Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruský “Facebook” tiež plánuje vlastnú kryptomenu

Článok

Vkontakte
Vkontakte

Najobľúbenejšia sociálna sieť v Rusku, VKontakte (VK), vážne uvažuje nad spustením vlastnej kryptomeny, informoval ruský plátok RNS.

Súčasťou plánov ruskej sociálnej siete má byť vytvorenie kryptopeňaženky pre jej všetkých registrovaných používateľov. RNS túto informáciu priniesol svojim čitateľom s odvolaním sa na anonymný zdroj z prostredia VKontakt.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

RNS tvrdí, že má k dispozícii aj prezentáciu spoločnosti, ktorá ukazuje, že jedným zo spôsobov, ako sa budú môcť dostať užívatelia VK k jej tokenom, bude odmena za čas strávený na platforme a ich aktivita. Podľa prezentácie vďaka tomu budú môcť tokeny nazhromaždiť, prevádzať medzi užívateľmi, vymieňať za tovar, či dokonca vymeniť za fiat menu prostredníctvom služby VK Pay. Spomína sa aj možnosť poslať tokeny ako odmenu autorom zaujímavých príspevkov.

Podľa oficiálnych stránok VK Pay dobre slúži už teraz, pričom umožňuje používateľom posielať si navzájom peniaze v správach pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Podľa RNS bola táto služba spustená už v júni minulého roka.

Podľa prieskumu eMarketer z roku 2017 má VKontakt približne 42 miliónov užívateľov, čo jej stačí na to, aby bola treťou najnavštevovanejšou stránkou v Rusku. Jej zakladateľom je Pavel Durov, ktorý spoluzakladal medzi kryptofanúšikmi mimoriadne populárny Telegram, v súvislosti s ktorým sa plánuje spustenie blockhainu TON.

Ak sa tieto správy potvrdia, VKontakte bude ďalšou sociálnou sieťou, ktorá vstúpi do sveta kryptomien. Už v prvom polroku 2019 sa očakáva, že svoj vlastný projekt predstaví Facebook.

Otestujte Binance DEX a zahrajte si o 10 000 BNB

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.