Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Biden bude míňať vo veľkom. Pre Bitcoin to môže byť dobré

Článok

Joe Biden Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zvolenie Joea Bidena za amerického prezidenta by mohla byť minimálne pre Bitcoin dobrá správa. Čoraz viac informácii o novom prezidentovi a jeho tíme totiž vieme, tým viac sa analytici domnievajú, že jeho príchod do Bieleho domu bude spojený s míňaním obrovského množstva peňazí.

Joe Biden najnovšie naznačil, že plánuje pre americkú ekonomiku zdecimovanú pandémiou koronavírusu ozdravný balíček v hodnote 7 biliónov dolárov, čo by znamenalo, že by opäť výrazne narástol americký dlh, ktorý je už teraz gigantických rozmerov.

,,Na pozadí už aj tak slabnúceho dolára by tak USA mohli čeliť silnému kokteilu nebezpečných ekonomických faktorov znižujúcich bohatstvo. Hľadanie bezpečného prístavu by v tom prípade nikdy nebolo také intenzívne a reálne,“ komentoval tieto správy portál Cointelegraph.

,,V roku 2008 sme mali hrozné obdobie kvôli príliš veľkému dlhu a od roku 2008 vzrástol dlh všade. Nemôžeme ani spočítať, o koľko je dlh väčší,” kritizoval takúto politiku Jim Rodgers z Quantum Funds počas minulotýždňovej konferencie.

GRAF: Historický graf súvahy americkej centrálnej banky FED

Skutočnosť, že Bidenovci nebudú zrejme váhať s míňaním peňazí naznačuje aj to, že novou ministerkou financií by sa mala stať Janet Yellenová. Tá je známa tým, že nemá z tohto prístupu riešenia problémov obavy. Predpoklad je preto taký, že hodnota dolára bude v roku 2021 ďalej klesať, čo nahráva bitcoinu.

Preston Pysh popri tom upozornil na opačný smer amerického dlhu oproti rýchlosti toku peňazí M2. (m1= najlikvidnejšie formy peňazí, tj. transakčné peniaze, M2=peniaze, ktoré má verejnosť v dlhodobej držbe pozn.red). ,,Skontrolujte si rozdiely v týchto dvoch grafoch – len v roku 2020. Rasť peňažnej zásoby M2 je o 22,5%. Rýchlosť míňania peňazí klesla o 20%,” napísal na Twitteri a doplnil: ,,Vytlačené peniaze sa vkladajú do dlhopisov a akcii. Spôsobuje to masívne ničenie strednej triedy. Možno by ste sa mali pozrieť na Bitcoin.”

Zaujímavé je, že schválenie časti núdzového balíčka na pomoc americkej ekonomike by mohlo prísť ešte pred oficiálnym vstupom Bidena do úradu. Senátori začali túto možnosť naznačovať včera, pričom schválenie by mohlo byť realizované už v úvode tohto týždňa. Podľa všetkého by išlo o jeden bilión dolárov.

Pred americkými voľbami pritom súčasný Minister financií Steven Mnuchin takpovediac “utiahol kohútiky“ a Trump vyhlásil, že Američania sa dočkajú ďalších stimulov až po voľbách. Tie však Trump prehral.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne