Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa
Súhrn týždňa

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Kým pondelok bol vzhľadom na svoj dátum 1. apríl v znamení „krypto-fórikov”, utorok nám priniesol obrovskú hodinovú pumpu na Bitcoin, ktorý vyletel s cenou o vyše 20%. Dodnes sme sa pravý dôvod tohto prudkého pohybu ceny nedozvedeli, no v komunite sa hovorilo aj o viacerých absurdných príčinách – napríklad o tom, že tento rast spôsobil prvoaprílový článok malého amerického kryptoblogu o tom, že SEC (americká komisia pre cenné papiere a burzu) schválila Bitcoin ETF. Výber najzaujímavejších prvoaprílových žartov za posledné roky, ktoré súviseli s kryptomenami, sme zhrnuli v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tri najúspešnejšie 1-aprílové žarty vo svete kryptomien: Nachytali ste sa aj vy?

Bakkt, Coinbase či Binance DEX

Ostro sledovanou témou bol v tomto týždni aj Bakkt, ktorý prijal do správnej rady nových “hviezdnych členov” a tiež informoval, že rokovania s CFTC ohľadom schválenia Bitcoin Futures s reálnymi BTC pokročili správnym smerom. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Zaujímavá správa prišla v pondelok z Ruska. Tamojšia najväčšia sociálna sieť “Vkontakte” spúšťa vlastnú kryptomenu, pomocou ktorej budú môcť na “ruskom facebooku” užívatelia platiť za rôzne služby, podporovať kvalitný obsah, ale trebárs aj vymieňať tieto tokeny za fiat menu. Háčik je však v tom, že táto “kryptomena” kryptomenou v podstate pravdepodobne ani nebude – nejde totiž o blockchainové riešenie.

Tento týždeň sa opäť tradične veľa hovorilo  o zmenárni Coinbase. Najprv sme sa v utorok dozvedeli, že v spolupráci s Ripple a jej tokenom XRP spúšťa podporu pre realizáciu medzinárodných platieb medzi jej používateľmi, o čom sme písali v tomto článku  a následne sme v piatok informovali, že Coinbase sa zaradila na prestížny zoznam 50 najlepších zamestnávateľov v USA podľa portálu LinkedIn. Okrem toho sme sa dozvedeli aj to, že kryptomeny, ktoré drží Coinbase na “hot wallets” sú poistené až do výšky 225 miliónov dolárov. Spôsob, akým je toto poistenie riešené, sme zhrnuli tu.

Vo štvrtok sme sa dozvedeli, že čakanie na decentralizovanú burzu Binance DEX sa blíži ku svojmu koncu. Šéf Binance Changpeng Zhao informoval, že spustená bude už koncom apríla. Už teraz ju môžete vyskúšať v testovacom móde.

SEC, Google Trends, štúdia či názory odborníkov

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) tento týždeň nezaháľala a zverejnila dokument, ktorý sa stretol s výraznou odozvou kryptokomunity. Týkal sa totiž popisu metodiky, podľa ktorej SEC pristupuje ku kryptoprojektom a posudzuje, či ide o cenný papier, alebo nie. Viac sa dozviete v tomto článku.

Možno ste tento týždeň postrehli viacero článkov o tom, ako stúpa vyhľadávanie slova Bitcoin na Google, čo je bullish signal pre jeho nákup. Nenechajte sa však zmiasť. Je pravda, že podľa Google Trends za posledný týždeň stúplo najmä po utorňajšej pumpe vyhľadávanie Bitcoinu až trojnásobne, no z dlhodobého hľadiska je oproti svojmu “Google” maximu na míle vzdialený (dosahuje len 7 bodov zo 100). Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Zo zaujímavou štúdiou prišiel softvérový startup DataLight, ktorý tvrdí, že Bitcoin je na najlepšej ceste do 10 rokov prekonať populárne globálne platobné systémy Visa, MasterCard a PayPal. Podložil to samozrejme aj viacerými argumentmi, ktoré sme zhrnuli tu.

Bitcoin môže do 10 rokov prekonať Visa a MasterCard

Ku kryptomenám a ich budúcnosti sa tento týždeň vyjadrovali aj šéf Coinbase Brian Armstrong a známy blockchain odborník a autor mnohých kníh o kryptomenách Andreas Antonopoulos. Kým Armstrong v rámci rubriky AMA na Reddite vymenoval 3 najdôležitejšie veci, ktoré ovplyvnia masovú adopciu kryptomien, Antonopoulos vyhlásil, že Bitcoin a všeobecne kryptomeny potrebujú aplikácie novej generácie, aby ich mohla začať používať masová populácia.

Antonopoulos: Bitcoin potrebuje aplikácie novej generácie

Cenové predikcie

Bol by to zvláštny týždeň, keby sa po obrovskom pohybe ceny Bitcoinu smerom hore neobjavili viaceré cenové predikcie pre jeho ďalší vývoj.

Tedd Butterfield, ktorý je analytikom zo Stock Market Institute si napríklad myslí, že aktuálne neexistuje žiadny vážny dôvod na to, aby bolo potrebné zvažovať predaj Bitcoinu. Podobné to vidí aj Josh Olszewicz z Brave New Coin. Kým Butterfield zakladá tento názor na svojej analýze pomocou Elliot Wawe, Olszewicz použil indikátor Ichimoku. Viac sme o tom písali tu.

Analytici predpokladajú ďalší rast Bitcoinu: Neexistuje žiadny vážny dôvod na predaj, tvrdí Butterfield

Zakladateľ a COE BKCMM LLC Brian Kelly sa zas nechal počuť, že ďalším cieľom pre Bitcoin bude cena 6000 dolárov, pričom tomuto scenáru nahrávajú viaceré predpoklady vrátane silných fundamentov, technických indikátorov a kvantitatívnej analýzy. Tom Lee, ktorý je jedným z najznámejších kryptobýkov, sa dokonca nebál vyhlásiť, že Bitcoin je už v bullmarkete, keďže sa pohybuje nad indikátorom 200MA.

Veľkú pozornosť vzbudil aj „tweet“ Johna Dowa, ktorý je známy tým, že shortoval Bitcoin (vsádzal na jeho pokles) od ceny 20 tisíc dolárov až po 3200 USD. Teraz konečne vyhlásil, že Bitcoin vyzerá byť vhodný na kúpu.

Aby nebolo toho optimizmu však až príliš, varovný prst zdvíha indikátor GTI Global Strenght, ktorý hlási, že Bitcoin je výrazne prekúpený, až do takej miery, akú sme naposledy videli v decembri 2017. Vtedy rýchlo klesol z hodnoty 20 tisíc dolárov na 6 tisíc USD (medzi decembrom a februárom) a ak sa tento indikátor nebude tentokrát mýliť, môže nás čakať ďalší pád jeho hodnoty. Druhou alternatívou však je, že Bitcoin práve vstupuje do parabolického rastu. Viac sme o tom písali dnes v tomto článku.

Obchodovanie Bitcoin Futures s novým rekordom! Lee tvrdí, že začal bullrun

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.