Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ray Dalio: Bitcoin môže slúžiť ako ochrana pred stratou hodnoty peňazí

Článok

Ray Dalio Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nie je to tak dávno, čo zakladateľ najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates Ray Dalio povedal, že Bitcoin čelí trom vážnym problémom, pre ktoré pravdepodobne neuspeje v tej podobe, ako si to predstavujú jeho fanúšikovia. Najnovšie sa však na jeho adresu vyjadril v pozitívnejšom duchu.

3 problémy Bitcoinu podľa zakladateľa najväčšieho hedge fondu

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dalio počas populárnej rubriky na Reddite “Ask me Antything“, v rámci ktorej mu môžu klásť otázky hosťovi všetci užívatelia tejto sociálnej siete, uviedol, že Bitcoin môže slúžiť ako forma ochraňujúca financie v čase, kedy klesá hodnota fiatových mien.

,,Myslím si, že bitcoiny (a niektoré ďalšie kryptomeny) sa za posledných 10 rokov etablovali ako zaujímavé alternatívy aktív podobných zlatu, s tým, že majú niektoré podobné vlastnosti a niektoré odlišné od zlata a iných druhov zásob s obmedzeným množstvom. (Bitcoin) by mohol slúžiť ako diverzifikátor zlata a ďalších podobných držiteľov hodnoty majetkových aktív.“

Dalio predovšetkým upozornil na to, že ak bude trend tlačenia peniaz pokračovať, hodnota dolára bude klesať a stratou bude jeho držanie. ,,S najväčšou pravdepodobnosťou táto povodeň neustúpi. Takže je dôležité dobre diverzifikovať svoje portfólio z pohľadu mien a tiež zemí, rovnako ako tried aktív. Hlavné je mať v portfóliu niekoľko takýchto typov aktív (ktoré majú obmedzenú ponuku, ktoré sú mobilné a ktoré držia hodnotu) a to vrátane akcii. Dôležité je diverzifikovať. Mnoho ľudí to nerobí.”

Dalio taktiež porovnával Bitcoin so zlatom. ,,Pokiaľ ide o bitcoiny vo vzťahu so zlatom, silne odporúčam držať veci, ktoré budú chcieť držať aj centrálne banky a vymieňať si hodnoty, keď sa ich pokúšajú obchodovať,” uzavrel.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.