Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

ŠTÚDIA: Kryptomena Facebooku bude čeliť demografickým výzvam

Článok

Facebook
Facebook

Analytická spoločnosť Diar, ktorá sa zameriava na blockchain projekty, zverejnila ďalšiu zaujímavú štúdiu. Podľa jej záverov bude čeliť kryptomena Facebooku, takzvaný GlobalCoin, demografickým výzvam.

Natívna kryptomena Facebooku, ktorá sa údajne snaží narušiť alebo obísť bankový systém s cieľom odstrániť finančné prekážky a znížiť náklady spotrebiteľov, by mala byť uvedená na trh v roku 2020.

Spoločnosť Diar si však myslí, že môže čeliť demografickým výzvam, pretože základňa užívateľov Facebooku stráne. Medzi väčšinou používateľov Facebooku je údajne nedostatočná informovanosť o digitálnych menách, zatiaľ čo malá základňa mladých ľudí, ktorí sú dobre informovaní o kryptomenách, nie sú dosť bohatí na to, aby ich dokázali používať vo veľkých objemoch.

Aby sa uľahčilo prijatie tejto kryptomeny zo strany spotrebiteľov a obchodníkov, Globalcoin bude musieť nadviazať partnerstvá s tradičnými finančnými inštitúciami. S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude sústrediť na krajiny, kde finančná infraštruktúra chýba a bude preňho ľahšie presadiť sa.

Facebook rokuje o spolupráci so spoločnosťou Western Union, ktorá je gigantom v globálnom poskytovaní finančných služieb. Pravdepodobné je aj uzavretie partnerstva s VISAMastercard. Okrem toho hľadá investorov, od ktorých by získal na dokončenie projektu jednu miliardu dolárov. Hlavným motívom je rozloženie vplyvu medzi viaceré strany, čím by sa stala táto kryptomena menej centralizovaná. Záujem už naznačil Tim Draper, ktorý je známym podporovateľom a dlhodobým investorom do Bitcoinu.

Facebook tiež vedie rozhovory s americkou burzou Gemini a zmenárňou Coinbase. Jednoducho povedané, rieši túto problematiku so všetkými veľkými americkými hráčmi na finančnom trhu a zároveň gigantmi na poli kryptomien.

Facebook Coin, alebo ak chcete GlobalCoin, má byť stablecoinom, ktorý bude viazaný na hodnotu amerického dolára. Cieľom Facebooku nie je nič iné, ako vytvoriť najpoužívanejšie internetové peniaze.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.