Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spotový trh s Bitcoinom je omnoho menší, no na lepšej úrovni, než sa zdá

Článok

Bicoin obchodovanie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spotový trh s Bitocinom je výrazne menší, no omnoho efektívnejší, než sa zdá. Tvrdí to vo svojej správe pre SEC firma Bitwise Asset Management.

Spoločnosť Bitwise Asset Management vypracovala white paper o obchodovaní s Bitcoinom na spotovom trhu, ktorý predostrela Americkej komsií pre cenné papiere a burzu (SEC). Verí, že tento dokument prispeje k tomu, aby SEC schválila ich žiadosť o Bitcoin ETF, ktorý doposiaľ nebol schválený žiadnemu predchádzajúcemu žiadateľovi.

Bitwise v rámci správy informovala SEC o tom, že kvalita bitcoinoveho spotového trhu a sila arbitráže sa za posledné mesiace dramaticky zlepšila. SEC však musí pochopiť, že trh s kryptomenami nie je to, čo je prezentované na stránke CoinMarketCap a jej podobným. Spoločnosť vypracovala podrobné štúdie, podľa ktorých zistila, že údaje o objemoch obchodovania s kryptomenami sú mimoriadne nafúknuté. Väčšina búrz totiž tieto údaje falšuje, aby predstierali, že sa na nich reálne vo veľkom obchoduje. Ide údajne až o 95% všetkých objemov reportovaných na CoinMarketCape. Vyzdvihuje však zároveň iniciatívu tohto portálu, ktorý sa aj vďaka štúdii Bitwise rozhodol zmeniť metodiku posudzovania týchto údajov, čo sa zrejme čoskoro prejaví (písali sme o tom viac tu).

CoinMarketCap prišiel s riešením pre „falošné volume“. Burzám dal ultimátum

Bitwise  skúmala podrobne vyše 100 popredných búrz a dospela k záveru, že existuje len 10 veľkých búrz so skutočne vysokými objemami obchodovania s Bitcoinom. Ide o burzy Binance, Bitfinex, Coinbase, Kraken, Bitstamp, BitFlyer,Gemini, itBit, Bittrex a Poloniex.

Dobrou správou je, priemerná odchýlka ceny Bitcoinu na týchto 10 burzách stále klesá, čo naznačuje čoraz efektívnejšiu arbitráž medzi burzami. ,,Deje sa to napriek vysokej volatilite a občasného poklesu celkového objemov obchodov. Odráža to rastúcu zrelosť tohto priestoru,” konštatuje sa v správe.

Spoločnosť zároveň upozorňuje aj na to, že neustále rastie záujem o obchodovanie s Bitcoin Futures na burze CME, ktorá je regulovaná a jej objemy teda nemožno spochybniť.

Podľa Bitwise je teda trh s kryptomenami, keď si odmyslíme nereálne údaje neregulovaných búrz, omnoho usporiadanejší. Ľudia si musia uvedomiť, že regulované burzy a obchodovanie s Bitcoinom už nie je v dobe, kedy kraľovala trhu skrachovaná burza Mt.Gox a mali by sa sústrediť skôr na projekty, akými sú Fidelity.

Zdroj: coindesk.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.