Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Regulácie kryptomien: Ochránia Bitcoin pred vládami inštitúcie?

Článok

bitcoin-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Téma regulácii kryptomien je čoraz horúcejšia. V priebehu posledných pár dní sa k nej vyjadrili viacerí poprední predstavitelia zo sektora digitálnych mien a tak to najzaujímavejšie na túto tému nájdete práve v tomto článku.

Podľa výkonného riaditeľa a zakladateľa firmy ShapeShift.io Erika Voorheesa pri regulácii kryptomien a ich ochrane pred nežiaducimi zásahmi zo strán vlád zohrajú v budúcnosti významnú úlohu inštitucionálni investori, ktorí budú pôsobiť v úlohe ich “ochrancu”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Uviedol to počas diskusie na konferencii LaBitConf, kde skonštatoval, že krivka prijatia kryptomien bude mať v nasledujúcich piatich až 10 rokov výrazne rastúci trend a na jej konci bude už polovica sveta mať  aspoň malú akvizíciu v Bitcoine.

Voorhees uviedol, že vlády majú čoraz väčšiu motiváciu cenzurovať Bitcoin, pretože v súčasnosti ho používajú najmä retailoví investori. Do hry však vstupujú už aj veľké inštitúcie, ktoré môžu  zohrať úlohu akejsi prirodzenej hrádze proti neprimeraným zásahom štátnych orgánov.

,,Čím bude väčšia kombinácia a rozmanitosť držiteľov bitcoinu, tým to bude preň lepšie,” skonštatoval. ,,Demokratizácia kontroly nad peniazmi je podstatou bitcoinu.”

Voorhees počas konferencie taktiež skonštatoval, že hoci sme stále v rannej fáze inštitucionálneho prijatia bitcoinu, rok 2020 bol v tomto smere zlomovým. Bol totiž prvým rokom, kedy priznali jeho kúpu rešpektovaní investori ako sú Paul Tudor Jones či Stanley Druckenmiller, nehovoriac o tom, že do sektora vstupuje PayPal, nuž a firmy Microstrategy, Square a Stone Ridge bitcoiny kupujú na dlhodobé držanie.

K politickým vplyvom na Bitcoin sa vyjadril v rámci diskusie na CNBC v relácii Squawk Box aj CEO firmy Circle Jeremy Allaire. Ten si myslí, že príchod administratívy nového prezidenta Joea Bidena bude pre  kryptomeny prospešný. ,,Myslím si, že v konečnom dôsledku budú (kryptomeny) podporovať, pretože ide o takú veľkú infraštruktúru, ako je pôvodný komerčný internet. Budú sa teda zameriavať na také zmeny tejto infraštruktúry, vďaka ktorým budú Spojené štáty konkurencieschopnejšie.”

Allaire však popri tom vyjadril obavy zo zákona, ktorý pripravilo ľavicové demokratické krídlo snažiace sa o tvrdú reguláciu najmä stablecoinov. ,,Na samom liberálom konci spektra si myslia, že kryptomeny nie sú dobré pre jednotlivcov, ktorí majú obmedzení prístup k finančnému systému, aj keď v skutočnosti je to presne naopak. Táto technológia – najmä stablecoiny – sľubujú otvorenie a rozšírenie prístupu k finančnému systému onoho viac, ako existujúci bankový systém.“

Ron Paul sa bojí konfiškácie bitcoinov. Pripomína neslávny rok 1933

Zdroje: cointelegraph.com , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.