Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt priviedol do správnej rady “hviezdne posily”. Rokovania s CFTC pokračujú

Článok

Bakkt
Bakkt

Generálna riaditeľka Bakkt Kelly Loefflerová oznámila, že novým členom očakávanej kryptoplatformy, za ktorou stojí burzový konglomerát ICE (Intercontinental Exchange) sa stáva Tom Noonan.

Tom Noonan, ktorý je bývalým expertom IBM pre kybernetickú bezpečnosť, sa stane v Bakkt predsedom správnej rady, ku ktorej sa pridáva aj zakladateľ, predseda a generálny riaditeľ ICE a predseda newyorskej burzy cenných papierov (NYSE) Jeff Sprecher. Ďalšími členmi správnej rady budú riadiaci partner Softbank Ahshay Naheta a riadiaci partner Goldfinch Partners Sean Collins.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Loefflerová v rámci príspevku na medium.com zároveň poznamenala, že manipulácia na trhu s kryptomenami a s tým súvisiace obavy investorov znásobujú význam spustenia regulovaného trhu pre digitálne aktíva, aký chce Bakkt priniesť svojim klientom.

,,Bezpečnosť, infraštruktúra a zrozumiteľnosť regulácie sú základnými kameňmi budovania dôvery a napokon pomáhajú tejto technológii slúžiť ľudom na celom svete,” skonštatovala.

Príchod nových členov do správnej rady by mal pomôcť v rokovaniach Bakkt s Americkou komisiou pre komoditné futures (CFTC), s ktorou spoločnosť aktuálne úzko spolupracujú v otázke získania povolenia pre spustenie obchodovania s fyzicky dodanými futures na Bitcoin (doterajšie Bitcoin futures sa neobchodujú s reálnymi BTC).

Generálna riaditeľka Bakkt nevedela vo svojej správe konkretizovať dátum spustenia platformy, no uviedla, že dosahujú pri rokovaniach s CFTC značný pokrok. Loefflerová zároveň sľubuje, že uvedené Bitcoin futures budú kótované a zúčtované na burze ICE Futures, ktorá je regulovaná CFTC a ICE Clear U.S.

Cointelegraph pred pár dňami informoval, že oneskorenie schválenia Bakkt súvisí s obavami CFTC, ktore sa týkajú spôsobu, akým bude Bakkt uschovávať kryptomeny svojich klientov.

SEC odložila verdikty ohľadom Bitcoin ETF: Pomôžu schváleniu zistenia Bitwise?

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.