Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analytici predpokladajú ďalší rast Bitcoinu: Neexistuje žiadny vážny dôvod na predaj, tvrdí Butterfield

Článok

bitcoin hore
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin včera v noci vytvoril nové tohtoročné maximum, keď sa vyšplhal až k cene 5300 dolárov. To je najvyššia hodnota jedného BTC od novembra 2018. Aktuálne je síce nižšie (okolo 5000 USD), no stále ide o veľký vyše 20-percencný skok v porovnaní s minulým týždňom.

UPOZORNENIE: Informácie uvedené v tomto článku nie sú investičnou radou. Sprostredkovávajú len názory známych zahraničných trejderov. 

Podľa Tedda Butterfielda, analytika Wyckoff Stock Market Institute, sa cena Bitcoinu môže šplhať ďalej hore a v súčasnosti neexistujú skutočné dôvody na predaj.

Butterfield používa vo svojich analýzach techniku Elliot Wave, ktorou naznačuje, že Bitcoin by sa mohol dostať až k úrovniam vyše 7000 dolárov. Trejderov samozrejme upozorňuje, aby si urobili vlastnú analýzu, no on osobne predpokladá ďalší rast.

Graf Butterfielda naznačuje, že Bitcoin by sa mal pravdepodobne najprv vrátiť na cenu okolo 4900 dolárov pred tým, ako sa bude pohybovať do konca mája medzi cenami 5000 až 5700 dolárov. Následne môže prísť v júni ďalšia výrazná rally k cene okolo 7200 dolárov.

Hoci predpoveď Butterfielda vzhľadom na výrazný medvedí trh, ktorý zažívame od polovice minulého roka, vyzerá až príliš optimisticky, nie je jediným známym trejderom, ktorý sa domnieva, že Bitcoin čakajú krajšie dni.

Josh OlszewiczBrave New Coin poukazuje na denný graf, kde Bitcoin skončil nad jeho Ichimoku cloudom (mrakom), ktorý používa na zobrazenie úrovni supporov a rezistencií a to prvýkrát za 442 dní. Nakoľko Bitcoin sa pohyboval nad týmto „mrakom“ počas značnej časti bullrunu v roku 2017, mnohí trejderi považujú tento fakt za býčí signál.

Fakt, že Bitcoin je naďalej aj nad svojim 200-dňovým kĺzavým priemerom (200 MA) rovnako tak nahráva pozitívnym predpovediam. Tom Lee z Fundstratu tvrdí, že keď je Bitcoin nad 200 MA, značí to veľký predpoklad pre rast. 80% obdobia, kedy sa Bitcoin obchodoval nad 200 MA bolo v znamení rastu (priemerný nárast za 6 mesiacov bol 193%), v porovnaní s 36% úspešnosťou, keď bol pod ňou.

Fundamenty tiež naznačujú, že Bitcoin má silný predpoklad pre ďalšie posilnenie svojej ceny. Kým aktívne adresy a priepustnosť transakcií v reťazci sú mierne nižšie, hashrate, veľkosť blokov a veľkosť komunity (merané podľa skupiny Bitocinu na subreddite) sa dramaticky zvyšuje. Vyhľadávanie slova Bitcoin cez Google Trends tiež stúpa.

Pozitívne vníma najbližšie obdobie pre aj Brian Kelly z BKCM, ktorý si myslí, že najbližším cieľom bude pre Bitcoin pokorenie hranice 6000 dolárov.  Viac o jeho názore sme písali včera v tomto článku.

Ďalší cieľ pre Bitcoin je $6000, tvrdí Kelly. Spúšťa sa FOMO?

Zdroj: ethereumworldnews

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne