Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pompliano: Blíži sa dvoj až trojročný býčí trh Bitcoinu

Článok

Anthony Pompliano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Anthony Pompliano, ktorý je populárnou postavou kryptokomunity a zároveň generálnym manažérom Morgan Creek Digital, si myslí, že Bitcoin práve vstupuje do dvoj až trojročného bullrunu.

Pompliano to povedal počas rozhovoru pre CNBC, v ktorom potvrdil, že Bitcoin rovnako ako americký dolár nie je na nič viazaný. Okrem týchto dvoch aktív sú všetky ostatné akcie a aktíva viazané na niečo konkrétne, napríklad na zisk, HDP či úrokové sadzby.

,,Neklamme si. Americký dolár je viazaný na americkú vládu a všetku vojenskú a ekonomickú silu,” bolo mu oponované.

V ďalšej časti rozhovoru Pompliano presvedčivo tvrdil, že Bitcoin vstupuje do fázy rastu. Investorom odporučil, aby ho mali vo svojich investičných portfóliách, pretože ide o “nekorelované asymetrické návratné aktívum.”

Pompliano taktiež vyhlásil, že na trh sa vrátili bitconové býky. Burzy už teraz reportujú rekordné objemy obchodov (u neregulovaných sú však tieto čísla diskutabilné, viac sa dočítate tu). Nepopierateľným dôkazom rastu obchodovania s Bitcoinom sú však údaje o obchodovaní Bitcoin Futures. Tie dosiahli na regulovanej americkej burze CME rekordné čísla v podobe 1,2 miliardy dolárov. Medzitým do trhu nevstupujú len retailoví investori, ale aj finančné inštitúcie, ako sú Fidelity.

Podľa Pompliana sme už našli dno Bitcoinu a teraz sme vstúpili do býčieho trhu. Neprekvapilo by ho, keby trval dva až tri roky.

Zdôraznil zároveň, že existuje už približne 76% všetkých BTC. Jeho nedostatok bude prispievať k rastu jeho hodnoty a vzácnosti.

Podobne ako všetci odborníci na kryptomeny, ani on neobišiel fakt, že už v máji 2020 prebehne ďalší halving Bitcoinu, čiže delenie odmeny pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku z 12.5 BTC na 6.25 BTC. Historicky sa toto obdobie vyznačovalo v predchádzajúcich cykloch vždy tým, že cena Bitcoinu začala pred halvingom rásť a tento trend pokračoval ešte rok po ňom.

Zdroj: bitcoinist.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.