Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

ŠTÚDIA: Špekulatívnosť Bitcoinu bráni jeho adopcii

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká výskumná analytická spoločnosť Chainalysis, ktorá sa špecializuje na kryptomeny a technológiu blockchain, informovala, že za prvé štyri mesiace tohto r oka len 1,3% všetkých BTC transakcií možno zaradiť do kategórie “ekonomických“.

Pod ekonomickými transakciami si predstavte tie, ktoré súvisia s priamym nákupom a predajom konkrétnych služieb. Čiže napríklad použitie bitcoinu na zaplatenie kávy, nájomného, objednanie si tenisiek z vášho obľúbeného e-shopu či platbu za ubytovanie.

Nízky podiel ekonomických transakcií na všetkých bitcoinovych transakciách je podľa Chainalsysis jasným dôkazom, že Bitcoin je stále predovšetkým špekulatívne aktívum. Bitcoin totiž naďalej vykazuje významnú volatilitu, ktorá poháňa špekulácie investorov investovať do BTC s cieľom zhodnotenia tejto investície. Zároveň to však bráni tomu, aby bol bežne používaný ako platidlo.

Kumulícia Bitcoinu, respektíve jeho HODL-ovanie (dlhodobé držanie) je v priamom konflikte s víziou budúcnosti kryptomien ako prostriedku, ktorý by mohol nahradiť súčasné fiatové meny.

,,Hospodárska aktivita Bitconu naďalej dominuje burzovým obchodovaním. To naznačuje, že prípady použitia Bitcoinu ostávajú v špekulatívnej oblasti a bežné používanie bitcoinu na každodenné nákupy ešte nie je realitou,” skonštatoval v rozhovore pre Bloomberg Kim Grauer.

Burzy dominujú

Spoločnosť Chainalysis priniesla tieto výsledky na základe monitorovania aktivity poskytovateľov platobných služieb pre kryptomeny. Napríklad BitPay, ktorý údajne spracoval minulý rok transakcie v hodnote miliardy dolárov.

Údaje ukazujú, že ekonomické transakcie mali koncom roka 2017, kedy vrcholil býčí trh, 1,5% podiel na všetkých transakciách, a následne v roku 2018 počas silného bearmarketu padli pod jedno percento. Aktuálne sú opäť niekde okolo úrovne 1,5%.

CCO BitPay-u Sonny Singht povedal na margo týchto zistení, že ich interné prieskumy potvrdzujú tieto závery. Medzi januárom a aprílom tohto roka transakcie na burzách tvorili takmer 90% všetkých BTC transakcií, čo je len o dve percentá menej, než počas minuloročného bearmarketu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.