Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin Cash

Obrovský rast Bitcoin SV spôsobila falošná správa o Craigovi Wrightovi

Avatar

Článok

zo dňa

Fake News Bitcoin SV

Dnes ráno ste sa možno prebudili s tým, že ste neverili vlastným očiam. Kryptomena Bitcoin SV, za ktorou stojí samozvaný Satoshi Nakamoto, vyletela o ďalších viac než 100%. Spôsobili to falošné správy, ktoré sa šírili najmä čínskym internetom.

Kryptomena Bitcoin SV vznikla po kontroverznom minuloročnom hardforku Bitcoin Cash. Jej hlavným predstaviteľom je austrálsky podnikateľ Craig Wright, ktorý tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto (skutočnú totožnosť Nakamota nepoznáme).

Zástupcovia Craiga Wrighta však 21. mája oznámili, že ich klient získal copyright na Bitcoin white paper, čo je dokument, ktorý stojí za vznikom samotného Bitcoinu. Hoci táto skutočnosť v žiadnom prípade nepotvrdzuje, že Wright je Satoshi Nakamoto (pretože úrady pravosť tejto informácie neoverujú), cena Bitcoin SV v ten deň vyletela zo 62 dolárov na 123 dolárov, čiže takmer dvojnásobne. Včera večer, kedy sa Bitcoin SV obchodoval za približne 120 dolárov sa podobný scenár zopakoval. Aktuálne po veľkej pumpe stojí Bitcoin SV už 249 dolárov (v čase písania článku) čo je o viac než 100%, než  bola jeho hodnota pred 24 hodinami.

Túto obrovskú pumpu u kryptomeny, ktorá je populárna azda len u malej skupiny ľudí, ktorá verí Wrightovi, že je skutočným Nakamotom a nemalej skupiny špekulantov, ktorí zarábajú na volatilite BSV, spôsobila falošná informácia o tom, že Craig Wright použil peňaženku Satoshi Nakamota (peňaženky, ktoré používal Nakamoto v prvých rokoch existencie Bitcoinu sú známe) a poslal z nej 50 BTC na burzu Binance. Falošná správa zároveň obsahovala informáciu, že šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa následne Wrightovi ospravedlnil, že delistoval Bitcoin SV a uznal, že Wright je skutočným Nakamotom.

Toto “Fake news“ ovplyvnilo najmä čínsky internet, kde sa správa začala rýchlo šíriť. Nakoľko bol text správy písaný čínskymi znakmi, západné krajiny mali problém s jeho prekladom. Ako prvý publikoval preklad Dovey Wan, zakladajúci partner spoločnosti Crypto VC primitive Ventures. ,,CSW previedol 50k BTC z najväčšej existujúcej BTC peňaženky na Binance, čím potvrdil, že je reálny Satoshi. CZ (Changpeng Zhao) následne relistuje Bitcoin SV a urobí oficiálne ospravedlnenie na Twitteri,” znelo vo falošnej správe.

Wan následne vysvetlil, že spôsob, akým bola táto správa šírená, je bežný u čínskych internetových podvodníkov, ktorí používajú obrázok so šokujúcou správou a následne ho šíria masám ľudí prostredníctvom aplikácie WEChat a to namiesto toho, aby zdieľali priame hyperlinky na články s dôkazmi.

Na tieto správy už stihol reagovať aj šéf Binance Changpeng Zhao, ktorý potvrdil, že sú falošné. ,,Opatrne. Spôsobila to (rast BSV) falošná správa, ktorá sa šírila v Číne. Dostal som už cez 20 upozornení. Potvrdzuje, že je to fake,” uviedol na Twitteri.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

2 komentáre

2 Comments

  1. Avatar

    Kamil

    30.05.2019 at 11:46 am

    Kto si rozšíri obzory a nebude čítať iba BTC Core propagandu šírenú cez CoinDesk tak zistí, že cena BSV stúpa napr. kvôli tomu, že aktuálne prebieha v Kanade konferencia – https://coingeek.com/conferences/toronto-conference/

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

5 z TOP10 kryptomien si absolútne nezaslúži túto pozíciu, tvrdí Dedic

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 kryptomien z prvej 10 najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie si zďaleka nezaslúži takéto umiestnenie a mali by byť nahradené kvalitnejšími projektmi.

Konkrétne uviedol, že ide o kryptomeny XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin EOS, pričom doplnil, že sa nevie dočkať okamihu, kedy ich na týchto pozíciách nahradia iné aktíva.

V prípade Bitcoin Cash, Bitcoin SVLitecoin odôvodnil svoje tvrdenie tým, že všetky tieto kryptomeny sa pokúšajú byť lepšou verziou samotného Bitcoinu, no v skutočnosti nie sú vôbec potrebné. Bitcoin vďaka technológii Lighting Network, ktorá má vyriešiť jeho problémovú škálovateľnosť, nadobudne pokrok, pre ktorý sa stanú spomínane kryptomeny absolútne zbytočné. Inak povedané, netreba lepší Bitcoin. Bitcoin si postačí sám.

Pokiaľ ide o EOS, tvrdí, že ide vlastne o omnoho centralizovanejšiu verziu Ethereum a preto si nezaslúži také ohodnotenie. Podobne to vníma aj v súvislosti s kryptomenou XRP, u ktorej síce ocenil to, že robí pokroky v adopcii, no vyčíta jej podobne ako EOSu extrémnu centralizáciu, čo je v rozpore s tým, ako by mali fungovať kryptomeny.

Ktoré ich majú nahradiť?

Dedic zároveň poukázal na projekty, ktoré by mohli spomínané kryptomeny v prvej desiatke nahradiť. Obrovský potenciál vidí vo VeChain, ktorý rieši problematiku dodávateľského reťazca, no zatiaľ nie je jeho úsilie ocenené vyššou kapitalizáciou.

Podobne pozitívne vníma prínos Chainlinku (LINK). ,,Dôveryhodné a nezaujaté dáta od tretích strán nadobúdajú čoraz väčší význam popri tom ako rýchlo rastie decentralizované financovanie (DeFi). Chainlink robí skvelú prácu pri poskytovaní spoľahlivých údajov z trhov.“

Spomenul aj Tezos, ktorý je svojou charakteristikou konkurenciou pre Ethereum. Myslí si, že pokiaľ ide o jeho štruktúru riadenia, je lepšie navrhnutý než dvojka na trhu. Nuž a na záver spomenul aj veľký potenciál v Cosmos.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao

Zakladateľ a šéf jednej z najväčších kryptomenových búrz Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že austrálsky podnikateľ, vedec a človek stojaci za kryptomenou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník.  

Na adresu Craiga Wrighta, ktorý sa zviditeľnil najmä tým, že sa bez patričných dôkazov označuje za Satoshi Nakamota, teda záhadného tvorcu Bitcoinu, sa vyjadril v rámci “tweetu”, v ktorom ľudí odrádza aj od investovanie do kryptomeny Bitcoin SV: ,,Investovanie do podvodov sa nikdy nekončí dobre.”

Burza Binance sa v súvislosti s Bitcoin SV zviditeľnená už minulý rok, keď sa rozhodla delistovať túto kryptomenu zo svojej ponuky a to napriek tomu, že z pohľadu trhovej kapitalizácie patrí medzi najväčšie. Dôvodom tohto rozhodnutia mali byť neetické a podvodné konania zo strany Wrighta. K podobnému kroku následne pristúpili aj ďalšie burzy.

Changpeng Zhao zďaleka nie je jediný človek, ktorý Wrightovi nedôveruje. Nedávno sa na jeho adresu vyjadril aj herec Wiliam Shatner, ktorý stvárnil kapitána Kirka v pôvodnej adaptácii Star Treku. Shatner si položil rečnícku otázku: ,,Opýtajte sa sami seba, prečo by niekto tvrdil, že je Satoshi, ak by k tomu nedal žiadny dôkaz. Buď to poviete a dokážete to, alebo držíte hubu, že?”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin vs. Bitcoin Cash? Buterin sa chce vyhnúť ideologickým predsudkom

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin mal v minulosti pomerne nejednoznačný názor na hardofork Bitcoinu, po ktorom vznikla kryptomena Bitcoin Cash (BCH). 1. februára na Twitteri vyjasnil svoj postoj v reakcii na obvinenie od Brada Millsa, ktorý ho označil za propagátora Bitcoin Cash.

Vitalik Buterin v minulosti viackrát naznačil, že v zásade nemá voči Bitcoin Cash žiadne výhrady. Dokonca navrhoval, že Ethereum by mohlo svoje problémy so škálovateľnosťou dočasne riešiť za pomoci blockchainu BCH.

Najkontroverznejšie sa však vyjadril 13. novembra 2017, kedy uviedol: ,,Považujem Bitcoin Cash za legitímneho uchádzača sa o názov Bitcoin.” Následne uviedol, že chápe hardfork a vznik Bitcoin Cash, keďže sa u Bitcoinu nepodarilo presadiť zvýšenie veľkosti blokov, čo považoval v tom momente za rozumné riešenie.

Tento tweet vtedy vyzeral ako jednoznačná podpora Bitcoin Cash, čo však ešte v rovnaký deň dementoval. Upozornil, že považovať Bitcoin Cash za skutočný Bitcoin by bol zlý nápad, pretože ide o menšinový názor vo väčšine bitcoinovej komunity.

Takmer o rok neskôr v auguste 2018 mal priestor na obšírnejšie hodnotenie, ktorým opäť prekvapil. Keď Meni Rosenfeldova „tweetla”, že Bitcoin Cash ani rok po oddelení sa od Bitcoinu nedokázal získať rovnakú trakciu ako Bitcoin a preto by mal zmeniť svoj názor, Buterin túto možnosť vylúčil:

,,Nesúhlasím. Tvrdenie, že “Bitcoin Cash je Bitcoin” je v tomto bode nereálne, ale samotný názov Bitcoin Cash je v poriadku.”

Nuž a ako to vidí teraz? V poslednom „tweete” na túto tému sa pokúsil svoj postoj vysvetliť. ,,V prípade, že by vás zaujímalo, na ktorej strane sa nachádzam, som vždy na strane všeobecného dobra a snažím sa byť otvorený prispôsobovaniu sa pred ideologickými predsudkami, pričom si popri tom chcem zachovať svoj záväzok k základným hodnotám decentralizácie.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash nevyťažil nový blok 5 hodín. Bežné to trvá len 10 minút

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Cash

U kryptomeny Bitcoin Cash sa včera nevyťažil žiadny nový blok dlhých 5 hodín, no vzhľadom na nízke využívanie jeho blockchainu boli nevybavené transakcie následne bez problémov zúčtované a normálne prevádzka mohla pokračovať ďalej bez komplikácii.

Údaje z explorera Blockchair, ktorý sleduje blockchain Bitcoin Cash, uvádzajú, že číslo bloku 6200025 bolo vyťažené 30. januára v čase 2:14. Ďalší blok 6200026 bol vyťažený až v čase 7:33, pričom obsahoval 6950 transakcií v 2,33 megabajtoch, čo bolo neobvykle vysoké číslo. Nasledujúci blok uskutočnil 1590 transakcií o veľkosti 0,56 megabajtov a ďalší už len bežných okolo 100 transakcií.

Tieto údaje pochopiteľne vzbudili pozornosť. Twitter kanál Whale Panda, ktorý má vyše 220 tisíc followerov, upozornil, že Bitcoin Cash má tak málo transakcií, že aj po 5 hodinách a 19 minútach bez nového bloku dokázal vyplniť len miesto o veľkosti 2,3 megabajtu. To nie je príliš dobrá reklama.

Kryptomena Bitcoin Cash vznikla v roku 2017 ako hardfork odštiepením sa od Bitcoinu, keď časť vývojárov nedokázala presadiť návrh, aby sa zväčšila veľkosť bitcoinoveho bloku. Veľkosť bloku Bitcoin Cash môže byť až 8 MB. Od Bitcoinu sa líši aj tým, že kým Bitcoin aktualizuje svoj mining difficulty (obťažnosť ťažby) po každých 2016 vyťažených blokoch (zhruba raz za dva týždne), u Bitcoin Cash sa tak deje po každých 6 blokoch.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Kontroverzný krok: Ťažba Bitcoin Cash sa bude „daniť” v prospech vývojárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Cash

Pôjde o tvrdý K.O. úder pre Bitcoin Cash, ktorý potopí celý projekt, alebo len o nevyhnutnú súčasť napredovania kryptomeny, ktorá vznikla v roku 2017 po forku Bitcoinu?

Najväčší ťažiari Bitcoin Cash sa rozhodli oznámiť, že pripravujú plán na financovanie ďalšieho vývoja tejto kryptomeny v podobe “12,5% dane” (oficiálny názov je “dotačný plán“) z novo vyťažených BCH. Tento podiel pôjde vývojárom, ktorí majú prostriedky využiť na zdokonaľovanie celého ekosystému.

Informoval o tom na portáli medium.com Jiang Zhuoer zo spoločnosti BTC.TOP, ktorá je aktuálne najväčším mining poolom ťažiacim štvrtú najhodnotnejšiu kryptomenu na trhu z pohľadu trhovej kapitalizácie.

12,5% “daň“ pre všetkých ťažiarov Bitcoin Cash by mala byť aktivovaná v rámci softfoku 15. mája 2020 a aktívna by mala byť šesť mesiacov. Po túto dobu by sa malo vyťažiť dostatok prostriedkov na to, aby mohol pokračovať vývoj projektu.

Menší ťažiari, ktorých tento zásah do miningu Bitcoin Cash ovplyvní najvýraznejšie, nemajú veľa možností. Ak by sa rozhodli “daň” neplatiť, väčšie pooly ich môžu vytlačiť z hry tým, že budú ignorovať ich bloky.

Kritici uzporňujú, že veľkí mineri týmto krokom poukázali na centralizáciu celého Bitcoin Cash, ktorý je zjavne v rukách niekoľkých silných hráčov (mining poolov).

Spomínaný dotačný plán podporia mining pooly BTC.TOP, Antpool, BTC.com, ViaBTC a Bitcoin.com, ktoré sa zhodujú, že ide o správny krok smerom k akcelerácii vývoja Bitcoin Cash pred očakávaným býčím trhom v rokoch 2021 a 2022.

Zdroj: ccn.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Obrovský rast Bitcoin SV je zatiaľ čisto špekulatívny

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin SV

Cena kryptomeny Bitcoin SV posilnila oproti včerajšku o vyše 80%, pričom v určitom bode tento rast presiahol až dvojnásobok hodnoty oproti predchádzajúcim 24 hodinám. Hlavným dôvodom posilňovania Bitcoin SV však nie sú žiadne silné fundamentálne základy, či “spolujazda“ súvisiaca s posilňovaním Bitcoinu. Za všetko môžu špekulácie súvisiace s Craigom Wrightom.

Craig Wright patrí medzi najkontroverznejšie postavy sveta kryptomien. Austrálsky vedec a podnikateľ o sebe už niekoľko rokov tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, teda záhadný tvorca Bitcoinu. Toto tvrdenie však nedokázal podložiť žiadnym dôkazom, v dôsledku čoho je drvivej väčšine fanúšikov Bitcoinu na smiech.

Nič to nemení na skutočnosti, že Wrightovi určitá časť komunity jeho tvrdenia naozaj verí. A ďalšia časť sa zas ochotne vezie na špekuláciách, ktoré prospievajú hodnote Bitcoin SV, čiže kryptomene, ktorej je aktuálne hlavným predstaviteľom a ktorá vznikla po hardforku Bitcoin Cash (ešte predtým vznikol Bitcoin Cash po hardforku Bitcoinu).

Vec sa  má tak, že rast Bitcoin SV podporili čerstvé špekulácie o tom, že Craig Wright sa dostal ku kľúčom k bitcoinom v hodnote takmer 9 miliárd dolárov (vyše milión BTC). Tieto kľúče, respektíve “bezpečnostná schránka”, kde mali byť umiestnené, dostali pomenovanie ako „Tulip Trust”, čo súvisí s prirovnaním k tulipánovej mánii zo 17. storočia, jednej z najznámejších ekonomických bublín histórie.

Nakoľko sám Wright naznačil, že by sa mohol naozaj dostať k bitcoinom, ktoré sa roky nehýbali a v očiach BTC komunity boli nenávratne stratené, cena Bitcoin SV začala raketovo rásť. Rast hodnoty tejto kryptomeny je však stále len čisto špekulatívny a založený len na týchto informáciách, nie na reálnych fundamentoch. A hlavne treba v tomto momente zdôrazniť, že Wright prístup k spomínaným BTC stále nijakým spôsobom nedokázal.

