Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chystá Coinbase “game changer”? Zvažuje obchodovanie na páku pre americký trh

Článok

Coinbase
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Práve v týždni, kedy najväčšia kryptoburza súčasnosti Binance začala na svojej beta verzii umožňovať obchodovanie na páku (margin trading), americká zmenáreň Coinbase naznačila, že by mohla pristúpiť k podobnému kroku.

V čase kedy BitMEX, najpopulárnejšia burza na pákové obchodovanie kryptomien, reportuje historicky najvyššie objemy obchodovania a rovnako tak v momente, kedy prichádza s pákovým obchodovaním Binance, sa Coinbase pohráva s myšlienkou, že by túto funkcionalitu priniesla aj ona.

Odlišnosť oproti BitMEX-u a Binance je však v tom, že Coinbase by touto funkciou v rámci jej burzy Coinbase Pro priniesla vôbec prvý margin trading kryptomien na území USA, trhu, ktorý zohráva pre kryptomeny azda najdôležitejšiu úlohu. BitMEX totiž má marting trading pre americký trh blokovaný a rovnaké pravidlo bude platiť aj pre Binance.

Zámer Coinbase priviesť margin trading  naznačila viceprezidentka pre obchod, spracovanie dát a medzinárodné záležitosti Emilia Choiová. Upozornila však, že pred Coinbase stojí množstvo prekážok, ktoré súvisia najmä s regulačnou politikou.

,,V USA neexistuje veľa právnych predpisov k tejto problematike. Musíme sa tejto téme venovať a diskutovať o nej,” skonštatovala pričom dodala, že BitMEX a Binance hrajú úplne inú hru, pretože nepodliehajú americkým zákonom.

Ak však Coinbase úspešne sprístupni margin trading pre americký trh, môže to byť “game changer”. Išlo by totiž o plne regulované, kompatibilné a transparentné prostredie podľa zákonov USA so súhlasom regulačných orgánov.

Isté je, že Coinbase sa bude tejto téme venovať a urobí všetko pre to, aby aj v tejto oblasti dokázal byť konkurencie schopným podnikom.

Zdroj: ccn.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.