Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chystá Coinbase “game changer”? Zvažuje obchodovanie na páku pre americký trh

Avatar

Článok

zo dňa

Coinbase

Práve v týždni, kedy najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance začala na svojej beta verzii umožňovať obchodovanie na páku (margin trading), americká zmenáreň Coinbase naznačila, že by mohla pristúpiť k podobnému kroku.

V čase kedy BitMEX, najpopulárnejšia burza na pákové obchodovanie kryptomien, reportuje historicky najvyššie objemy obchodovania a rovnako tak v momente, kedy prichádza s pákovým obchodovaním Binance, sa Coinbase pohráva s myšlienkou, že by túto funkcionalitu priniesla aj ona.

Odlišnosť oproti BitMEX-u a Binance je však v tom, že Coinbase by touto funkciou v rámci jej burzy Coinbase Pro priniesla vôbec prvý margin trading kryptomien na území USA, trhu, ktorý zohráva pre kryptomeny azda najdôležitejšiu úlohu. BitMEX totiž má marting trading pre americký trh blokovaný a rovnaké pravidlo bude platiť aj pre Binance.

Zámer Coinbase priviesť margin trading  naznačila viceprezidentka pre obchod, spracovanie dát a medzinárodné záležitosti Emilia Choiová. Upozornila však, že pred Coinbase stojí množstvo prekážok, ktoré súvisia najmä s regulačnou politikou.

,,V USA neexistuje veľa právnych predpisov k tejto problematike. Musíme sa tejto téme venovať a diskutovať o nej,” skonštatovala pričom dodala, že BitMEX a Binance hrajú úplne inú hru, pretože nepodliehajú americkým zákonom.

Ak však Coinbase úspešne sprístupni margin trading pre americký trh, môže to byť “game changer”. Išlo by totiž o plne regulované, kompatibilné a transparentné prostredie podľa zákonov USA so súhlasom regulačných orgánov.

Isté je, že Coinbase sa bude tejto téme venovať a urobí všetko pre to, aby aj v tejto oblasti dokázal byť konkurencie schopným podnikom.

Zdroj: ccn.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

PAYPAL UPDATE 2: Bude PayPal kryptomenám škodiť? Založí vlastnú kryptomenu?

Avatar

Článok

zo dňa

od

PayPal

Ako sme to načrtli už v našom včerajšom článku, správa o tom, že spoločnosť PayPal v roku 2021 oficiálne vstúpi do sektora kryptomien, nemusí byť taká senzačná, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Naznačujú to aj viaceré vyjadrenia popredných spoločnosti. Napríklad firma Satoshi Labs sa vo svojom blogovom príspevku vyjadrila, že PayPal pravdepodobne nezačal podporovať Bitcoin z dôvodu, že chce podporiť samotnú adopciu kryptomien. V tom prípade by totiž určite umožnil držanie privátnych kľúčov jeho užívateľom, čo sa diať nebude.

,,Ak sa milióny nových ľudí dostanú k Bitcoinu práve cez PayPal, budú čeliť vážnemu nedostatku informácii, čo bude ohrozovať ich skúsenosti a podkopávať kľúčové vlastnosti, ktoré prinášajú kryptomeny,” upozornil výrobca populárnej hardvérovej peňaženky Trezor. ,,Nikto by nemal považovať financie držané výhradne v rukách tretej strany za tie, ktoré vlastní. Ak z dlhodobého hľadiska PayPal bude pokračovať v tomto trende bez konzultácii s komunitou a nenechá užívateľov ovládať ich privátne kľúče, neprináša tomuto sektoru žiadnu hodnotu.”

SatoshiLabs sa taktiež domnieva, že PayPal sa môže pred nováčikmi dostáť nezaslúžene do role akéhosi odborníka na kryptomeny vďaka tomu, že má významné postavenie v sektore elektronických platieb. ,,Najväčším rizikom je, že ich vplyvom si získajú renomé experta v oblasti kryptomien. To by ohrozilo to, čo sa tak dôsledne vytvára našou komunitou, ktorá by mohla byť prehlušená dezinformovanými masami, ktoré privedie do trhu PayPal.”

Nie príliš nadšený z oznámenia PayPal, respektíve spôsobu, akým budú kryptomeny prinášať ľudom, bol aj riaditeľ Blockchain.com Peter Smith. Ten skonštatoval: ,,Videli sme, čo sa stalo s Robinhood a dnes to sledujeme znova. Kryptomeny majú byť o finančne slobode. Sú to moderné peniaze, ktoré môže ovládať ktokoľvek z kadiaľkoľvek. Aj keď sme radi, že skrz payPal si získava prístup ku kryptomenám ďalšie publikum, ich služba bude obmedzovať možnosť vlastnej úschovy kryptomien respektíve slobody transakcií.”

Ďalšie správy v súvislosti s Paypal

Bloomberg v nadväznosti na oznámenie PayPal vstúpiť do sektora kryptomien upozornil, že táto firma sa podľa všetkého snaží získať pod svoje krídla spoločnosť BitGo Inc. Tá má okrem iného výrazný vplyv na WrappedBTC (wBTC), čo podľa kritikov ohrozuje decentralizáciu tokenizovanej verzie BTC na blockchaine Ethereum. BitGo je správcom kryptomien, za ktorým stoja spoločnosti Goldman Sachs a Galaxy Digital.

CEO spoločnosti CoinShares Meltem Demirors (firma CoinShares vlastní druhý najväčší počet BTC spomedzi amerických komerčných firiem) si myslí, že PayPal čoskoro oznámi spustenie vlastného tokenu. ,,Nebol by som tým prekvapený, keby to urobili v najbližších 6 až 12 mesiacoch. Pravdepodobne pôjde o digitálnu menu podobnú doláru.”

Trader Willy Woo odvolávajúci sa na dáta Glassnode skonštatoval, že Bitcoin má v súčasnosti okolo 187 miliónov hodlerov, čo je výrazne menej, než je užívateľská základňa PayPalu v podobe 487 miliónov užívateľov. Znamená to, že PayPal má obrovský potenciál priviesť do trhu nových ľudí

Zdroj: cointelegraph.com

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Čítať ďalej

Bitcoin

Grayscale za týždeň zvýšil hodnotu svojich kryptomien o miliardu dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

grayscale

Hoci v posledných týždňoch sa hovorilo najmä o tom ako akumulovali Bitcoin spoločnosti Microstrategy, Square či Stone Ridge, najväčší “frajer” v tejto oblasti, investičný gigant Grayscale Investments, zvýšil v priebehu týždňa hodnotu svojich kryptomenových aktív o ďalšiu miliardu dolárov.

Spoločnosť Grayscale o tom informovala na svojom Twitteri, keď 22. októbra zverejnila správu, podľa ktorej aktuálne drží kryptomeny v hodnote 7,3 miliardy dolárov. Oproti 15. októbru, kedy išlo o 6,3 miliardy dolárov, ide o spomínaný nárast o ďalšiu 10-cifernú čiastku. Šéf tejto firmy Barry Silbert zároveň doplnil, že tretinu z tejto miliardy nadobudli len v priebehu jedného dňa.

Grayscale drží vo svojich fondoch kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Horizen, Stellar, XRP a ZCash.  Jednoznačne najväčšiu časť portfólia tvorí Bitcoin, ktorého hodnota držaná touto firmu v súčasnosti predstavuje viac ako 6 miliárd dolárov. Na druhom mieste je Ethereum s alokáciou takmer jednej miliardy. Ostatné kryptomeny majú v obchodovateľných fondoch tejto firmy len menej výrazné zastúpenie.

Za zmienku stojí, že Grascale aktuálne drží približne 2,5% všetkých vyťažených bitcoinov, čo podčiarkuje jej obrovský vplyv na tento trh. Druhou firmou, ktorá vlastní najviac BTC je CoinShares, ktorá minulý týždeň oznámila, že má pod kontrolou 69 730 BTC, čo je hodnota predstavujúca viac ako 900 miliónov dolárov.

Ku Grayscale treba poznamenať, že ide o firmu, ktorej podnikanie je priamo zamerané na kryptomeny – svojim inštitucionálnym klientom totiž umožňuje skrz fondy investíciu do tohto segmentu. Tým sa odlišuje napríklad od firmy Microstrategy, ktorá nakúpila 32 500 BTC, no plánuje ich držať ako vlastnú finančnú rezervu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: PayPal, Bitcoin a prehnaný optimizmus? Zhrnutie základných informácii o novinke, ktorá pohla cenou

Avatar

Článok

zo dňa

od

PayPal Zaujalo ma

Spoločnosť PayPal oficiálne potvrdila, že od budúceho roka začne poskytovať možnosť kúpy, predaja a použitia kryptomien na platby skrz jej platformu. Čo to znamená a o aký významný game changer pôjde? Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku, no ak preferujete obsah formou videa, viac sa dozviete aj z čerstvého videa YouTube kanálu Zaujalo ma:

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.10.): Objemy transakcií rapídne rastú, Zhao o hrozbe pre BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Ak sledujete trh s kryptomenami pozornejšie, zrejme vám už neunikla správa o tom, že PayPal oficiálne potvrdil vstup do trhu s kryptomenami. Už v roku 2021 zaháji masovú podporu platieb digitálnymi menami skrz jeho platformu. V tomto článku si zhrnieme základné informácie týkajúce sa tejto novinky, no uvedieme aj niekoľko ďalších poznámok s tým súvisiacich. Ak uprednostňujete súhrn formou videa, tejto téme sa venoval aj YouTube kanál Zaujalo ma:

Bitcoin v kapitalizácii s šľape na päty PayPal. Predbehne niekedy aj Apple?

Z údajov portálu AssetDash, ktorý sleduje trhovú kapitalizáciu najhodnotnejších akcii, ETF fondov a kryptomien, správa o vstupe PayPalu do sektora kryptomien viedla k tomu, že Bitcoin sa priblížil v kapitalizácii práve tejto spoločnosti. Podľa AssetDash.com je aktuálne nehodnotnejšou spoločnosťou podľa trhovej kapitalizácie firma Apple s hodnotou vyše 2 biliónov amerických dolárov. Nasledujú Microsoft a Amazon, ktoré majú kapitalizáciu približne 1,6 bilióna USD. Podrobnosti sa dozviete tu.

Približne 10% bitcoinov sa nepohlo už viac ako 10 rokov

Podľa údajov analytickej platformy Glassnode sa významné množstvo bitcoinov nepresunulo už viac ako 10 rokov – ide o takmer 10% všetkých v súčasnosti vyťažených mincí – až 1 800 000 BTC. Súčasná hodnota bitcoinov, ktoré sa nepresunuli už viac ako 10 rokov, predstavuje 23 miliárd amerických dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že značná časť z nich patrí zakladateľovi tejto kryptomeny, ktorý je známy len pod pojmom Satoshi Nakamoto. Viac sa dočítate tu.

Objemy transakcii Bitcoinu rapídne stúpajú. Dosiahnutý bol 14-mesačný rekord

V období, kedy cena Bitcoinu prerazila 12 tisíc dolárov, bolo v priebehu posledných 24 hodín realizovaných najviac on-chain transakcií za posledných 14 mesiacov. Vyplýva to z údajov, na ktoré upozornila analytická firma Glassnode. Podľa nej sa v danom čase presunulo 22% z celkovej existujúcej ponuky bitcoinov, ktorá predstavuje 18,5 milióna BTC. V rovnakom čase sa počet adries, na ktorých je aspoň 0.01 BTC taktiež zvýšil na nove rekordné hodnoty. (cointelegraph.com)

Dobrý vládny stablecoin vraj môže ohroziť aj Bitcoin

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao v rozhovore s Jeffom Robertsom z magazínu Fortune skonštatoval, že dobrá kryptomena, hoc aj emitovaná centrálnou bankou (CBDC = central bank digital currency) by mohla byť hrozbou aj pre Bitcoin. Musela by mať však odlišné vlastnosti, než pripravovaný čínsky digitálny juan. ,,Ak by existovala vláda, ktorá by vydala kryptomenu, ktorá by bola ešte otvorenejšia, slobodnejšia a mala menej obmedzení než bitcoin a jej používanie by bolo rýchlejšie a lacnejšie ako v prípade Bitcoinu, tak by to bola pre  Bitcoin hrozba,” skonštatoval Zhao, ktorý následne doplnil, že v tom prípade by vlastne išlo o nahradenie technológie podobne ako to bolo pri výmene webového jazyka HTML4 za HTML5. Myšlienka, že by nejaká vláda respektíve jej centrálna banka vydala kryptomenu, akú popísal Zhao, je však zdá sa len veľkou utópiou. Zhao v rozhovore taktiež uviedol, že v dohľadnej dobe nepredpokladá, žeby sa  mohol stať čínsky digitálny juan podporovaným stablecoinom na burze Binance. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Približne 10% bitcoinov sa nepohlo už viac ako 10 rokov

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Podľa údajov analytickej platformy Glassnode sa významné množstvo bitcoinov nepresunulo už viac ako 10 rokov – ide o takmer 10% všetkých v súčasnosti vyťažených mincí – až 1 800 000 BTC.

Súčasná hodnota bitcoinov, ktoré sa nepresunuli už viac ako 10 rokov, predstavuje 23 miliárd amerických dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že značná časť z nich patrí zakladateľovi tejto kryptomeny, ktorý je známy len pod pojmom Satoshi Nakamoto, čo taktiež znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa už nikdy nepresunú. Počet “Nakamotových” BTC odhadujú rôzne analýzy na približne jeden milión.

Zo spomínaného  1,8 milióna BTC teda tvoria hlavnú časť BTC, ktoré pravdepodobne Nakamoto úplne odstavil z ponuky, tým, že sa vytratil zo scény. Ďalších 800 000 BTC je otáznych viac, no pravdepodobne značná časť z nich patrí ľudom, ktorí ťažili BTC v jeho absolútnych začiatkoch a neskôr k ním stratili prístupy jednoducho z dôvodu, že ho v tom čase nepovažovali za významný.

Občas sa však stane, že sa presunú aj bitcoiny viazané s obdobím spred 10 rokov, hoci ide o mimoriadne výnimočné prípady. Stalo sa tak napríklad aj v máji, kedy sa presunulo 50 BTC vyťažených vo februári 2009. Identitu človeka, ktorý ich previedol, sa nepodarilo zistiť, no špekulovalo sa, že mohlo ísť o BTC, ktoré patrili zosnulému Halovi Finneymu, skorému vývojárovi BTC Marttimu Malmimu či dokonca aj Satoshimu Nakamotovi. V prípade prvých dvoch možnosti to popreli ich rodiny, nuž a keďže totožnosť Satoshiho nikto nepozná, tretia alternatíva je naďalej len špekuláciou.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin v kapitalizácii šľape na päty PayPal. Predbehne niekedy aj Apple?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin kapitalizácia

Z údajov portálu AssetDash, ktorý sleduje trhovú kapitalizáciu najhodnotnejších akcii, ETF fondov a kryptomien, správa o vstupe PayPalu do sektora kryptomien viedla k tomu, že Bitcoin sa priblížil v kapitalizácii práve tejto spoločnosti.

Podľa AssetDash.com je aktuálne nehodnotnejšou spoločnosťou podľa trhovej kapitalizácie firma Apple s hodnotou vyše 2 biliónov amerických dolárov. Nasledujú Microsoft a Amazon, ktoré majú kapitalizáciu približne 1,6 bilióna USD.

Zmieňovaný Bitcoin sa aktuálne nachádza na 23. mieste s kapitalizáciou takmer 238 miliárd dolárov. V priebehu posledných 24 hodín poskočil o tri priečky vyššie a zanechal za sebou napríklad Intel Corporation. PayPal, ktorý sa podpísal pod rast jeho ceny, je pred ním len o dve miesta na 21. priečke s kapitalizáciou takmer 245 miliónov USD.

Súčasná kapitalizácia Bitcoinu nie je najvyššia v histórii. 17. decembra 2017, kedy BTC uzavrel dennú sviečku na cene 19 140 dolárov a na krátky čas prekonal aj úroveň 20 000 USD, bola až na úrovni 320 miliárd. V súčasnosti by to Bitcoinu stačilo na 17. miesto tesne v závese za Mastercard či NVIDIA, no napríklad pred kapitalizáciou najväčšej americkej banky JP Morgan Chase.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

PayPal vstupuje do kryptomien. Čo to vlastne znamená?

Avatar

Článok

zo dňa

od

paypal-bitcoin

Ak sledujete trh s kryptomenami pozornejšie, zrejme vám už neunikla správa o tom, že PayPal oficiálne potvrdil vstup do trhu s kryptomenami. Už v roku 2021 zaháji masovú podporu platieb digitálnymi menami skrz jeho platformu. V tomto článku si zhrnieme základné informácie týkajúce sa tejto novinky, no uvedieme aj niekoľko ďalších poznámok s tým súvisiacich.

Viac o tejto téme aj vo videu:

Spoločnosť PayPal uviedla, že jej zákazníci budú môcť už v budúcom roku využívať ich platformu na kúpu, predaj a platbu kryptomenami. PayPal sa teda vlastne stane konkurenciu pre BitPay, ktorý takéto služby ponúka už dlhšie, no nemá taký dosah na predajcov ako PayPal. Najdôležitejšie je teda azda poznamenať, že ak zaplatíte cez PayPal v nejakom obchode kryptomenami, k predajcovi sa nedostanú vaše kryptomeny, ale fiatové peniaze. O konverziu z kryptomien napríklad na euro sa postará práve táto služba.

Paypal bude na začiatku podporovať kryptomeny Bitcoin, Etheruem, Bitcoin Cash a Litecoin, no čo je horšie, tieto kryptomeny si na PayPal nepošlete a ani si ich z PayPal nevyberiete. Celý proces bude prebiehať v uzavretom systéme, z ktorého jediná forma výstupu bude vo fiatovej mene. Jednoducho povedané ak budete chcieť cez PayPal platiť kryptomenami, musíte si ich najprv na PayPal kúpiť. Taktiež ak budete chcieť financie z PayPal vybrať, budete musie5 svoje krypto predať napríklad za euro a vybrať euro (čiže krypto nevyberiete). Taktiež zabudnite na privátne kľúče (čo už vyplýva z predchádzajúceho spomenutého). Krypto bude za vás držať PayPal, podobne teda ako to robí napríklad Revolut či eToro. Toto sú skutočnosti, ktoré nadšenie z tejto novinky po hlbšej analýze dosť negujú.

Každopádne táto novinka má pochopiteľne aj svetlé stránky (odhliadnuc od toho, že podporila súčasný rast ceny BTC) najmä v tom, že zviditeľní kryptomeny. PayPal má viac ako 346 miliónov aktívnych účtov a v druhom kvartáli 2020 realizoval transakcie v objeme 222 miliárd dolárov. Taktiež treba podčiarknuť, že na svete existuje až 26 miliónov predajcov, ktorí prijímajú platby skrz PayPal. To znamená, že každý jeden z týchto predajcov od teraz môže ponúkať skrz tuto platformu aj možnosť zaplatiť kryptomenami (predajca však vždy dostane fiat).

Aby PayPal mohol začať podporovať kryptomeny, musel získať licenciu BitLicense od New York Department of Financial Services (NYDFS), ktorú regulátor vydal len minule leto a je relatívne ťažké sa k nej dostať. Bez tejto licencie v štáte New York nie je možné ponúkať služby súvisiace s digitálnymi aktívami. Držiteľ licencie zároveň podlieha zvýšenému dohľadu zo strany regulátora. Oplatí sa spomenúť aj to, že PayPal zatiaľ získal len podmienenú licenciu, o ktorú môže po dvoch rokoch prísť a preto zatiaľ musí úzko spolupracovať s držiteľom plnej licencie firmou PAXOS.

Ďalším skrytým negatívom, ktoré môže ovplyvniť tento kryptotrh, je skutočnosť, že Paypal bude od každého užívateľa, ktorý bude používať jeho kryptopeňaženku, požadovať kompletné údaje KYC, čiže „poznaj svojho klienta“. Inak povedané nevyhnete sa tomu, že poskytnete pri používaní kryptomien cez PayPal osobné údaje.

