Tam se bude ethereum vracet. Nyní kdyby vystřelilo nahoru, tak by se jednalo o zrychlenou konstrukci. To mi přijde zbytečné a očekávám ještě sražení dolů, než přijde ten pohyb na výběžek. Opět CCI aktuálně překoupené. Na druhou stranu nikde není psáno, že nemůže přijít pohyb rovnou. Být na to ve scénářích připraveni.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Litecoin

Litecoin osobně vidím jako nejhorší možný graf na spekulaci highcapovým altcoinů. Nahoru jde velmi pomalu a navíc má před sebou velmi silnou rezistenci. Tento altcoin je v jasném medvědím trendu, kde si tím pomalým pohybem vzhůru vystřelil na denním časovém rámci CCI pekelně vysoko. Tohle je zralé na další pohyb dolů.

Analýza LTC/BTC

Analýza LTC/BTC

Cardano

Cardano díky spuštění Shelley zvedlo razantně svoje objemy s úprkem vzhůru. Nyní jsme téměř bez korekce a je zajímavou otázkou, jestli korekce vůbec přijde. Hrozí totiž až výstřel na akumulační výběžek 1100 sts. Pokud by to Cardano zvládlo, dovolil bych si říct, že tu máme nový velký uptrend. Já jsem k tomu průrazu nahoru zatím skeptický a spíše jsem přikloněný ke korekci. Na pohybových indikátorech už vzniká divergence. Pokud přijde korekce všeobecně na altech, tak Cardano poletí prudce dolů kvůli prodeji spekulantů, kterých tam nyní bude opravdu hodně.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Tron

Tron se nachází těsně od akumulační zóny, proto věřím, že v následujících hodinách dojede tento pohyb až na 185 – 190 sts. Určitě zajímavý pro nějaký ten obchod s pákou.

Analýza TRX/BTC

Analýza TRX/BTC

XRP

Analýzu XRP vidím podobně jako u litecoinu. Graf je ve velmi nepříjemné medvědí náladě. Na přelomu června došlo k zásadnímu odmítnutí ceny a gravitace je tu velmi silná. Pro nějaký vstupy bych určitě ještě počkal, pokud člověk nenakupuje pravidelně každý měsíc.

Analýza XRP/BTC

Analýza XRP/BTC

Závěr analýzy

Aktuálně již nejsme zastáncem agresivních nákupů altcoinů. Mince bitcoinu jsme na altcoinech rozmnožili a nyní budeme spíše vyčkávat na další pohyb bitcoinu. Očekávám spíše sražení cen altcoinů v blízké době.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Cardano

Charles Hoskinson nechápe, prečo Vitalik Buterin ignoruje Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin, Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý stal pri vzniku Ethereum (ETH) a aktuálne stojí na čele Cardano (ADA), priznal, že ho mrzí ignorancia Vitalika Buterina (ETH) voči jeho projektu, hoci k iným konkurenčným blockchainom sa vyjadruje pomerne často.

Pritom všetky prípady použitia, ktoré vyvinulo Cardano, si môže osvojiť aj Ethereum, pretože celý ekosystém je open-source.

,,Nežijem v jeho mysli, takže neviem, prečo nikdy nespomína náš projekt. Je to jeho rozhodnutie, že to nerobí. Je to len škoda pre jeho ekosystém, pretože v Cardano je mnoho nápadov, ktoré by mohli byť pre Ethereum veľmi užitočné. A ak sa vedúci predstavitelia Ethereum rozhodli byť pred tým slepí a nikdy nepoukážu na našu technológiu, alebo naše dokumenty, iba ak by ich chceli skritizovať, všetko čo tým dosiahnu je to, že bránia, aby týmto myšlienkam poskytli hodnotu. Nemáme na tie veci patenty, je to celé open source a Ethereum je väčšie ako len Vitalik.“

Hoskinsona taktiež mrzí, že popri tom sa Buterin vyjadruje k iným projektom. Naposledy to urobil na Twitteri, kde napísal: ,,EOS je zaujímavý projekt. Možno Tezos. Ale existujú ešte nejaké iné zaujímavé projekty?”

Líder Cardano sa domnieva, že Vitalik je určitým spôsobom veľmi podobný Elonovi Muskovi. ,,Má veľký ekosystém. Je veľmi mladý. Učí sa, aké je to byť generálnym riaditeľom a robí veľa vecí vlastným spôsobom. A nemôžete spochybňovať, že je úspešný. Takže ktovie. Možno je to nový spôsob podnikania. Aj Elon Musk má svojský jedinečný spôsob interakcie s ľuďmi a uňho to funguje celkom dobre.”

Rozhovor Cointelegraphu s Hoskinsonom bol robený 18. mája, no publikovaný bol  ž neskôr. K Buterinovi sa však doniesli tieto vyjadrenia a preto sa 22. mája vyjadril ku Cardano na Twitteri sebe svojským spôsobom, keď napísal stručne: ,,Týmto sa vyjadrujem ku Cardano.”

Vzťah medzi Buterinom a Hoskinsonom je už niekoľko rokov na bode mrazu. Podľa všetkého Buterin nedokáže Charlesovi odpustiť, že opustil projekt a rozhodol sa založiť si vlastný. Tento vzťah teda nehovorí nič o kvalitách jednotlivých projektov, ktoré si môžu byť v budúcnosti možno najväčšími konkurentmi. Cardano sa totiž pomaly ale isto blíži k tomu, že môže byť jej technológia pre Ethereum vážnym súperom.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-