Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je najviac prekúpený od zimy 2017. Čaká ho parabolický rast, alebo pád?

Článok

medveď vs. býk Bitcoin
medveď vs. býk Bitcoin

Cena Bitcoinu sa aktuálne nachádza na najvyšších leveloch od novembra 2018. Podľa GTI Global Strenght indikátoru – nástroja technickej analýzy, ktorá meria dennú volatilitu kryptomien, je Bitcoin v zóne prekúpenia (overbought territory), čo naznačuje dve alternatívy budúceho vývoja.

Prvou alternatívou je vstup do parabolickej fázy rastu. Druhou možnosťou je, že sa rysuje jeho ďalší bolestivý pád. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Po viac než rok trvajúcej “kryptozime” to vyzerá tak, že trh s kryptomenami sa pomaly konečne prebúdza zo spánku. O tom, že by na jar mohla začať cena kryptomien pomaly rásť hore sa síce špekuluje už dlhšie, no málokto predpokladal, že tento rast môže prísť takou prudkou formou, akú sme sledovali v priebehu tohto týždňa.

Rýchly rast nemusí byť pozitívnou správou

Rýchly rast ceny Bitcoinu preto nemusí byť dobrou správou. Podľa údajov GTI indikátoru by prudký skok mohol indikovať blížiaci sa retracement, alebo dokonca pád na ešte nižšie hodnoty, než z ktorých sa odrazil Bitcoin hore. Podľa GTI indikátoru je totiž aktuálne na úrovniach prekúpenosti, ktoré sme naposledy videli v decembri 2017, kedy dosiahol hodnotu takmer 20 tisíc dolárov.

Na grafe môžete vidieť reakciu trhu, keď sa Bitcoin dostal do fázy prekúpenosti podľa GTI indikátoru:

Kým výrazný nárast ceny Bitcoinu mohol znamenať pekné zisky pre obchodníkov a krátkodobých investorov, mnohí odborníci tento rast spochybňujú. Prekúpená pozícia totiž často koreluje s poklesom cien, keď sa trh stáva čoraz viac nasýtený. Netreba zabúdať, že keď bol naposledy Bitcoin takto prekúpený, rýchlo padol z ceny 20 tisíc dolárov v decembri 2017 na 6 tisíc USD vo februári 2018.

David Tawil zo spoločnosti ProChain Capital si napríklad myslí, že rýchly nárast ceny Bitcoinu nie je veľmi upokojujúci. Očakáva, že po tejto rally príde ďalší pád.

Známy obchodník s komoditami Peter Brandt zas špekuluje nad možnosťou, že Bitcoin by mohol práve vstupovať do parabolickej fázy. To znamená, že by sa práve rozbiehal k ďalšími prudkému býčiemu behu, možno väčšiemu, než ten, ktorý sme sledovali v druhej polovici v roku 2017.

Analytici sa nezhodujú

Aby sme to zhrnuli, aktuálne medzi známymi obchodníkmi, ktoré citujú zahraničné média, neexistuje zhoda v tom, v akej fáze trhu sa nachádzame. Kým Tom Lee z Fundstrad Advisors je tradične veľkým optimistom a už vyhlasuje, že začal novy bullrun vďaka tomu, že sa Bitcoin dostal nad indikátor 200MA, iní sú v týchto tvrdeniach našťastie opatrnejší. Zatiaľ čo jedna skupina verí, že tento rast je len konsolidáciou pred ďalším pádom a hľadaním nového “low” okolo úrovne 2000 dolárov, iní veria, že Bitcoin čoskoro prekoná psychologickú hranicu 6000 dolárov.

Obchodovanie Bitcoin Futures s novým rekordom! Lee tvrdí, že začal bullrun

Zdroj: Cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.