Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

ŠTÚDIA: Veľkí hráči využili medvedí trh na kumulovanie Bitcoinu

Článok

Štúdia Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Počet bitcoinových peňaženiek, na ktorých sa nachádza medzi 1 000 až 10 000 BTC zaznamenal od obdobia, kedy sa trh s Bitcoinom nachádzal na svojom súčasnom dne, výrazný nárast. Značí to, že obdobie bearmarketu bolo zároveň obdobím, kedy veľkí hráči začali kumulovať svoj bitcoinový kapitál.

Tieto informácie priniesla analytická spoločnosť Diar, ktorá najprv porovnala dnešnú distribúciu bitcoinov s augustom 2018, kedy sa Bitcoin naposledy obchodoval za približne 8000 dolárov. Analýza sa zamerala na sledovanie takzvaných “firemných peňaženiek” (firm wallets). Týmto názvom sú označované bitcoinové peňaženky, na ktorých sa nachádza medzi tisíc až desaťtisíc BTC. Tieto adresy teraz údajne vlastnia viac ako 26% všetkých bitcoinov, ktoré sú v obehu, čo je približne 36 miliárd amerických dolárov.

V auguste 2018 sa však na týchto adresách držalo menej ako 20% všetkých bitcoinov v obehu. To znamená, že za necelý rok veľkí hráči zvýšili objem vlastnených bitcoinov o ďalších 7%.

Od decembra 2018, kedy trh s Bitcoinom našiel svoje súčasné dno, keď sa obchodoval za približne 3200 dolárov, zaznamenali práve tieto peňaženky najvýraznejší rast celkového počtu Bitcoinov.

Popis obrázku: Na grafe vyššie môžete vidieť, že počet peňaženiek, na ktorých sa nachádza medzi 1 000 až 10 000 BTC výrazne stúpol. Naopak klesol počet peňaženiek, na ktorých sa nachádza medzi 100 až 1000 BTC. Platí to aj pre najväčších držiteľov, ktorými sú burzy držiace viac než 10 000 BTC.  

Celková hodnota, ktorá sa aktuálne nachádza na “firm wallets” je v čase písania tohto článku o 6 miliárd vyššia, než bola v auguste 2018. Dôležité je tiež poznamenať, že Diar skúmal aj skutočnosť, či bitcoiny nachádzajúce sa na týchto adresách nie sú stratené alebo neaktívne. Dospel k zisteniu, že nie. Väčšina z nich totiž zaznamenala pohyb v priebehu posledných 3 mesiacov. Taktiež informoval, že väčšina novo vyťažených bitcoinov od posledného bullrunu, ktorý končil v úvode roka 2018, končí práve na týchto adresách.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.