Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

suhrn-tyzdna-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Aký pokrok urobil Bitcoin od novembra 2017, kedy prvýkrát v histórii prekonal cenu 8000 dolárov? Možno budete prekvapení, ale naozaj veľký. V mnohých ohľadoch za 18 mesiacov BTC vykročil tým správnym smerom, čo vytvára nádej, že ďalší bullrun by mohol zvládnuť lepšie, než ten posledný. O tejto téme sme viac napísali tu.

Pokrok Bitcoinu v porovnaní s novembrom 2017, kedy sa prvýkrát dostal nad $8000

Bitcoin je žiaľ stále hlavne špekulatívnym aktívom. Potvrdzujú to závery štúdie Chainalysis, ktorá zistila, že len necelé dve percentá transakcií Bitcoinu možno zaradiť do kategórie “ekonomických”. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Firma Bitwise Asset Management, ktorá žiada o schválenie Bitcoin ETF u americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) poskytla tomuto regulátorovi ďalší dokument, v ktorom vysvetľuje, že spotový trh kryptomien je omnoho menší, než sa v skutočnosti zdá. Bitwise na základe svojej štúdie dospieva k názoru, že väčšina búrz, ktoré fungujú na neregulovanom trhu, falšuje údaje o obchodovaní s bitcoinom a ďalšími kryptomenami, čím vytvárajú dojem, že trh je väčší, než je v skutočnosti. Bitwise považuje tieto zistenia za pozitívne v tom zmysle, že reálna cena Bitcoinu je ovplyvňovaná len obchodovaním na niekoľkých popredných regulovaných burzách. Viac sa o tejto zaujímavej téme dočítate v tomto článku.

Počas minulého roka, kedy padla cena Bitcoinu až k 3200 dolárom, sa veľa hovorilo o tom, že ide obdobie, počas ktorého veľkí hráči kumulujú Bitcoiny. Štúdia, ktorú vypracovala spoločnosť Diar, tieto závery potvrdzuje. Počet bitcoinových peňaženiek, na ktorých je medzi 1 000 až 10 000 BTC v tomto období výrazne stúpol. Viac sa dozviete v tomto článku.

ŠTÚDIA: Veľkí hráči využili medvedí trh na kumulovanie Bitcoinu

V utorok sme vás informovali o tom, že čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) vydalo už svoj dvanásty rating kryptomien. Opäť v ňom neobstál najlepšie Bitcoin, ktorý sa ako najhodnotnejšia kryptomena na trhu nezmestil ani do prvej desiatky. Naopak tradične vyhral EOS. Celý aktuálny rating kryptomien podľa CCID nájdete v tomto článku.

Cenové predikcie

Cenové predikcie nás neobišli ani tento týždeň. Michael Novogratz z Galaxy Digital si myslí, že Bitcoin sa v nasledujúcom období niekoľkých mesiacov bude pohybovať medzi 7 000 až 10 000 dolármi. Zaujímavú predikciu uviedol Jehan Chu, ktorý je spoluzakladateľom investičnej spoločnosti Kenetic Capital. Ten si myslí, že hodnota Bitcoinu už tento rok prekročí 30 000 dolárov. Uviedol 3 dôvody, prečo sa tak stane. Nájdete ich v tomto článku.

3 dôvody, prečo Bitcoin dosiahne $30000 už tento rok podľa Jehana Chu

S názorom Jehana Chua súhlasí viacmenej aj Anthony Pompliano, ktorý vyhlásil, že bullrun už začal a teraz nás čaká dvoj až trojročné obdobie v znamení býčieho trhu.

Vedúci operácii OKEX Andy Cheung očakáva, že Bitcoin už tento rok vytvorí nové cenové maximum a Max Keiser, známy Wall Street veterán, tipuje, že tohtoročné maximum Bitcoinu bude 28 000 USD.

Altcoiny

S azda najzaujímavejšou správou z nášho pohľadu prišla tento týždeň IOTA Foundation, ktorá oznámila, že IOTA prechádza na program Coordicide. V podstate to znamená, že IOTA odstráni súčasného koordinátora transakcií a stane sa tak omnoho decentralizovanejšou platformou. Podrobnosti o tejto významnej novinke sme zhrnuli tu.

Významný míľnik IOTA: Kryptomena sa stane decentralizovanou

Aj tento týždeň sa hovorilo veľa o kryptomene Facebooku, ktorá by mala prísť na trhu budúci rok pod názvom GlobalCoin. Podľa štúdie analytickej spoločnosti Diar však bude čeliť demografickým výzvam, ktoré môžu skomplikovať jej adaptáciu. Ak vás táto téma zaujíma, otvorte si tento náš článok.

Nepochybne zaujímavou témou sú diskusie o tom, do akej miery sú kryptomeny decentralizované. Redaktor portálu Quora, ktorý sa sústredí na kryptomeny, rozdelil tie najznámejšie do štyroch hlavných kategórií podľa úrovne decentralizácie. Ak vás zaujímajú podrobnosti, nájdete ich v tomto našom článku.

Ak sledujete ceny kryptomien, určite ste neprehliadli obrovský rast ceny Bitcoin SV, teda kryptomeny, za ktorou stojí kontroverzný austrálsky podnikateľ Craig Wright, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto (záhadný tvorca Bitcoinu). Na súčasnom raste Bitcoin SV sa podieľala falošná správa, ktorá sa šírila čínskym internetom. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

  • Populárna služba Telegram, ktorá minulý rok v rámci ICO pre svoj blockchain Telegram Open Network (TON), vyzbierala viac než miliardu dolárov, oznámila, že vyvinula vlastný programovací jazyk. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Neznámy investor chcel údajne kúpiť 25% všetkých BTC, ktorú sú v obehu. Viac sa dozviete v tomto článku.
  • Calvin Ayre, ktorý je známym podporovateľom kryptomeny Bitcoin SV, vyhlásil, že Bitcoin SV časom pohltí všetky ostatné kryptomeny a zostane jedinou
  • Burza Binance spustila na svojej beta verzii obchodovanie na páku. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Zmenáreň Coinbase sa zaoberá možnosťou, že aj ona by sprístupnila možnosť obchodovania na páku. Túto funkciu zatiaľ Američania k dispozícií nemajú. Viac sme o tom napísali tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.