Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin má za sebou ďalší zaujímavý týždeň a pred blížiacim sa halvingom pekne rastie aj jeho cena. Posledné dni však boli zaujímavé aj z pohľadu altcoinov. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn TOP správ. 

Bitcoin

Bitcoin sa tento týždeň stal už najvýkonnejším aktívom tohto roka a pokračuje teda vo svojom trende z prvého desaťročia 21. storočia. Viac o tom, ako sa mu podarilo dostať na čelo tohto poradia, hoci v marci zažil obrovský prepad, sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin sa medzitým blíži aj k tomu, že už čoskoro vytvorí nový rekord, pokiaľ ide o jeho priemernú ročnú cenu. Upozornila na to Yassine Elmandjra, o ktorej zisteniach sme informovali v tomto článku.

Pozreli sme sa na údaje z Google Trends, na základe ktorých môžeme skonštatovať, že vyhľadávanie slova “halving” dosiahlo 2 týždne pred touto významnou udalosťou nové maximá. Dá sa očakávať, že tento trend ešte len začne vrcholiť. Viac sme sa téme venovali tu.

Kroky centrálnych bánk, ktoré sa budú snažiť v nasledujúcom období za každú cenu zachrániť svetovú ekonomiku, môžu pozitívne vplývať na cenu Bitcoinu.

Fear and Greed Index naznačuje, že na trhu stále prevláda mierne negatívna nálada, čo by mohlo naznačovať, že Bitcoin má stále priestor pre ďalší rast. Prudký rast ceny Bitcoinu, aký sme videli v tomto týždni, však väčšinou viedol aj k výraznej korekcii ceny. Týmto dvom veciam sme sa venovali v tomto článku.

Veľmi pozitívne to vidí s Bitcoinom Ross Ulbricht, väznený zakladateľ darkweb trhoviska Silk Road, ktorý tvrdí, že pre BTC je limitom “len nebo”. Dokonca začal v súvislosti s ním špekulovať o šialenej kapitalizácii 7 kvadriliónov dolárov. Viac sa dočítate tu.

Kým v súvislosti s Bitcoinom aktuálne prevláda na trhu zvýšený optimizmus, Mati Greenspan, ktorý je zakladateľom Quantum Economics a predtým bol hlavným analytikom eToro, tvrdí, že korelácia Bitcoinu s tradičným akciovým trhom nepôsobí vôbec dobre. Viac sa dozviete tu.

Veľmi kriticky na adresu spoločnosti Chainalysis, ktorá je častým zdrojom citácii rôznych blockchain údajov, sa vyjadril rešpektovaný Andreas Antonopoulos. Povedal, že táto firma mimoriadne škodí anonymite Bitcoinu a jej prácu prirovnal zbrojárenskému priemyslu. Podrobnosti v tomto článku.

Altcoiny

Emin Gun Sirer, ktorý ešte 5 rokov pred vznikom Bitcoin whitepaper vytvoril prvú technológiu založenú na Proof of Work koncepte, priznal, že súhlasí s BTCi maximalistami v tom, že 95% existujúcich kryptomien nemá žiadnu hodnotu a sú jednoducho podvody. Popri tom však upozorňuje, že Bitcoin maximalista zďaleka nie je. Podrobnosti sa dozviete tu.

Určite ste postrehli, že burza Binance zverejnila whitepaper svojho “Smart Chainu”, teda druhého reťazca Binance Chainu, ktorý podporuje smart kontrakty. Binance Smart Chain však okamžite začal čeliť kritike. Je len ďalšou kópiou mačky? Prečítajte si tento článok.

Pomerne výrazný nárast hodnoty nielen voči doláru, ale aj Bitcoinu, zaznamenala cez týždeň kryptomena Cardano (ADA). O dvoch hlavných fundamentálnych dôvodoch, ktoré tomu mohli prispieť, sme písali v tomto texte.

Vývojársky tím za kryptomenou Libra od Facebooku naznačil, že mohol vyriešiť efektívnym spôsobom problematiku tzv. Byzantskej chyby, ktorú vyriešil Bitcoin v podobe Proof of Work konceptu, ktorý však vyžaduje vysoké náklady na spotrebu energie. Viac sme o tom písali tu.

Libra Association medzitým doplnil nový subjekt – startup Checkout.com, ktorý sa tak stal 24. členom tejto asociácie. Medzitým sa objavili správy, že Libra by mohla byť uvedená na trh už vo štvrtom kvartáli tohto roku.

Bitcoin SV Association tvrdí, že Bitcoin SV je schopný konkurovať v škálovateľnosti transakciám spoločnosti VISA a popri tom je jeho ťažba ziskovejšia, než ťažba Bitcoinu.

Alyze Samová, ktorá je považovaná za špičkovú odborníčku na stablecoiny, uviedla počas Virtual Blockchain Weeku, že stablecoiny sú kľúčovým nástrojom, ktorý pomôže k tomu, že globálne spoločnosti ako Facebook začnú časom prijímať decentralizované kryptomeny. Viac sa dozviete tu.

Známy trader Peter Brand sa vysmial tým, ktorí držia stablecoin USDT. Tých, ktorí tak robia aj cez noc, označil dokonca za bláznov. Prečo si to myslí, sa dozviete v tomto článku.

Mali by ste vedieť

  • Obchodovanie na burze Binance dosiahlo tento týždeň nové historické maximá, čo môže byť pred halvignom vnímane ako veľmi pozitívny fundament.
  • Minery Bitmainu S17 a T17 majú podľa Samsona Mowa oveľa väčšiu mieru zlyhania, než ich predchodcovia. Kým staršie modely zlyhávali v 5 percentách prípadov, tie nové majú údajne až 30% kazovosť

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.