Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance Smart Chain čelí kritike. Ide o ďalšiu kópiu mačky?

Článok

Binance Smart Chain
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po tom, ako burza Binance zverejnila whitepaper svojho “Smart Chainu”, teda druhého reťazcu s inteligentnými zmluvami (smart kontrkatmi) postavenom na Binance Chain, mnoho odborníkov zo sektora kryptomien ho začalo kritizovať.

Binance Smart Chain má ponúkať kompatibilitu s Ethereum a delegovaný proof-of-stake konsenzus (DPoS) s 21 node operátormi, ktorí budú volení držiteľmi mincí Binance Coin (BNB). Tým podľa odborníkov pripomína už iné existujúce blockchainy so smart kontraktmi a inak povedané len recykluje to, čo už na trhu zastúpené je.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosť Messari uviedla, že Binance Smart Chain sa tvári ako ďalší konkurent pre Ethereum v už teraz dosť preplnenom poli a popri tom len kopíruje DPoS kryptomeny EOS.

,,Ide o ďalší čínsku kópiu mačky, tentokrát EOS a jeho DPoS – jedného z najväčších nič nehovoriac burgrov, ktoré sa postavili,” napísal kriticky na Reddite užívateľ Always_Question, ktorého cituje portál Cointelegraph.

Zakladateľ Delphi Digital Tom Shaughnessy upozornil, že problémom Binance Smart Chainu je jeho centralizácia. ,,Po uvedení na trh môže Smart Chain súťažiť s Ethereum a ďalšími programovateľnými blockchainami, určite to však nie je konkurent v budovaní decentralizovanej budúcnosti.”

Shaughnessy si myslí, že šéf Binance Changpeng Zhao bude mať nad týmto reťazcom dostatočne veľkú moc, pretože má v rukách silný vplyv nad kryptomenou Binance Coin (BNB), cez ktorú môže ovládať overovateľov uzlov.

,,Centralizované reťazce vždy strácajú podstatný bod. Cieľom nie je ponúkať lacnejšie transakcie, ktokoľvek to môže spraviť cez AmazonWeb Services. Cieľom má byť ponúkať komunitne orientovaný étos pre developerov, ktorí radi pracujú spolu bez centrálneho obvodného mandátu.”

Centralizácia podľa neho u developerov potláča kreativitu a akonáhle poviete, že sieť je ovládaná 21 uzlami, stratí svoj lesk. Druhým dychom však dodal, že by bolo naivné myslieť si, že Binance so svojimi zdrojmi nedokáže tento projekt udržať na žive. Z momentálnej a komunitnej perspektívy má teda určite šancu na prežitie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.