Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Prvý DeFi projekt na Cardano príde z konkurenčného Polkadot

Článok

Bondly Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Viaceré zahraničné média včera informovali, že DeFi projekt Bondly prevedie svoju OTC platformu BSwap a platformu elektronického obchodovania BondProtect z blockchainu Pokladot na konkurenčné Cardano.

Decentralizovaná e-commerce platforma Bondly sa stane vôbec prvým decentralizovaným finančným projektom, ktorý bude spustený na blockchaine Cardano popri tom, ako sa spustí dlho očakávaná fáza Goguen a s ňou súvisiace smart kontrakty (mimochodom portál Cointelegraph doplnil aj očakávaný dátum, ktorým má byť február 2021 pozn. red.)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bondly je platforma fungujúca ako prenosná peer-to-peer zmenáreň, ktorá umožňuje obchodovanie naprieč akýmikoľvek reťazcami skrz akékoľvek médium. Za cieľ si kladie priniesť masám decentralizované financovanie spojením tradičných bankových služieb a technológie blockchain.

O príchode Bondly na Cardano informovala Twitteri vývojárska spoločnosť stojaca za týmto projektom IOHK, na čele ktorej stojí hlavný predstaviteľ Cardano  Charles Hoskinson. Ten k tejto novinke poznamenal, že vďaka príchodu Bondly na Cardano blockchain citujeme: “DeFi napokon naozaj naplní svoj skutočný potenciál, čo povedie k úplnému nahradeniu globálneho finančného systému.”

Novinku komentoval aj generálny riaditeľ Bondly Brandon Smith, ktorý uviedol: ,,Sme nadšení, že môžeme pracovať s mimoriadne talentovaným tímom IOHK/Cardano, že môžeme spoločne zdieľať naše technológie a že sada produktov Bondly bude fungovať na jednom z najdôležitejších blockchianov na svete.”

Bondly má na Cardano previesť svoju kryptomenu Bondly a tiež dva hlavne už vyššie spomínané produkty BSwap a BondProtect.

Ako upozornil portál Cointelegraph, Cardano bude mať pre tokeny v jej ekosystému jednu zaujímavú výhodu v porovnaní s ich pôsobením na blockchaine Ethereum, kde má ETH prioritu pred ERC-20 tokenmi. Blockchain Cardano má totiž fungovať tak, že nebude robiť rozdiel medzi mincami ADA a inými tokenmi, ktoré budú na jej blockchaine, čo im poskytne lepší výkon a zároveň možnosť využívať všetky funkcie zabezpečenia a inteligentných kontraktov natívneho tokenu ADA.

Charles Hoskinson už v júli tohto roka povedal, že ambíciou Cardano je stáť sa lídrom v sektore DeFi. Musíme však upozorniť, že zatiaľ stále len ide o prísľuby, pretože fáza Goguen ešte nie je dokončená. Otestovať reálne to, čo Cardano naozaj dokáže a či je naozaj schopné konkurovať Ethereum, je preto zatiaľ nemožné a ide teda stále len o špekulácie respektíve predpoklady.

Zdroj: www.crypto-news-flash.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.