Hoci v súčasnosti si môžete na margo toho povedať, že PayPalu sa jednoducho z tohto dôvodu vyhnete, je nutné pripomenúť, že regulátori sa pohrávajú s myšlienkou, podľa ktorých by začali vznikať akési “biele listiny” overených peňaženiek, ku ktorým sú pridelené mená ich držiteľov. Dá sa očakávať, že v budúcnosti budú vznikať iniciatívy vedúce nielen k tomu, že burzy musia od vás pýtať osobné údaje, ale dokonca až smerom ku transakciám, u ktorých bude nutné okrem adresy peňaženky uviesť aj jej majiteľa. PayPal s jeho kryptopeňaženkou bez privátnych kľúčov úzko viazanou na profil užívateľa teda môže byť len začiatkom tohto procesu.

Problémom môžu byť aj dane. Napríklad v USA je Bitcoin z pohľadu Daňového úradu (IRS) vnímaný ako majetok a nie mena. To znamená, že každá jeho zámena za doláre podlieha zdaneniu, kde zohráva úlohu to, či bol predtým bitcoin kúpený výhodnejšie ako napríklad v čase, kedy s ním bol zaplatený tovar skrz túto platformu. Mnohí zákazníci Paypal v závislosti od daňových zákonov v daných jurisdikciách tak môžu mať zo zákona vyplývajúcu povinnosť priznať túto daňovú povinnosť, čo môže byť jednoducho vážny odrádzajúci faktor od toho, aby použili ako platobný prostriedok práve kryptomeny.

Chcete vedieť do akých akcii investuje Warren Buffett? Pozrite si video:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

VIDEO: Portfólio Berkshire Hathaway: Do čoho investuje Warren Buffett?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Buffett Berkshire Hathaway

YouTube kanál Zaujalo ma, ktorý nedávno zverejnil video o najúspešnejšom investorovi všetkých čias Warrenovi Buffettovi, nadviazal na túto tému a zverejnil video o investičnom portfóliu Berkshire Hathaway, teda firmy, ktorú Buffett vedie a je symbolom dlhodobého úspechu na základe princípov hodnotového investovania. Z videa sa teda dozviete nielen to, ako firma vznikla a ako sa dostala pod dohľad “Veštca z Omahy”, ale aj to, do ktorých firiem aktuálne investuje a teda aké akcie drží.

Ak ste ešte nevideli video o Warrenovi Buffettovi, pozrite si ho tu:

 

Čítať ďalej

Bitcoin

10x Laboratory: 4% mesačný zisk z ťažby kryptomien

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

PC zostava
PR článek

Už z nadpisu vám určite príde zvláštne, že v aktuálnom trhu po dvojročnom prepade môže ťažobná spoločnosť generovať štvorpercentný čistý zisk pre klienta. Je to vôbec možné a pravdivé? 

Predstavujeme 10x Laboratory

Náš tím ťaží krpytomeny od roku 2013 a má za sebou niekoľko kryptomenových cyklov. Od roku 2016 sme začali ťažiť pre pár privátnych investorov a len minulý rok aj pre širokú verejnosť. Naša holdingová skupina spracuje 9 halových komplexov po Českej republike a jednu centrálne ťažiarske laboratórium. Naše aktuálne know-how je na svetovej úrovni, čo môžete vidieť aj dole z tabuľky čistej mesačnej ziskovosti našich klientov.

Ziskovost

Naše stroje sme nikdy nemuseli vypnúť

Pamätáte si ako svetové magazíny písali o krachu ťažobných firiem a vypnutých strojov, pretože ťažba nepokryla ani náklady na elektrickú energiu? My sme počas celého prepadu trhu kryptomien ani jeden mesiac nemuseli klientske stroje vypínať a  mohli sme sa sústrediť na ďalší technologický rozvoj. Vďaka tejto skúsenosti sme si zároveň istí, že môžeme naše služby ponúknuť širokej verejnosti.

Aj vy môžete ťažiť s nami

V júli 2020 sme vygenerovali našim zákazníkom čistý zisk (profit, ktorý príde na účet) cez 4% a nasledujúce mesiace sa pohybujeme okolo 5 percent. Celý proces je pritom veľmi jednoduchý, pretože my pre vás nakúpime ťažobné stroje (ktoré vlastníte vy), ktoré si v našej hale osobne skontrolujete a následne sa vám staráme o ziskovú ťažbu. Peniaze potom chodia na váš účet každý mesiac vrátane klientskeho reportu.

