Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Grayscale: “Digitálna generácia” zohrá v prípade Bitcoinu kľúčovú úlohu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale si dala vypracovať ďalší zaujímavý prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť súčasný sentiment ľudí v súvislosti s kryptomenami a tiež názor akreditovaných inštitucionálnych investorov.

Grayscale z prieskumu zistila, že 62% všetkých respondentov je už oboznámených s tým, čo je to Bitcoin a buď doňho už investovali, alebo tento proces v rámci najbližšieho obdobia plánujú. V minulom roku, kedy prebehol podobný prieskum, išlo “len” o 53%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zaujímavým zistením bolo aj to, že až 38% oslovených investorov spomedzi tých, ktorí do BTC  už investovali, tak urobili v priebehu posledných štyroch mesiacov. Dve tretiny z tejto porcie zároveň priznali, že hlavným spúšťačom ich záujmu o Bitcoin bolo vypuknutie pandémie koronavírusu.

Rastúci dopyt po kryptomenách mal byť podľa Grayscale vedený generáciou mileniálov, ktorí čoraz viac vnímajú Bitcoin ako novodobé digitálne zlato.  Grayscale sa však domnieva, že “digitálna generácia” (kde radíme mileniálov a generáciu Z)  zohrá svoju hlavnú úlohu v súvislosti s Bitcoinom až v budúcnosti.  ,,Súčasní a potenciálni budúci bitcoinoví investori ešte nedosiahli svoje najlepšie zárobkové roky. Popri tom ich čaká prísun bohatstva v hodnote 68 biliónov dolárov, ktorí sa udeje v nasledujúcich 25 rokov (od generácie baby boomerov pozn.red.). To odhladuje potenciálne obrovskú príležitosť pre tých, ktorí vidia možnosť v dlhodobom raste ceny,” upozornila Grayscale.

O rôznych generáciách a o prevode veľkého bohatstva, ktoré nás čaká v nasledujúcich rokoch, sa dozviete aj z YouTube kanálu Zaujalo ma:

Na záver dopĺňame, že Grayscale Investments je najväčším inštitucionálnym držiteľom BTC. Aktuálne ich má pod kontrolou už viac ako 500 000. Ide o firmu, ktorá umožňuje regulovaným spôsobom investovať do Bitcoinu iným inštitúciám bez toho, aby museli tieto firmy riešiť spôsob, ako budú tieto kryptomeny uschovávať.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.