Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CTO Glassnode: 5 zo 6 indikátorov naznačuje, že Bitcoin prekoná $200 000

Článok

mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

CTO analytickej platformy Glassnode Rafael Schultze-Kraft vymenoval niekoľko indikátorov bitcoinového trhu, ktoré sú v súčasnosti mimoriadne býčie. Na ich základe následne skonštatoval, že Bitcoin môže v tomto cykle pokojne aj zdesaťnásobiť svoju hodnotu.

Schultze-Kraft svoje názory na súčasný bitcoinový trh prezentoval na Twitteri v priebehu stredy 9. decembra. Svoju mimoriadne optimistickú predpoveď postavil na základe 6 najdôležitejších indikátorov trhového reťazca, ktoré sa v tejto dobe nachádzajú na podobnej úrovni ako na začiatku roku 2017 pred štartom predchádzajúceho bullrunu.

Každá z predpovedí CTO Glassnode ukazuje, že Bitcoin mieri k šesťciferným sumám, pričom 5 zo 6 indikátorov naznačuje, že cena prekročí “na vrchole” hranicu 200 tisíc dolárov.

U každého z indikátorov Schultze-Krafz meral zisky, ktoré vznikli na podobných základoch v roku 2017 až do momentu, kedy Bitcoin vytvoril svoje all-time-high. Potom vynásobil aktuálnu cenu Bitcoinu rovnakým percentuálnym nárastom.

Konkrétne sa zameral na grafy čistého nerealizovaného zisku/straty (NUPL), Z-skóre MVRV, ktorý zisťuje kedy je Bitcoin nadhodnotený alebo podhodnotený v porovnaní s jeho reálnou hodnotou, ukazovateľ MVRV, ktorý ukazuje dlhodobý priemerný zisk alebo stratu bitcoinov, ktoré sú v obehu, indikátor SOPR, ktorý meria celkový zisk a stratu podľa toho, kedy sa každá minca naposledy presunula, ukazovateľ Market Cap to Thermo Cap Ratio či indikátor reverzného rizika, ktoré sa používa k posudzovaniu dôvery dlhodobých držiteľov vo vzťahu k cene Bitcoinu.

,,Čo som tým chcel ukázať? Tieto indikátory cyklov Bitcoinu sú stále ďaleko od svojich hodnôt, ktoré naznačovali vrchol bitcoinu v roku 2017,” vysvetlil Schultze svoje zistenia, z ktorých vyplýva, že Bitcoin má možno namierene poriadne vysoko.

My vás však chceme upozorniť, že neexistuje žiadna záruka, ktorá by potvrdila, že cena Bitcoinu bude napodobňovať cyklus z predchádzajúceho bullrunu. Zároveň dopĺňame, že ani Schultze-Kraft nevylučuje, že v súčasnosti môže dôjsť ku korekcii ceny BTC alebo dlhšiemu obdobiu, počas ktorého pôjde jeho cena takpovediac “do strany”.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne