Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CoinMarketCap prišiel s riešením pre „falošné volume“. Burzám dal ultimátum

Článok

coinmarketcap-volume
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CoinMarketCap reaguje na stupňujúce sa pochybnosti týkajúce sa údajov, ktoré mu poskytujú neregulované burzy. Rozhodol sa, že od nich bude požadovať podrobnejšie reporty, inak prestane ich údaje zverejňovať.

CoinMarketCap je dlhodobo najnavštevovanejšia stránka informujúca o cenách kryptomien. Odnedávna zverejňuje na základe FCAS metodiky aj vlastný rating kryptomien a v spolupráci so spoločnosťou Solactive spustil dva vlastné kryptoindexy.

Tŕňom v päte sú však pre CoinMarketCap údaje o objemoch obchodovania na burzách s kryptomenami. Tie totiž zverejňuje len na základe toho, aké informácie mu poskytnú samotné burzy. Žiaľ väčšina z nich podľa dvoch štúdii, ktoré vypracovali Bitwise Asset Management a The Tie, tieto údaje falšuje, aby vyvolali mylný objem o likvidite a aktivite na svojich platformách.

Z toho dôvodu je napríklad veľmi nepravdepodobné, že dnešný objem obchodovania (volume) s kryptomenami je 40 miliárd dolárov, ako to uvádza CoinMarketCap. Pravdepodobnejšie je, že reálne “volume” nie je ani z polovice také vysoké a to je stále len mierny odhad.

Rating kryptomien podľa CoinMarketCap: Bitcoin tretí najlepší

CoinMarketCap sa preto rozhodol, že bude od búrz požadovať podrobnejšie reporty. Za týmto účelom oznámil novú iniciatívu s názvom Data Accountability & Transparency Alliance (DATA), ktorej cieľom je priniesť vyššiu transparentnosť a zodpovednosť za zverejňovanie projektov v kryptomenovom priestore.

CoinMarketCap ako súčasť tejto iniciatívy bude požadovať, aby všetky kryptomenové burzy poskytovali povinné API data, ktoré zahŕňajú aktuálne (live) údaje o obchodovaní vrátane údajov z “oder brooku”. Portál zdôrazňuje, že táto podmienka je povinná a v prípade, že nejaká burza sa vyhne poskytovaniu týchto údajov, nebude zahrnutá do kalkulácie pre výpočet aktuálneho volume obchodovania s kryptomenami.

Všetky zmenárne a burzy dostali od CoinMarketCapu 45-dňovú lehotu, do kedy môžu API prístupy k týmto dátam pripraviť. Požiadavka vstúpi do platnosti 14. júna 2019. Bude nepochybne veľmi zaujímavé sledovať, ako sa zmení údaj o volume k tomuto dátumu.

Iniciatíva DATA predstavila aj nové funkcie, medzi ktoré patrí prieskumník pre bloky, CoinMarketCap shop či nove mobilné aplikácie.

Štúdia: Žiadateľ o Bitcoin ETF tvrdí, že 95% volume Bitcoinu je podvod. Má to však aj pozitíva

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.