Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena kryptomeny Cardano (ADA) sa za mesiac a pol prepadla o polovicu a ešte horšie je na tom v páre s bitcoinom. Je to pomerne kuriózne vzhľadom na potenciál tohto projektu a aktivitu jeho vývojárskeho tímu. Na zaujímavé zistenia o vývoji Cardano upozornil na Reddite užívateľ Corruptedaesthetic.

Cardano, projekt za ktorým stojí v kryptokomunite mimoriadne rešpektovaný Charles Hoskinson, je aktuálne vo fáze dokončovania prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorej sa stane omnoho decentralizovanejšie, než samotný kráľ kryptomien Bitcoin. Nuž a zdá sa, že vývojársky tím tohto projektu pracuje na dokončení Shelley na plné obrátky.

Naznačujú to štatistiky z GitHubu, podľa ktorých je developerský tím Cardano za posledných 30 dní suverénne najaktívnejší spomedzi všetkých projektov s celkovým skóre 325 bodu. Za posledných 30 dní vývojári Cardano vyvinuli trojnásobne viac práce, než 92% konkurenčných projektov v GitHube.

Developeri Cardano majú aktuálny rating o 73 bodov vyšší, než vývojári Ethereum, o 212 bodov vyšší, než vývojári Aeternity a až o 230 bodov viac, než developeri EOSu.

aktivita-cardano-dev

Rating developerov Cardano je od mája 2019 stále nad úrovňou 300 bodov, pričom takúto konzistentnú úroveň v dlhšom časovom rámci nedosiahli predtým vývojári žiadneho iného projektu vrátane Ethereum.

Aktivitu kryptomenových projektov na GitHube môžete kontrolovať aj prostredníctvom prehľadnej tabuľky na stránke app.sentiment.net, kde stačí kliknúť na stĺpček s nápisom “Dev  act. 30dni”.

Graf developerskej aktivity Cardano (fialovo označené)

aktivita-cardano

Štatitiky naznačujú, že vývojári Cardano sú blízko k dokončeniu fázy Shelley, ktorej spustenie sa očkúva najneskôr koncom tohoto roka. Ak vás zaujíma Cardano, odporúčame vám sledovať československú facebook skupinu Cardano [ADA] CZ/SK.

O Cardano sme nedávno urobili rozhovor s odborníkom na túto kryptomenu Jaromírom Tesařom. Prečítať si ho môžete tu.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Zdroj: reddit.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.