Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Facebook Coin už v prvej polovici 2019?

Článok

Facebook Coin
Facebook Coin

Už viackrát sme vás informovali o tom, že Facebook vníma technológiu blockchain veľmi vážne a jeho kroky čoraz viac smerujú k tomu, že uvedie na trh svoju vlastnú kryptomenu.

Fanúšikov digitálnych mien preto ohromila správa New York Times, ktorý s odvolaním sa na svoje anonymné zdroje tvrdí, že najslávnejšia sociálna site vydá vlastný FB Coin už v prvej polovica tohto roka.

Podľa reportáže NYT mal Facebook rozpracovaných viacero vízií, no podľa všetkého bude víťazom kryptomena, ktorá bude stablecoinom krytým fiatovými menami. Jej hodnota bude teda viazaná na americký dolár, podobne ako USDT od Tetheru, USDC co Circle či najnovšie JPM Coin od JP Morgan Chase. To by však nemalo byť všetko – špekuluje sa, že „Facebook Coiny” budú až tri – ďalšie dva budú viazané na hodnotu iných fiatových mien.

Projekt vydania Facebook Coinu je údajne už tak ďaleko, že zástupcovia Facebooku rokujú s predstaviteľmi popredných búrz o jeho zalistovaní. Medzitým na projekte pracuje už približne 50 popredných blockchainových vývojárov. Vedie ich David Markus, ktorý v minulosti pracoval pre PayPal.

New York Times tiež poukázal na ďalšie zaujímavosti – coin by údajne mohol byť používaný v rámci nového prostredia na zasielanie správ, ktoré vznikne zlúčením Facebook Messengeru, Instagramu WhatsApp, teda troch doteraz samostatne fungujúcich platforiem pod krídlami tohto giganta. Predchádzajúce špekulácie hovorilo o tom, že Facebook otestuje svoju kryptomenu zatiaľ len v rámci WhatsApp.

Snaží sa FB získať viac údajov o svojich zákazníkoch?

Do akej miery dokáže Facebook Coin pomôcť adaptácii kryptomien a či je to pre celý trh dobrá, alebo zlá správa, sa nedozvieme pravdepodobne skôr, než v priebehu najbližších mesiacov či rokov. Napriek tomu, že zatiaľ nič nie je potvrdené, ilustrované riešenie od Facebooku už má svojich kritikov.

Mnohí totiž predpokladajú, že pri používaní Facebook Coinu budú musieť užívatelia prejsť procesom overenia totožnosti v súlade so zásadami AML. To znamená, že pravdepodobne budú musieť poskytnúť svoje osobné údaje a scany IDs, teda občianskych preukazov, pasov a podobne. Núka sa preto otázka, či sa Facebook len nesnaží prostredníctvom tohto nového projektu získať ďalšie údaje o svojich zákazníkoch.

Otestujte Binance DEX a zahrajte si o 10 000 BNB

Zdroj: mashable.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne