Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže do 10 rokov prekonať Visa a MasterCard

Článok

Bitcoin vs. Visa
Bitcoin vs. Visa

Softvérovy startup DataLight zverejnil výsledky svojho výskumu, ktorého záverom je, že Bitocin môže do 10 rokov nahradiť súčasné obľúbené globálne zaužívané platobné systémy.

Visa, MasterCard aj PayPal sa musia mať podľa DataLight na pozore. Ak bude súčasná miera rastu siete Bitcoinu pokračovať, do 10 rokov bude najhodnotnejšia kryptomena ako platobný systém prekonávať svoju konkurenciu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Za posledných 10 rokov sa Bitcoinu podarilo konkurovať lídrom odvetvia platobných systémov. Vývoj Bitcoinu prebieha exponenciálne,” píše sa v štúdii. ,,Ak si toto tempo zachová, za ďalších 10 rokov prekoná všetku konkurenciu.”

Základ tohto predpokladu spoločnosti DataLight tvorí už teraz omnoho väčšie množstvo uzlov, nižších poplatkov a priemernej veľkosti transakcií, okrem ďalších iných technických faktorov. Napríklad Bitcoin má okolo 10 tisíc aktívnych uzlov v porovnaní so 119 dátovými centrami Visa, 98, ktoré má MasterCard a 51 PayPal.

Bitcoin má pritom omnoho menej používateľov, čo je logické, keďže funguje len 10 rokov. Visa a MasterCard debutovali v 50. a 60 rokov, PayPal vznikol v roku 1998. Kým Bitcoin má okolo 25 miliónov existujúcich peňaženiek, počet kreditných  a debetných kariet Visa a MasterCard prekonal hodnotu 5,3 miliardy.

DataLight však upozorňuje aj nedostatky Bitcoinu, ktoré mu zatiaľ bránia v úplnom rozlete. Kým Bitocin dokáže v súčasnosti spracovať iba približne sedem transakcií za sekundu, Visa ich zvládne okolo 65 000. Bitcoinu môže v tomto smere pomôcť Lightning Network, ktorý by mal riešiť problematiku škálovateľnosti siete.

,,Už teraz je platobný systém Bitcoinu oveľa lepší než bežné medzinárodné platby a bankové prevody,” uvádza DataLight. ,,Jeho (Bitcoinu) ďalší technologický pokrok z neho urobí hlavný platobný systém na svete. To je dôvod, prečo medvedí trh v roku 2008 bol len ďalším poklesom pred exponenciálnym rastom a novými maximami (v budúcnosti).”

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.