Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tento týždeň bol vo svete kryptomien hlavne v znení tém inštitucionálneho záujmu o Bitcoin a možných regulácii celého kryptosektora. Zaujímavé správy však prichádzali aj v súvislosti s Cardano či DeFi sektorom. Prinášame vám tradičný víkendový prehľad TOP správ zo sveta kryptomien za posledných 7 dní. 

Bitcoin

Spoločnosť Microstrategy v úvode týždňa oznámila, že chce získať skrz predaj dlhopisov kapitál o výške 400 miliónov dolárov, ktorý následne chce využiť na priamu kúpu BTC. Napokon sa jej tento cieľ podarilo dokonca prekonať, keď nadobudla až 650 miliónov dolárov. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalšou inštitúciou v poradí, ktorá avizuje kúpu bitcoinov vo veľkej hodnote je poisťovacia firma MassMutual, ktorá vznikla už pred 169 rokmi. Do Bitcoinu chce vložiť hneď 100 miliónov dolárov. Podrobnosti sme písali tu.

Cena Bitcoinu by mohla v rámci tohto bullrunu prekonať hodnotu 200 tisíc amerických dolárov. Naznačuje to 5 zo šiestich indikátorov. Upozornil na to šéf analytickej platformy Glassnode Rafalel Schultze-Kraft. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Budúci americký prezident Joe Biden plánuje pre pandémiou koronavírusu zdecimovanú americkú ekonomiku ozdravný balíček v hodnote 7 biliónov dolárov. Ak by ho presadil, na cenu Bitcoinu by to mohlo mať v nasledujúcich rokoch pozitívny vplyv.

Je takmer iste, že kryptomeny na čele s Bitcoinom čakajú v nasledujúcich rokoch nove regulácie. Erik Voorhees zo spoločnosti SHapeShift.io si myslí, že pred tými najhoršími možnými ochránia Bitcoin samotné inštitúcie, ktoré zohrávajú v kryptosektore čoraz dominantnejšiu úlohu.

Ohľadom regulácii je väčším skeptikom Ron Paul, bývalý americký kongresman za štát Texas. Domnieva sa, že v najhoršom prípade by Bitcoin mohol čeliť podobnej konfiškácii zo strany štátu, akú zažilo zlato v roku 1933 za vlády Franklina Roosvelta. Viac sa dozviete tu.

Do tretice k reguláciám – štyria americkí kongremsani sa boja, že špekulácie o možnosti zákazu respektíve obmedzenia používania vlastných kryptomenových peňaženiek by sa mohli stáť v USA realitou na základe iniciatívy odchádzajúceho ministra financií Stevena Mnuchina. Z tohto dôvodu mu poslali list, v ktorom ho varujú, že takéto nariadenie by bol kontraproduktívne a zastavilo by rozvoj nového inovatívneho sektora. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bratia Winklesvossovci tvrdia, že súčasný bullrun je výrazne odlišný od toho predchádzajúceho v roku 2017. Domnievajú sa, že teraz zohrávajú dôležitú úlohu chytrí investori na čele veľkých inštitúcii. Zároveň sa prikláňajú skôr k názoru, že Bitcoin bude podobný zlatu, než tradičnému platobnému prostriedku.

Kým zhruba pred mesiacom sa zakladateľ najväčšieho hedgevého fondu na svete Ray Dalio vyjadroval na adresu Bitcoinu v tom zmysle, že pochybuje o naplnení jeho pôvodnej vízie, tentokrát o ňom hovoril pozitívnejšie a označil ho za možnú ochranu pred infláciou.

Spoločnosť Grayscale sa domnieva, že v budúcnosti bude mať najvýraznejší vplyv na cenu Bitcoinu generácia mileniálov, ktorú čaká v najbližších rokoch dedenie veľkých majetkov.

Cez týždeň sa špekulovalo o tom, či môže kauza Mt. Gox negatívne ovplyvniť cenu Bitcoinu. Už 15. decembra by mal správca konkurznej podstaty tejto hacknutej burzy z roku 2014 rozhodnúť o tom, či vráti poškodeným klientom 140 000 BTC, ktoré má stále pod správou. Ak by sa tak stalo, mohli by sa dostáť v nasledujúcich mesiacoch do predaja.

Ak sa bude Bitcoinu ďalej dariť, mohlo by na to začať doplácať zlato, s ktorým je najčastejšie porovnávaný. Naznačuje to spoločnosť JP Morgan.

Altcoiny

Na blockchaine Cardano by sa mali už budúci týždeň spustiť dva devnety s názvami KEVM a IELE, ktoré jednak zjednodušia prístup vývojárom Ethereum na tento konkurenčný projekt a taktiež vývojárom umožnia pracovať v rámci smart kontraktov na Cardane skrz rôzne programovacie jazyky. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dozviete tu.

Vývojári Cardano sú podľa dát z GitHubu stále najaktívnejší. Nasledujúcu za nimi developeri Ethereum a Polkadot. Viac sa dočítate tu.

Do tretice Cardano – na jej ekosystém sa chystá prejsť DeFi projekt Bondly, ktorý tým pádom opustí konkurenčný Polkadot. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Kľúčovým hráčom v ekosystéme Polkadot sa môže stáť burza Huobi. Tá totiž zverejnila dve správy súvisiace s touto kryptomenou, na základe ktorých možno tvrdiť, že chce výrazne pomôcť jej vývojárom.

Facebook premenoval názov svojej pripravovanej kryptomeny Libra na Diem, no akosi zabudol na to, že pod touto ochrannou značkou funguje vo finančnom sektore iná spoločnosť. Je teda možné, že ani Diem nebude konečný názov tohto stablecoinu, ktorý by mal byť viazaný na americký dolár. Druhou alternatívou je, že Facebook tuto značku takpovediac vykúpi.

DeFi má mnoho nefinančných rizík. Upozornil na to analytik BraveNewCoin Xavier Meegan. O dôvodoch, prečo je DeFi sektor naozaj len v plienkach, sa dočítate tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.