Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CTO Glassnode: 5 zo 6 indikátorov naznačuje, že Bitcoin prekoná $200 000

Článok

mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CTO analytickej platformy Glassnode Rafael Schultze-Kraft vymenoval niekoľko indikátorov bitcoinového trhu, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne býčie. Na ich základe následne skonštatoval, že Bitcoin môže v tomto cykle pokojne aj zdesaťnásobiť svoju hodnotu.

Schultze-Kraft svoje názory na súčasný bitcoinový trh prezentoval na Twitteri v priebehu stredy 9. decembra. Svoju mimoriadne optimistickú predpoveď postavil na základe 6 najdôležitejších indikátorov trhového reťazca, ktoré sa v tejto dobe nachádzajú na podobnej úrovni ako na začiatku roku 2017 pred štartom predchádzajúceho bullrunu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Každá z predpovedí CTO Glassnode ukazuje, že Bitcoin mieri k šesťciferným sumám, pričom 5 zo 6 indikátorov naznačuje, že cena prekročí “na vrchole” hranicu 200 tisíc dolárov.

U každého z indikátorov Schultze-Krafz meral zisky, ktoré vznikli na podobných základoch v roku 2017 až do momentu, kedy Bitcoin vytvoril svoje all-time-high. Potom vynásobil aktuálnu cenu Bitcoinu rovnakým percentuálnym nárastom.

Konkrétne sa zameral na grafy čistého nerealizovaného zisku/straty (NUPL), Z-skóre MVRV, ktorý zisťuje kedy je Bitcoin nadhodnotený alebo podhodnotený v porovnaní s jeho reálnou hodnotou, ukazovateľ MVRV, ktorý ukazuje dlhodobý priemerný zisk alebo stratu bitcoinov, ktoré sú v obehu, indikátor SOPR, ktorý meria celkový zisk a stratu podľa toho, kedy sa každá minca naposledy presunula, ukazovateľ Market Cap to Thermo Cap Ratio či indikátor reverzného rizika, ktoré sa používa k posudzovaniu dôvery dlhodobých držiteľov vo vzťahu k cene Bitcoinu.

,,Čo som tým chcel ukázať? Tieto indikátory cyklov Bitcoinu sú stále ďaleko od svojich hodnôt, ktoré naznačovali vrchol bitcoinu v roku 2017,” vysvetlil Schultze svoje zistenia, z ktorých vyplýva, že Bitcoin má možno namierene poriadne vysoko.

My vás však chceme upozorniť, že neexistuje žiadna záruka, ktorá by potvrdila, že cena Bitcoinu bude napodobňovať cyklus z predchádzajúceho bullrunu. Zároveň dopĺňame, že ani Schultze-Kraft nevylučuje, že v súčasnosti môže dôjsť ku korekcii ceny BTC alebo dlhšiemu obdobiu, počas ktorého pôjde jeho cena takpovediac “do strany”.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.