Celý rast Bitcoin SV teda môže byť len akýsi “exit scam”, teda vyvolanie obrovského “FOMO“ (v rámci strachu z premeškanej príležitosti naskakujú do trhu neskúsení investori), po ktorom budú tí šikovnejší predávať draho a zvyšok výrazne prerobí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použiť Bitcoin Cash na riešenie problémov Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Vitalik Buterin

Spoluzakladateľ a hlavná tvár kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin šokujúco navrhol použitie blockchainu Bitcoin Cash ako dočasné riešenie škálovateľnosti Ethereum.

Kryptomena Ethereum podobne ako Bitcoin trpí problémami so škálovateľnosťou. Jej natívny blockchain je v súčasnosti schopný spracovať len 15 transakcií za sekundu (TPS), zatiaľ čo napríklad kryptomena XRP, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie hneď za ňou na treťom mieste, dokáže v rovnaký čas realizovať až 1500 transakcií. Takúto priepustnosť má napríklad aj Stellar.

Ethereum 2.0, na ktorú by malo Ethereum prejsť začiatkom budúceho roka, by malo tento problém z časti riešiť popri tom, ako prejde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin počas diskusie o Ethereum 2.0 navrhol zapojenie ďalších blockchainov ako riešenie škálovateľnosti v krátkodobom horizonte. Konkrétne uviedol, že Bitcoin Cash je pre tento účel perfektnou voľbou, pretože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash priepustnosť dát okolo 53 kilobajtov (KB) za sekundu, kým Ethereum len 8 KB.

Buterin uviedol aj tri dôvody, prečo by išlo o správnu voľbu – menoval nízke poplatky, pripravené stroje na tento účel a otvorenosť komunity Bitcoin Cash, ktorá poskytne blockchain, ak sa budú platiť transakčné poplatky.

Ruský programátor spomenul 10-minútový limit Bitcoin Cash na vytvorenie nového bloku ako hlavný problém tejto alternatívy. Údajne by sa však dal vyriešiť pomocou techniky známej ako Avalanche-pre-consensus.

Návrh Buterina sa stretol na sociálnych sieťach s veľkou kritikou. Francois Pouliot, zakladateľ poradenskej spoločnosti Catallaxy tweetol, že návrh Buterina znamená zlyhanie projektu Ethereum, ktorým by sa len oddialilo riešenie problému škálovateľnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Binance Coin

Weiss Ratings: Litecoin sa zaradil medzi špičku. Pozrite si TOP10

Avatar

Článok

zo dňa

od

weiss-ratings

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá začala ako prvá udeľovať ratingy kryptomenám, zvýšila hodnotenie Litecoinu a zaradila ho po bok “najlepších kryptomien“.

Weiss Ratings hodnotí kryptomeny známkami od A po F, pričom F je najhoršia známka. Rating A nemá dlhodobo žiadna kryptomena. Konečnú známku tvorí kombinácia dvoch hlavných faktorov, ktoré sa tvoria z čiastkových ratingov za:

  • Technológiu/adopciu
  • Mieru rizika/odmeny

Litecoin si polepšil v čiastkovom hodnotení “Risk/odmena”, keď dostal nový rating B- namiesto predchádzajúceho C+. Vďaka tomu sa jeho celkový rating zmenil na B, čím sa vyrovnal Ethereum, EOSCardano na spoločnú pomyselnú druhú priečku najlepších kryptomien.

Na prvom mieste je naďalej Bitcoin, ktorý má celkový rating B+. Za technológiu a adopciu má známku A a za riziko/odmena známku C+.

Weiss Ratings pred 3 týždňami zhoršil hodnotenie kryptomeny EOS, ktorú kritizoval za problémy s decentralizáciou, ktorú sa zdá sa ani neplánuje intenzívne riešiť. Naopak zvýšil rating Cardano vďaka blížiacemu sa prechodu na fázu Shelley, v rámci ktorého urobí výrazný krok vpred práve v oblasti decentralizácie.

Poradie 10 najlepších kryptomien podľa Weiss Ratings:

rating

Známku C+ majú aj Stellar, Monero, Dash, NEO, Ethereum Classic, Zcash, Decred, BitShares. S hodnotením C sú NEM, Ontology, Bitcoin Gold, VeChain, Dogecoin, OmiseGO, Holo, Lisk, Waves, Komodo, Icon, Steem, GXChain, Elastos, Vertcoin a Qtum.

Zdroj: weisscrypto.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin Cash

Netflix pripravuje dokument o altcoinoch. Bude to “game changer”?

Avatar

Článok

zo dňa

od

netflix

Posledné týždne sú pre altcoinových investorov pomerne ťažké. Napriek tomu, že Bitcoin výrazne posilnil, altcoiny voči nemu strácajú a aj pokiaľ ide o nárast ich hodnoty v dolároch, nie je to žiadna sláva.

Pomôcť by im mohla nielen očakávaná korekcia na Bitcoine a takzvané prelievanie kapitálu, ale aj  novinka, s ktorou prichádza americká spoločnosť Netflix.

Netflix sa totiž na radosť azda každého fanúšika kryptomien rozhodol natočiť dokument, ktorý bude venovaný altcoinom. Mnohí investori sa tak môžu pomocou neho dozvedieť viac aj o iných kryptomenách, než je Bitcoin. Prvé špekulácie o dokumente sa síce objavili už vo februári, no teraz sa zdá, že ide o hotovú vec.

V rámci niekoľko dielneho seriálu by sa mali v dokumente objaviť zástupcovia mnohých popredných kryptomien na čele s Vitalikom Buterinom z Ethereum či Charlesom Hoskinsonom z Cardano. Na zozname sú uvedení aj Jihan Wu z Bitmainu, Yi He z Binance, Sunny Lu za VeChain, Jun Hesegawa z OmiseGo, Da Hongfei z NEO či Roger Ver za Bitcoin Cash. Údajne sa v dokumente objaví aj Justin Sun z Tronu.

Podľa portálu thebitplex.com môže mať tento dokument obrovský pozitívny vplyv na kryptomeny, o ktorých sa konečne dozvedia mainstreamoví diváci podrobnejšie informácie a môžu ľahšie pochopiť ich ciele a predstavy. Netflix má obrovský vplyv a jeho dokumenty, bez ohľadu na to, čo je ich témou, majú skvelú sledovanosť. Dokument o kryptomenách určite nebude výnimkou a my sa naň už veľmi tešíme.

Koľko % strácajú altcoiny na svoje all-time-high v páre s Bitcoinom?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitwise spúšťa ETP na 8 TOP kryptomien, pribudnú ešte dve

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Spoločnost Bitwise, ktorá u Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) žiada o schválenie Bitcoin ETF, oznámila spoluprácu so švajčiarskym startupom Amun AG, v rámci ktorého spustí ETP viazaný na balík viacerých popredných kryptomien.

ETP je skratka Exchange Traded Products, pod čím si môžete predstaviť súbor troch finančných produktov – ETF, ETC a ETN.

Dohodu uzavrela dcérska spoločnosť Bitwise – Bitwise Index Services, ktorá získala licenciu na takzvaný “The Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index”, prostredníctvom ktorého privedie na trh diverzifikované kryptomenové ETP.

Nový ETP produkt sa bude obchodovať na  poprednej švajčiarskej burze SIX Swiss Exchange a bude dostupný pre investorov s výnimkou Spojených štátov amerických.

Bitwise 10 Select Large Cap Crypto Index umožní sledovať výkonnosť až 10 popredných globálnych kryptomien. Zatiaľ pôjde pravdepodobne len týchto osem – Bitcoin, EthereumXRPBitcoin Cash, Litecoin, EOS, Stellar a Cardano.  

,,Kryptomeny musia spĺňať rôzne kritéria, aby mohli byť súčasťou tohto indexu, vrátane pravidiel týkajúcich sa bezpečnosti, likvidity a inštitucionálnej podpory,” informovala spoločnosť v tlačovej správe.

,,Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Bitwise, aby sme priviedli investorom vo Švajčiarsku najdiverzifikovanejiše ETP,” komentoval túto novinku CEO spoločnosti Amun AG Hany Rashwan. ,,Bitwise je globálny líder v oblasti indexovania kryptomien a sme šťastní, že môžeme spustiť produkt, ktorý je postavený na ich odbornosti.”

Švajčiarska burza SIX exchange v spolupráci s Amun AG už zalistovala do svojej ponuky ETP produktov ETP na Bitcoin (ABTC), Ethereum (AETH) a XRP (AXRP). Najmä ETP na XRP sa teší veľkej obľube. Podľa dát burzy  má druhé najvyššie denné volume okolo 450 tisíc dolárov, pričom na prvom mieste je ETC na fyzicky držané zlato.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-