Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zákaz vlastných krypto peňaženiek? Proti nápadu Mnuchina sú štyria kongresmani

Článok

bitcoin-penazenka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niekoľko členov amerického kongresu vyjadrilo hlasný nesúhlas s pripravovaným nariadením z dielne Ministra financií USA Stevena Mnuchina, ktorý by mohol potenciálne ohroziť právo na držanie kryptomien na vlastných kryptomenových peňaženkách.

Takéto nariadenie, ktoré údajne pripravuje odchádzajúci Minister financií Steven Muchin, by potenciálne mohlo viesť až k tomu, že Američania by nemali podľa zákona právo držať kryptomeny skrz peňaženky, ku ktorým majú privátne kľúče (kryptomeny držané týmto spôsobom by automaticky získali akýsi nelegálny štatút). Mohli by ich teda vlastniť len cez služby tretích strán, ako je napríklad zmenáreň Coinbase, ktorá by od nich pýtala ich osobne údaje (KYC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Hoci znenie nariadenia ešte nie je známe a preto je len predmetom špekulácii, ktoré tvojimi tweetmi rozvíril najmä šéf zmenárne Coinbase Brian Armostrong  a popri tom samozrejme nevieme, či bude presadené, ostro sa proti nemu v liste z 9. decembra, ktorý bol zaslaný priamo Mnuchinovi, postavili štyria členovia kongresového výboru zameraného na blockchain technológiu Warren Davidson, Tom Emmer, Ted Budd a Scorr Perry.

,,(Takéto nariadenie) by v skutočnosti zabránilo zmysluplnej účasti na technologických inováciách, ktoré v súčasnosti prebiehajú v rámci globálneho finančného systému. Problémom je, že vlastné peňaženky sú užitočné pre rôzne potenciálne blockchain aplikácie. Schopnosť presunúť token bez nutnosti mať sprostredkovateľa je teda podstatným prvkom skutočného blockchainu,” uvádzajú.

Autori listu taktiež upozornili, že práve takéto peňaženky sú v skutočnosti užitočné pre orgány v trestnom konaní, pretože umožňujú vďaka transparentnosti Bitcoinu sledovanie potenciálne nelegálne transakcie. ,,Takéto nariadenie by teda v skutočnosti podkopalo plány Ministerstva financií v snahe zastaviť nezákonných aktérov trhu, ktorí sa snažia tento systém zneužiť,” tvrdia.

Jeden z autorov listu kongresman Warren Davidson zo štátu Ohio pre Cointelegraph uviedol, že zamedzenie uplatnenia tohto predpisu je dôležitejšie, než prekazenie schválenia zákonu “STABLE Act”, ktorý sa snaží upraviť podmienky pre spoločnosti, ktoré vydávajú stablecoiny. Ani tento zákon nie je z pohľadu krpytomenovej komunity vôbec prívetivý, no to čo chystá Mnuchin, je teraz podstatnejšie. ,,Mnuchin má v skutočnosti naozaj veľa právomoci na tvorbu politiky prostredníctvom tvorby predpisov, takže zamedzenie tomuto predpisu je naliehavejšie,” dodal.

Čaká stablecoiny vážny problém? V kongrese chcú schváliť problematický zákon

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.