Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Prvý DeFi projekt na Cardano príde z konkurenčného Polkadot

Článok

Bondly Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Viaceré zahraničné média včera informovali, že DeFi projekt Bondly prevedie svoju OTC platformu BSwap a platformu elektronického obchodovania BondProtect z blockchainu Pokladot na konkurenčné Cardano.

Decentralizovaná e-commerce platforma Bondly sa stane vôbec prvým decentralizovaným finančným projektom, ktorý bude spustený na blockchaine Cardano popri tom, ako sa spustí dlho očakávaná fáza Goguen a s ňou súvisiace smart kontrakty (mimochodom portál Cointelegraph doplnil aj očakávaný dátum, ktorým má byť február 2021 pozn. red.)

Bondly je platforma fungujúca ako prenosná peer-to-peer zmenáreň, ktorá umožňuje obchodovanie naprieč akýmikoľvek reťazcami skrz akékoľvek médium. Za cieľ si kladie priniesť masám decentralizované financovanie spojením tradičných bankových služieb a technológie blockchain.

O príchode Bondly na Cardano informovala Twitteri vývojárska spoločnosť stojaca za týmto projektom IOHK, na čele ktorej stojí hlavný predstaviteľ Cardano  Charles Hoskinson. Ten k tejto novinke poznamenal, že vďaka príchodu Bondly na Cardano blockchain citujeme: “DeFi napokon naozaj naplní svoj skutočný potenciál, čo povedie k úplnému nahradeniu globálneho finančného systému.”

Novinku komentoval aj generálny riaditeľ Bondly Brandon Smith, ktorý uviedol: ,,Sme nadšení, že môžeme pracovať s mimoriadne talentovaným tímom IOHK/Cardano, že môžeme spoločne zdieľať naše technológie a že sada produktov Bondly bude fungovať na jednom z najdôležitejších blockchianov na svete.”

Bondly má na Cardano previesť svoju kryptomenu Bondly a tiež dva hlavne už vyššie spomínané produkty BSwap a BondProtect.

Ako upozornil portál Cointelegraph, Cardano bude mať pre tokeny v jej ekosystému jednu zaujímavú výhodu v porovnaní s ich pôsobením na blockchaine Ethereum, kde má ETH prioritu pred ERC-20 tokenmi. Blockchain Cardano má totiž fungovať tak, že nebude robiť rozdiel medzi mincami ADA a inými tokenmi, ktoré budú na jej blockchaine, čo im poskytne lepší výkon a zároveň možnosť využívať všetky funkcie zabezpečenia a inteligentných kontraktov natívneho tokenu ADA.

Charles Hoskinson už v júli tohto roka povedal, že ambíciou Cardano je stáť sa lídrom v sektore DeFi. Musíme však upozorniť, že zatiaľ stále len ide o prísľuby, pretože fáza Goguen ešte nie je dokončená. Otestovať reálne to, čo Cardano naozaj dokáže a či je naozaj schopné konkurovať Ethereum, je preto zatiaľ nemožné a ide teda stále len o špekulácie respektíve predpoklady.

Zdroj: www.crypto-news-flash.com, cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne