Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čaká stablecoiny vážny problém? V kongrese chcú schváliť problematický zákon

Článok

Stablecoin
Stablecoin

Stablecoiny sa stali postupom času neodmysliteľnou súčasťou sveta kryptomien. V trhu, kde je vysoká volatilita, totiž umožňujú prevod financií do formy financií, ktoré sú síce stále kryptomenami, no sú viazané na hodnotu fiatovej meny, čiže nemenia svoju hodnotu napríklad voči doláru. Nový zákon, ktorý bol predstavený v americkom kongrese, by však mohol spoločnostiam, ktoré stoja za stablecoinami, spôsobiť nejdenú vrásku na čele.

Ak by sa zmieňovaný zákon podarilo presadiť a schváliť, všetky typy kryptomien viazaných na fiatové meny, čiže napríklad USDT (Tether) či USDC by sa stali nelegálnymi, ak by neobdržali na prevádzku takéhoto produktu súhlas vládnych orgánov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Je nezákonne, aby akákoľvek osoba vydávala stablecoin alebo službu súvisiacu so takýmto druhom peňazí, alebo sa akokoľvek inak zaoberala komerčnou aktivitou súvisiacou so stabilnými peniazmi vrátane aktivít zahrňujúcich stablecoiny vydané inými osobami, bez písomného súhlasu predom, ktorý by získala od príslušnej federálnej bankovej agentúry, korporácie a rady guvernérov Federálneho rezervného systému (FED)”, citoval návrh z pléna portál Cointelegraph.

Zákon s označením “The Stable Act” má údajne chrániť spotrebiteľov pred rizikami vyplývajúcimi z novovznikajúcich digitálnych platobných nástrojov, aké plánuje uviesť na trh napríklad Facebook (kryptomena Libra). Jeho schválenie je však otázne, nakoľko do konca 116. kongresu zostáva už len mesiac a návrh zákona stojí ešte pred mnohými čítaniami.

Iniciátorkou tohto zákona je kongresmanka demokratickej strany Rashida Tlaib, ktorá sa tejto téme aj v súvislosti s plánovanou kryptomenu Facebooku venuje už dlhšie.

Kryptokomunita reaguje na návrh zákona mimoriadne negatívne. Riaditeľ CoinShares Metlem Demirors uviedol, že jeho prípadne schválenie by malo opačný efekt a spotrebiteľom by skôr uškodilo. ,,Kryptomeny znižujú náklady na finančné služby pre populáciu, najmä pre tých, ktorí boli vylúčený z bankového sektora,” upozornil. Ak by zákon prešiel, zvýšili by sa náklady pre firmy prevádzkujúce takéto stablecoiny, čo by viedlo k tomu, že by títo spotrebitelia boli z trhu opäť vytlačení.

Jeremy Allaire z firmy Circle (stojí za stablecoinom USDC) poznamenal, že zákon by predstavoval obrovský krok späť pre inovácie digitálnych mien v USA a obmedzil by pokrok v oblasti blockchian aj fintech priemyslu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.