Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

3 dôvody, prečo Bitcoin dosiahne $30000 už tento rok podľa Jehana Chu

Článok

Bitcoin $30000
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jehan Chu, ktorý je spoluzakladateľom hongkongskej investičnej spoločnosti Kenetic Capital predpovedá, že cena Bitcoinu bude do konca roka 2019 atakovať hranicu 30 tisíc amerických dolárov.

Jehan Chu sa vyjadril k Bitcoinu v rozhovore pre ázijskú pobočku Bloombergu. Publikovaný bol v utorok 28. mája. Podľa jeho názoru bude Bitcoin pokračovať vo svojom býčom smerovaní spoločne so zvyškom trhu s kryptomenami najmä vďaka trom hlavným faktorom.

1.Vplyv veľkých spoločností

Predstaviteľ Kenetic Capital sa domnieva, že dôležitú úlohu pre Bitcoin zohrajú veľkí giganti ako sú Facebook, JP Morgan, Rakuten či Fidelity. Facebook plánuje vlastnú kryptomenu “GlobalCoin”, Fidelity vytvára veľké custody riešenie pre inštitucionálnych investorov do kryptomien a JPMorgan, hoci sa oficiálne nestavia na stratu Bitcoinu, podporuje trh tým, že vytvoril vlastnú kryptomenu.  ,,Nemusíte ma brať za slovo. Je tu však Facebook, je tu Jamie Dimon (JPMorgan), je tu Rakuten, je tu Fidelity. Všetci vstupujú do tohto trhu buď budovaním infraštruktúry, alebo poskytovaním služieb. To bude viesť k zvýšenému záujmu podieľať sa na ťažbe a prijatí kryptomien.”

2. Alternatívne investície voči „nudným“ IPOs

Investori by sa mohli tento rok obrániť na alternatívne investície, ktorými sú kryptomeny, pretože ich neuspokojili investície do technologických IPO (prvé verejné ponuky akcií). Sklamaním boli najmä verejné ponuky spoločnosti Lyft či Uber. ,,So sklamaním IPO u spoločnosti Uber a Lyft hľadajú ľudia na trhu iný typ technologického príbehu a tento (kryptomeny) je dostupný azda úplne všetkým.”

3.Bitcoin halving

Ako to už ukázal Bitcoin niekoľkokrát, jeho cena rastie pred každým halvingom, čiže delením odmeny pre ťažiarov Bitcoinu na polovicu. Dialo sa to tak v predchádzajúcich cyklov a zdá sa, že teraz sa história zopakuje. Bežne rastie cena Bitcoinu rok pred halvingom a zhruba ešte rok po ňom. Najbližší je na programe už v máji 2020. ,,Halving Bitcoinu sa blíži a tradične tlačí cenu k dvojciferným percentám. Kombinácia týchto troch faktorov nás dostane nad 30 tisíc dolárov,” skonštatoval.

Predpoveď Chua, že Bitcoin ešte tento rok zaútočí na nové rekordné hodnoty, prichádza v čase, kedy atakuje 9000 dolárov. Takto vysoko bol naposledy v máji 2018. ,,Po 10 rokoch od začiatku príbehu Bitocinu začíname vidieť, že sa stáva realitou.  Ľudia teraz naozaj vidia, že kryptomeny nikam neodchádzajú.”

Vplyv na cenu Bitcoinu by mohlo mať aj Bitcoin ETF. Mnohí sa domnievajú, že prvé schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) by mohlo výrazne zvýšiť cenu najpopulárnejšej kryptomeny. Jehan Chu sa však domnieva, že rast ceny nebude súvisieť práve s týmto faktorom. ,,Aby som bol úprimný, neočakávam, že Bitcoin ETF bude schválené niekedy v najbližšej dobe,” skonštatoval a zopakoval svoje tvrdenie, že rast ceny budú riadiť iné faktory.

,,… dočkáme sa veľkej trakcie a výrazného nárastu objemu od spoločnosti ako je Fidelity, ktorá už teraz ponúka inštitucionálne custody riešenia a obchodovanie, taktiež od E-Trade či Ameritrade až po Rakuten. Spoločnosť Samsung medzitým zavádza kryptopeňaženky do svojich mobilov. Všetky tieto faktory budú viesť k adopcii kryptomien a to bez ohľadu na to, či ETF príde už zajtra,” dodal.

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.