Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Winklevossovci: Najinteligentnejší investori kupujú Bitcoin potichu

Článok

Winklevossovci
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rok 2020 je prvým, v priebehu ktorého sa veľké inštitúcie a známi rešpektovaní investori verejne priznávajú k tomu, že investovali do Bitcoinu, alebo sa im minimálne táto myšlienka pozdáva. Tento trend odštartoval pozitívnymi vyjadreniami na adresu Bitcoinu Paul Tudor Jones.

K rastúcemu záujmu o Bitcoin zo strany inštitúcii a miliardárov sa vyjadrili spoluzakladatelia veľkej americkej kryptoburzy Gemini Tyler a Cameron Winklevossovci, ktorí sú spájaní aj s počiatkami vzniku Faceboooku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Ide o najsofistikovanejších investorov, najchytrejších ľudí, ktorí kupujú bitcoiny potichu, takže nejde o vec FOMO (strach z premeškanej príležitosti),” komentoval záujem solventných investorov v rozhovore pre CNBC Tyler Winklevoss. Inštitúcie podľa neho výrazne zmenili spôsob, akým vyzerá bitcoinový býči trh na rozdiel od toho, ktorý sme sledovali v roku 2017, keď bol poháňaný bežným retailom.

,,V trhu sú už aj verejne obchodované spoločnosti, ako sú Square či Microstrategy, ktoré vkladajú svoje rezervy do bitcoinov, pretože sa obávajú inflácie a všetkého toho tlačenia peňazí v súvislosti s pandémiou koronavírusu.”

Bratia si myslia, že téza porovnávania bitcoinu so zlatom a stratégia “buy and hold” je správna. Týmto spôsobom reagovali v momente, keď sa ich spýtali na to, či je Bitcoin vzhľadom na jeho vysokú volatilitu vhodným aktívom pre transakcie (platby).

,,V súčasnej dobe vidíme Bitcoin ako novovznikajúci držiteľ hodnoty, ktorý naruší (dominanciu) zlato a to nás privedie k trhovej kapitalizácii 9 biliónov dolárov. Takže v skutočnosti nemusí byť používaný ako mena a jeho volatilita nebude taká podstatná, pretože je to vlastne uschovateľ hodnoty,” povedal Tyler, čím však dosť odbočil od pôvodných predstáv o Bitcoine, ktorému najmä bitcoinoví maximalisti stále predvídajú budúcnosť vo forme tradičného platidla.

My dopĺňame, že v čase písania tohto článku je kapitalizácia bitcoinu okolo 335 miliárd dolárov, kým kapitalizácia zlata je nad 9 biliónmi dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.