Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Coinbase prezradila, do akej výšky má poistené „horúce peňaženky“

Článok

Coinbase peňaženka
Coinbase peňaženka

Najznámejšia kryptozmenáreň na svete Coinbase zverejnila detaily poistenia jej horúcich peňaženiek (hot wallets).

Podľa informácii, ktoré publikoval na oficiálnom blogu Coinbase šéf informačnej bezpečnosti Philipp Martin, má americká zmenáreň poistené kryptomeny na horúcich peňaženkách prostredníctvom makléra Lloyd’s of London a to až do hodnoty 255 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poistenie je platné už od novembra 2013 a slúži najmä na ochranu pred najrizikovejším a pravdepodobne aj najreálnejším možným scenárom straty kryptomien – pred hacknutím. ,,Horúce peňaženky máme poistené na sumu 255 miliónov dolárov u registrovaného brokera Aon u Lloyd’s, ktorý pochádza od globálnej skupiny amerických a anglických poistných spoločností, vrátane niektorých Lloyd’s of London syndikátov.”

Pre vysvetlenie, Lloyd’s of London nie je sama o sebe poisťovňou, ale funguje skôr ako poistné trhovisko, v rámci ktorého sa vyskytujú viacerí upisovatelia zoskupení do syndikátov, v rámci ktorých združujú a rozdeľujú medzi seba poistné riziko.

Martin v rámci blogu vysvetlil, že vo svete kryptomien existujú dve hlavné poistne triedy. Prvá sa zameriava na straty, ktoré by mohli byť spôsobené hackermi, krádežami z interného prostredia či podvodnými kryptomenovými a fiatovými prevodmi. Druhá sa týka fyzického poškodenia “cold wallets”, alebo straty súkromných kľúčov vrátane tých, ktoré vznikli zamestnancom.

Poistné spoločnosti sa spoluprácam s kryptomenovými podnikmi nebránia. Do sektoru sú už zapojení aj veľkí hráči ako sú AIG, Allianz, Chubb či XL Group, no klientom údajne účtujú vyššie poistné, nakoľko kryptomeny čelia zdanlivo vyšším rizikám v porovnaní s tradičným podnikovým sektorom.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.