Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Google Trends & Bitcoin: Halving už prekonal historické rekordy!

Článok

Google Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na našom webe sme viackrát upozorňovali na to, že popri ostatných krypto-fundamentoch sa oplatí sledovať aj vývoj vyhľadávania kľúčových slov vo vyhľadávaní Google. Vďaka nástroju Google Trends je to veľmi jednoduché.

Pri súčasnom pohľade na trend vyhľadávania slova “halving” môžeme skonštatovať, že tento významný bitcoinový fundament dosiahol 12 dní pred jeho historicky tretím konaním svoje historické maximá. Prekonal aj vyhľadávanie z obdobia medzi 3. až 9. júlom 2016 a dá sa predpokladať, že v nasledujúcich dňoch vzhľadom na väčšiu vedomosť mainstreamu o Bitcoine, než tomu bolo pred 4 rokmi, toto číslo ešte rapídne porastie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

halving-1

Pre Bitcoin je stúpajúci záujem o vyhľadávanie halvingu pochopiteľne dobrý signál. Dá sa očakávať, že sa to premietne aj do ceny, ak ju nezrazí dole iná negatívna správa – napríklad prepady na ostatných trhoch, ako tomu bolo v marci.

Ako už vyplýva aj z grafu vyššie, predchádzajúci halving sa udial v júli 2016. Zaujímavé je sledovať aj to, čo sa dialo s trendom vyhľadávania slova “Bitcoin” po ňom. Hlavne vďaka rastu ceny postupne rástol aj trend jeho vyhľadávania na Google, až dosiahol historické hodnoty okolo decembra 2017. Na grafe nižšie môžete vidieť, že trend vyhľadávania Bitcoinu je v súčasnosti oveľa nižší, než v spomínanom období. Je však oveľa vyšší, než bolo vyhľadávanie Bitcoinu v období pred predchádzajúcim halvingom (pred 9. Júlom 2016), čo môže byť pozitívny signál.

Pri halvingu sa delí odmena pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu. Najbližší halving 12. mája 2020 ju zníži zo súčasných 12.5 BTC za jeden vyťažený blok na 6.25 BTC. Halving je vnímaný aj mainstreamovejšími médiami hlavne preto, že v predchádzajúcich dvoch prípadoch mal veľmi pozitívny vplyv na vývoj ceny tejto najznámejšej kryptomeny. Až čas ukáže, či sa história bude opakovať. Ani odborníci zo sektora kryptomien sa nevedia úplne zhodnúť na tom, či súčasný halving je už zarátaný v cene, alebo ešte nie.

halving-2

Chcete vedieť o halvingu viac? Prečítajte si náš článok:

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: trends.google.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.