Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano má stále najaktívnejších vývojárov. Nasleduje Ethereum

Článok

Vývoj Cardano a Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická platforma Santiment upozornila, že podľa dát z GitHubu má kryptomena Cardano (ADA) stále najaktívnejších vývojárov, pričom v tomto smere prekonáva aj developerov Ethereum, Gnosis či Polkadot.

Podľa aktuálnych čísel z GitHub urobia vývojári Cardano denné okolo 403 vývojárskych zmien (commitov), kým v prípade Ethereum ide o 369, Polkadot o 322 a Gnosis o 270.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ako poznamenal portál CryptoSlate, zvýšená aktivita vývojárov Cardano súvisí najmä s dokončovaním prác na fázach Goguen (smart kontrakty) a Voltaire (decentralizované vedenie). Dá sa pritom očakávať, že ich aktivita bude ešte gradovať, nakoľko projekt v súčasnosti prijíma ďalšie desiatky vývojárov, aby urýchlil práce.

Cardano je lídrom rebríčka vývojárskej aktivity už dlhšiu dobu. Mimoriadne vysoká bola najmä v čase dokončovania éry Shelley, ktorá priniesla možnosť stakingu minci ADA na mainnete tejto siete. Ani po jej dokončení však aktivita vývojárov nespomalila, nakoľko pôvodne už do konca tohto roka mali byť dokončené spomínané fázy Goguen a Voltaire. Dnes však už vieme, že ich dokončenie v roku 2020 je nereálne.

Pochopiteľná je aj vysoká aktivita vývojárov Ethereum, ktorých práce začali gradovať pred spustením éry Ethereum 2.0. Nakoľko v prípade novej generácie Ethereum ide len o prvý malý krôčik, dá sa očakávať, že nasledujúce roky budú patriť práve developerom tejto kryptomeny. Za obdobie medzi novembrom a decembrom však len v tesnom závese za nimi boli na treťom mieste vývojári Polkadot, ktorí zdieľali tuto pozíciu spoločne s Kusuma (KSM). Protokol Gnosis (GNO) sa umiestnil na štvrtom mieste a piaty skočil Status (SNT) spoločne s Cosmos (ATOM).

Ukazovateľ vývojárskej aktivity samozrejme nie je jediným fundamentom ,ktorý treba v súvislosti s blockchainami sledovať a v žiadnom prípade ho nemožno vnímať ako záruku konečného úspechu. Vysoké aktivity prác na vymenovaných blockchainoch však minimálne podčiarkujú, že projekty sú finančné zdravé a majú dostatok kapitálu na to, aby mohli financovať ďalší vývoj.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.