Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Antonopoulos: Bitcoin potrebuje aplikácie novej generácie

Článok

Andreas Antonopoulos
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z najznámejších predstaviteľov kryptosveta, blockchain expert, rečník a spisovateľ Andreas Antonopoulos naznačil počas konferencie Deconomy v juhokórejskom Soule budúcnosť adaptácie kryptomien.
Antonopoulos sa počas konferencie nechal počuť, že Juhokórejčania (no tento názor je možné uplatniť aj všeobecne pre všetkých ľudí) si osvoja používanie kryptomien až v budúcnosti, keď vznikne nová generácia aplikácii, ktoré pre digitálne meny prinesú ich plnohodnotné využitie.

Bitcoin podľa Antonopoulosa nahradí súčasný bankový systém založený na fiatových menách, ale až keď vzniknú aplikácie, ktore budú jednoduché na používanie pre každého priemerného spotrebiteľa.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Dnes robíme to, že sa snažíme simulovať existujúci systém s menším počtom sprostredkovateľov a menšou centralizáciou, aby sme mohli potom pokročiť a začať vytvárať aplikácie, ktoré sú v súčasnom centralizovanom finančnom systéme absolútne nemožné. A potom, až v tom momente, budú Kórejčania naozaj potrebovať kryptomeny.”

Antonopoulos priznal, že v súčasnosti zostáva používanie kryptomien buď koníčkom pre ich nadšencov, alebo produktom zúfalstva v prípade neschopnosti bánk. Bitcoin v súčasnosti používa len malý zlomok ľudí, čo je pochopiteľné, pretože jeho používanie vyžaduje technické znalosti, ktoré sú potrebné na ich bezpečnú úschovu a obchodovanie s nimi.

,,Kryptomeny a otvorené blockchain systémy sa zatiaľ prijímajú len na miestach, kde sú problémy súčasného finančného systému také veľké, že ľudia sú nútení používať ich napriek ťažko pochopiteľným, zle vyvinutým aplikáciám,” vyhlásil úprimne.

Napriek všetkým týmto slabinám Bitcoinu, ktorý vznikol len pred 10 rokmi, ho podľa Antonopoulosa čaká svetlá budúcnosť. Antonopoulos si myslí, že má minimálne potenciál konkurovať platobným systémom VISA a MasterCard. ,,Sme pripravene dosiahnuť desaťtisíc krát väčšiu kapacitu,” uzavrel v pozitívnom duchu.

Dnes sme vás informovali aj o záveroch štúdie DataLight, podľa ktorej Bitcoin do 10 rokov predbehne VISA a MasterCard.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.