Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tri najúspešnejšie 1-aprílové žarty vo svete kryptomien: Nachytali ste sa aj vy?

Článok

Fóriky ETF
Fóriky ETF

My sme prvoaprílový žart na našich čitateľov nechali včera bokom. Myslíme si, že nás v tomto smere s prehľadom zastúpila konkurencia. Portál CCN však dnes vybral historicky najzaujímavejšie celosvetové prvoaprílové fóriky súvisiace s kryptomenami. V tomto článku ich vám zhrnieme.

1. OneCoin predbieha Ethereum

Prvého apríla 2017 sa výborný fórik podaril redakcii populárneho kryptoportálu CoinDesk, ktorý šokoval svojich čitateľov článkom, podľa ktorého sa OneCoin stal verdiktom federálneho súdu USA legálnou kryptomenou a sudca dokonca nariadil portálu CoinMarketCap, aby ho neodkladne zaradil do svojho zoznamu kryptomien. OneCoin mal následne predbehnúť v zozname najhodnotnejších kryptomien Ethereum a zaradiť sa rovno na druhé miesto za Bitcoin. Súd okrem toho nariadil, aby sa federálny poriadok začal intenzívne zapájať do budovania “decentralizovaného” systému. Pochopiteľne takáto novinka mohla s čitateľom, ktorý si neuvedomil, že ide o 1. apríl, poriadne zamávať. Len pre vaše upozornenie – OneCoin je jeden z najväčších podvodov v histórii kryptomien a jeho tvorcovia boli nedávno zatknutí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

2. Ethereum konferencia v Severnej Kórey

Napriek tomu, že Severná Kórea urobila v posledných mesiacoch mierny pokrok v tom zmysle, že sa už nevyhráža USA jadrovou vojnou, stále ide o krajinu, v ktorej by ste určite nechceli žiť a to nielen kvôli hladomoru, ale aj politickému systému a obrovskej cenzúre. O to prekvapujúcejšie vyznela správa zakladateľa Ethereum Vitalika Buterina, ktorý napísal na blogu popri tom, ako informoval o výraznej mainstreamovej adopcii Ethereum, že konferencia DevCon3 bol presunutá do Pyongyhangu, teda hlavného mesta Severnej Kórey. Zaujímavé je, že 1. apríla 2017, teda po uverejnení tejto správy, vyletela hodnota Ethereum o takmer 10 percent. Či to však súviselo priamo s ňou, alebo jednoducho išlo o bežný vývoj na trhu, sa nikdy nedozvieme.

3. SEC schválilo Bitcoin ETF

Ak čítate naše články pravidelne, viete, že sa neustále vraciame k téme Bitcoin ETF. Prípadne schválenie tohto produktu Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) by totiž mohlo naozaj spôsobiť výraznejší rast hodnoty najpopulárnejšej kryptomeny. Práve s touto správou však prišiel včera pomerne neznámy portal Finance Magnates, ktorý vďaka nej dosiahol historické čísla návštevnosti. Nepopierame, že aj my sme si na tento článok klikli a je dosť pravdepodobné, že sa objavil aj vo vašom “vlákne” na Facebooku. Podľa CCN narástla cena Bitcoinu hodinu po jeho publikácii o 0,5%. Portál Bloomberg v dnešnom článku týkajúcom sa raného rastu hodnoty Bitcoinu dokonca zaradil medzi málo pravdepodobné dôvody posilnenia Bitcoinu o vyše 600 dolárov práve prvoaprílový žart tohto webu o schválení Bitcoin ETF. Táto správa, hoci samozrejme nie je pravdivá, zostane pravdepodobne dlho jednou z najčítanejších v histórii kryptomenových portálov.

A najlepší fórik včerajšieho dňa? Správa o schválení Bitcoin ETF zarezonovala určite najviac, no nás pobavila výborne aj informácia, že Donald Trump chce spraviť z Bitcoinu do roku 2021 alternatívu k doláru. 

Zdroj: CCN

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.