Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CoinMarketCap spúšťa vlastné kryptoindexy

Článok

CoinMarketCap
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál CoinMarketCap v spolupráci s nemeckou spoločnosťou Solactive, ktorá je zameraná na výpočet a spravovanie indexov, spúšťa dva vlastné kryptoindexy, ktoré budú podporované hneď niekoľkými poprednými hráčmi.

Menové indexy kryptomien od CoinMarketCapu využije Nasdaq, Bloomberg Terminal, Thomson Reuters Eikon či Borste Stuttgart.

Indexy od CoinMarketCapu sú dva:

  • CMC Crypto200 index (CMC200) – ktorý sleduje ceny TOP200 kryptomien vrátane Bitcoinu
  • CMC Crypto 200 ex BTC Index (CMC200EX) – ktorý sleduje 200 najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie s výnimkou Bitcoinu

CMC200EX bol vytvorený najmä z toho dôvodu, aby sa dala sledovať výkonnosť trhu s kryptomenami bez vplyvu Bitcoinu, pretože ten má aktuálne podiel na približne 50% jeho celku.

Spoločnosť Solactive stojí aj za CBOE Bitcoin Futures indexom, ktorý bol spustený v decembri 2017 (CBOE mimochodom stopla marcové Bitcoin futures a prehodnocuje svoj prístup k obchodovaniu s kryptomenovými dervitámi). Taktiež spravuje viac ako 3000 vlastných indexov.

Nové indexy pre kryptomeny začínajú vznikať ako huby po daždi. Len minulý mesiac vydal v spolupráci s Brave New Coin vlastné indexy aj Nasdaq – k Bitcoinu a Ethereum. Minulý rok zas dcérska spoločnosť VanEck, MV Index Solutions, spustila vlastný Bitcoin index založený na troch  predajných OTC pultoch (mimoburzový predaj – účastníci obchodu obchodujú priamo medzi sebou bez sprostredkovateľa).

Novinkou sú aj ratingy kryptomien

Predvčerom sme vás informovali aj o tom, že na CoinMarketCape nájdete už aj hodnotenie kryptomien prostredníctvom ratingov založených na metodike FCAS. Viac sa o tom dozviete v tomto našom článku.

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.