Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

Významný míľnik IOTA: Kryptomena sa stane decentralizovanou

Článok

iota
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

IOTA Foundation, nadácia, ktorá stojí za vývojom kryptomeny IOTA, oznámila spustenie programu Coordicide. Ide o plánované rozšírenie protokolu, ktoré odstráni centralizovaný koordinátor siete.

Cieľom Coordicide je priniesť nový typ decentralizovaného mechanizmu na zabezpečenie dát a digitálnych aktív v sieti Tangle založenej na IOTA Tangle sieti. V tlačovej správe sa uvádza, že aktualizácia IOTA Coordicide sa bude riešiť tri hlavné problémy, s ktorou sa pasuje technológia blockchain:

  • Vysoké transakčné náklady
  • Výzvy škálovateľnosti
  • Sklon k centralizácii

Kým bola sieť IOTA v rannom štádiu vývoja, developeri projektu vytvorili koordinátor na zabezpečenie majetku užívateľov. Koordinátor bol navrhnutý tak, aby zabránil dvojitým výdavkom (double spendingu) a zabezpečil konečnosť transakcií.

Všetky transakcie a aktivity, ktoré zabezpečuje koordinátor, sú overované sieťovým uzlami IOTA, takže užívateľské prostriedky sa nedajú stratiť, ani sa nezmenia. Odstránenie koordinátora však bude viesť k tomu, že sa zo systému vytratí centralizovaný prvok, ktorý bol doteraz potrebný na funkčnosť celej siete a zároveň odrádzal mnohých investorov.

Spoluzakladateľ IOTA Foundation David Sønstebø uviedol:

,,Pracujeme na odstránení koordinátora už od založenia IOTA. Teraz so zrelosťou a rastom protokolu a kvalitou nášho výskumného tímu prinášame sľub, že budeme tento cieľ realizovať.Zároveň dodal, že cieľom IOTA je vznik slobodného a škálovateľného decentralizovaného riešenia.

Významný míľnik

Podľa zakladateľov IOTA bude spustenie protokolu Coordicide znamenať dokončenie významného míľnika pre celý projekt. Vývojári projektu však už pracujú na ďalej fáze, ktorou je zameranie sa na prijatie produktu samotnými spoločnosťami.

Coordicide má zvýšiť celkovú flexibilitu protokolu IOTA. Jedinečné dizajnové funkcie umožnia rýchlejšiu konečnosť transakcií, väčšiu škálovateľnosť a efektívnejšie riadenie uzlov.

Aktualizácia protokolu by mala podľa tlačovej správy potenciálne umožniť aj to, aby na sieti IOTA fungovali streamovacie služby a rôzne iné aplikácie, ktoré fungujú v reálnom čase. Hoci IOTA Network bola vyvinutá pomocou pokročilých krypotmenových algoritmov, nie je založená na technológii blockchain. Namiesto toho funguje na riadenej dátovej štruktúre acyklického grafu (DAC), ktorý je nazývaný aj ako Tangle. Podľa vývojárov bola architektúra platformy navrhnutá špeciálne pre aplikácie Internet of Things (IoT). Môže tiež uľahčiť sofistikované interakcie medzi strojmi, ako je bezpečný prenos dát a mikroplatby v reálnom čase s nulovým poplatkom.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.