Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Brian Armstrong vymenoval tri veci, ktore potrebujú kryptomeny k masovej adopcii

Článok

Armstrong
Armstrong

Generálny riaditeľ najväčšej americkej kryptozmenárne Coinbase Brian Armostrong verí, že masové prijatie kryptomien je závislé od troch hlavných faktorov.

Povedal to počas účasti v rubrike Ask Me Anything na sociálnej sieti Reddit, ktorej sa v minulosti zúčastnili aj Changpeng Zhao z Binance, bratia Winklevossovci stojaci za burzou Gemini, či zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Armostrong za 45 minút, počas ktorých odpovedal na otázky užívateľov Redditu, povedal, že kryptomeny môžu dosiahnuť masové prijatie za predpokladu,  že sa zníži ich cenová volatilita (teda žiadne pumpy na Bitcoin o 1000 dolárov za hodinu), zlepší sa ich škálovateľnosť (čiže žiadne hodinové čakania na potvrdenie transakcie BTC) a dosiahne sa pokrok v oblasti ich použiteľnosti.

Pokiaľ ide o volatilitu, kým sa bude cena kryptomien náhle dramaticky meniť, podľa Armostronga bude ťažké zapojiť do tohto sektoru viac tradičných investorov. Priemysel s kryptomenami preto podľa neho potrebuje stabilnejšie ceny, ktoré sa dajú dosiahnuť napríklad pomocou stablecoinov (Coinbase podporuje stablecoin USDC, ktorý založila firma CENTRE aj za spolupráce Coinbase a spoločnosti Circle).

Podľa Armostronga v súčasnosti existuje až 10 rôznych tímov, ktoré pracujú na riešeniach problému škálovateľnosti ako je napríklad Lightning Network. Vďaka vývoju týchto riešení by kryptomeny mohli dosiahnuť 500 až 5000 transakcií za sekundu a začať realizovať taký objem transakcií ako Visa či PayPal (včera sme vás informovali v tomto článku, že Bitcoin môže do 10 rokov Visa, PayPal a MasterCard prekonať).

Armostrong počas rozhovoru obhajoval svoju firmu v súvislosti s nedávnou kritikou v rámci kampane #DeleteCoinbase. Išlo o reakciu komunity na kontroverznú akvizíciu, keď Coinbase kúpila spoločnosť Neutrino. Tá mala v minulosti prepojenie s firmou Hacking Team, ktorej špionážny softvér využila v minulosti americká vláda. Coinbase však tvrdí, že zamestnanci, ktorí mali niečo spoločné s týmto spyware už pre Neutrino nepracujú.

Počas diskusie Armstrong priznal aj to, že kým v minulosti podporoval výhradne Bitcoin, v súčasnosti chce v rámci Coinbase dať príležitosť všetkým zaujímavým projektom s konštatovaním “nech vyhrá ten najlepší”. Náklonnosť k Bitcoinu však nepopiera, čoho dôkazom je aj jeho tweet, keď oslavoval Bitcoin 10 rok vzniku. Označil ho vtedy za svoju „prvú lásku.”

Bitcoin môže do 10 rokov prekonať Visa a MasterCard

zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.