PC zostava

Pripravili sme webinár zadarmo

Poďte sa pozrieť na webinár o ťažbe kryptomien, v ktorom vám vysvetlíme našu ťažbu, know-how a rizika s ňou spojené. Môžete si vybrať z dvoch termínov webináru, ktorý je prvýkrát úplne zadarmo.

Viac informácii o webinári

10x Laboratory

Sme tím odborníkov, ktorí sa venujú ťažbe od roku 2013 s dlhodobým priemerným mesačným výnosom 6%. Na3i klienti nám zverujú svoje stroje do správy, pretože z nich vieme vytiahnuť to najlepšie vďaka skúsenostiam, našej infraštruktúre a nášmu know-how.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.10.): Bitcoinu sa darí, kritika FED či prvá oficiálne spustená CBDC

Avatar

Článok

zo dňa

od

MMF Testovacia kryptomena

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Objemy obchodovania Bitcoinu dosahujú úrovne z roku 2017

Po niekoľkých mesiacoch, kedy sa sústredila pozornosť kryptotrhu najmä na tokeny súvisiace s decentralizovaným financovaním (DeFi) si opäť pýta hlavnú pozornosť Bitcoin. Jeho objemy obchodovania dosiahli úroveň, ktorú sme naposledy videli ešte v roku 2017, kedy vytvoril svoju doterajšiu rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov. Ak vás zaujíma viac, čítajte tu.

Priemerná hodnota BTC transakcií sa výrazne zvýšila

Portál Cointelegraph odvolávajúci sa na dáta analytických platforiem upozornil, že od júla tohto roku sa dramaticky zvýšila priemerná hodnota bitcoinových transakcií. Kým pred štyrmi mesiacmi bola priemerná hodnota BTC transakcie okolo 25 tisíc dolárov, 20. októbra už bol priemer na úrovni 151 tisíc dolárov, čo je nárast o viac než 500%. Podrobnejšie sme túto tému rozobrali v tomto článku.

Pompliano kritizuje FED a varuje pred dominanciou Číny v oblasti CBDC

Nedávne komentáre šéfa americkej centrálnej banky FED Jeromeho Powella k téme digitalizácie amerického dolára (CBDC) nahnevali spoluzakladateľa spoločnosti Morgan Creek Digital Anthonyho Pompliana, ktorý v poslednom období patrí medzi najvýraznejších propagátorov kryptomien na čele s Bitcoinom. Pompliana rozčúlilo, že téma digitálneho dolára nie je pre FED prioritou. Viac o jeho kritike sa dozviete tu.

Bahamy spustili prvú CBDC na svete

Centrálna banka Bahám oznámila, že oficiálne spustila projekt svojej digitálnej meny “Sand Dollar” (CBDC = Central bank digital currency). Podľa oficiálneho oznámenia je tak odvčerajška okamžite k dispozícii všetkým 393 000 obyvateľom tejto ostrovnej krajiny, čo zároveň znamená, že Bahamy sa stali prvou krajinou na svete, ktoré úspešne spojili projekt digitálnej meny kontrolovanej centrálnou bankou. Ďalšími krajinami, v ktorých je príchod takejto formy meny veľmi blízko sú Čína a Kambodža. V Číne, na ktorú sa v súvislosti s touto témou sústredí najväčšia pozornosť, práve prebieha pilotný projekt, v rámci ktorého testujú túto menu vybrané subjekty. Pokiaľ ide o bahamský Sand Dollar, jeho používanie je možné skrz aplikáciu elektronickej peňaženky, ktorá je schválená centrálnou bankou. (cointelegraph.com)

Šéf kontrolóra OCC: DeFi môže byť pre banky veľkou konkurenciou

Brian Brooks, ktorý je šéfom Amerického úradu pre kontrolu meny (OCC) povedal, že decentralizované financovanie prinesie služby, vďaka ktorým sa stane mnoho finančných služieb, ktoré ponúkajú banky, zastaralými. V rozhovore počas FC Fintech Week Brooks poznamenal: ,,Vidíme budúcnosť, v ktorej je decentralizácia pravdepodobne nezastaviteľnou silou. Decentralizované siete sú už z definície lacnejšie, rýchlejšie a odolnejšie než akýkoľvek druh centralizovanej štruktúry.“ Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-