Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ray Dalio: Bitcoin môže slúžiť ako ochrana pred stratou hodnoty peňazí

Článok

Ray Dalio Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nie je to tak dávno, čo zakladateľ najväčšieho hedgeového fondu na svete Bridgewater Associates Ray Dalio povedal, že Bitcoin čelí trom vážnym problémom, pre ktoré pravdepodobne neuspeje v tej podobe, ako si to predstavujú jeho fanúšikovia. Najnovšie sa však na jeho adresu vyjadril v pozitívnejšom duchu.

3 problémy Bitcoinu podľa zakladateľa najväčšieho hedge fondu

Dalio počas populárnej rubriky na Reddite “Ask me Antything“, v rámci ktorej mu môžu klásť otázky hosťovi všetci užívatelia tejto sociálnej siete, uviedol, že Bitcoin môže slúžiť ako forma ochraňujúca financie v čase, kedy klesá hodnota fiatových mien.

,,Myslím si, že bitcoiny (a niektoré ďalšie kryptomeny) sa za posledných 10 rokov etablovali ako zaujímavé alternatívy aktív podobných zlatu, s tým, že majú niektoré podobné vlastnosti a niektoré odlišné od zlata a iných druhov zásob s obmedzeným množstvom. (Bitcoin) by mohol slúžiť ako diverzifikátor zlata a ďalších podobných držiteľov hodnoty majetkových aktív.“

Dalio predovšetkým upozornil na to, že ak bude trend tlačenia peniaz pokračovať, hodnota dolára bude klesať a stratou bude jeho držanie. ,,S najväčšou pravdepodobnosťou táto povodeň neustúpi. Takže je dôležité dobre diverzifikovať svoje portfólio z pohľadu mien a tiež zemí, rovnako ako tried aktív. Hlavné je mať v portfóliu niekoľko takýchto typov aktív (ktoré majú obmedzenú ponuku, ktoré sú mobilné a ktoré držia hodnotu) a to vrátane akcii. Dôležité je diverzifikovať. Mnoho ľudí to nerobí.”

Dalio taktiež porovnával Bitcoin so zlatom. ,,Pokiaľ ide o bitcoiny vo vzťahu so zlatom, silne odporúčam držať veci, ktoré budú chcieť držať aj centrálne banky a vymieňať si hodnoty, keď sa ich pokúšajú obchodovať,” uzavrel.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne