Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rating kryptomien podľa CoinMarketCap: Bitcoin tretí najlepší

Článok

Rating kryptomeny CoinMarketCap
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CoinMarketCap ako najnavštevovanejšia stránka s cenami kryptomien začal od druhej polovice marca zverejňovať ratingy kryptomien na základe FCAS metodiky. Dnes sme sa pozreli na to, aké ratingy má 30 najhodnotnejších kryptomien podľa aktuálnej trhovej kapitalizácie.

Fundamental Crypto Asset Score (FCAS) predstavuje podľa CoinMarketCapu jedinú konzistentne porovnateľnú hodnotu na meranie zdravia kryptomeny. Zohľadňuje pritom aktivitu používateľov, správanie vývojárov a zrelosť aktív.

Užívateľska aktivita berie do úvahy správanie zákazníkov  u konkrétnej kryptomeny a zahŕňa využitie jej produktov a faktory sieťovej aktivity. Správanie vývojárov označuje úroveň aktivity a efektivity vývojárskej komunity daného projektu a posledný faktor, tzv. “Market maturity” odzrkadľuje faktory rizík a peňažnej zásoby daného projektu. Inak povedané odhaduje pravdepodobnosť, či kryptomena bude poskytovať konzistentné výnosy v rôznych trhových scenároch. Viac podrobností sa dočítate v tomto článku.

Stupnica ratingu FCAS

FCAS Rating ohodnocuje kryptomeny na stupnici od 0 do 1000 bodov, pričom podľa bodov ich rozdeľuje do 5 kategórii.

S – Superb – 900 až 1000 bodov
A – Attractive – 750 – 899b
B – Basic – 650 – 749b
C – Caution – 500- 649b
F – Faltering – pod 500b

Aktuálne ratingy TOP30 kryptomien

Kryptomeny v tabuľke sú zoradené podľa poradia CoinMarketCapu podľa trhovej kapitalizácie. Najlepšie obstáli Ethereum a EOS, ktoré dostali vyše 920 bodov a zaradili sa do kategórie „SuperB“. Tretie najlepšie hodnotenie má Bitcoin s ratingom 876 bodov. Nasledujú ho Tron (TRX), Bitcoin Cash a Cardano (ADA), ktoré sa tiež dostali nad hranicu 850 bodov. V prvej tridsiatke kryptomien je aj 5 takých, ktoré majú rating C, čiže nedosiahli ani 650 bodov zo 1000 – sú nimi stablecoin Tether (USDT), IOTA, Ontology, NEM a Bitcon Gold.

Rating kryptomeny FCAS

Viac o ratingoch FCAS od CoinMarketCap-u sme napísali  v tomto článku:

CoinmarketCap spustil rating kryptomien: Ako dopadli Bitcoin a ďalšie coiny?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.