Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Cena Bitcoinu: Čo naznačuje história a Fear & Greed index?

Článok

Lamborghini Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Historické štatistiky naznačujú, že keď Bitcoin prudko posilní na svojej cene, väčšinou nasleduje aj jej výrazná korekcia. Tejto možnosti nahráva aj skutočnosť, že na indexe relatívnej sily (RSI) bol Bitcoin na dennom grafe na hodnote 72, čo je znakom extrémnej “prekúpenosti“.

Bitcoin tento týždeň posilnil v priebehu jedného dňa zo 7700 dolárov na 9400 dolárov, no aktuálne sa obchoduje už pod hranicou 900 USD. Prekročil zároveň 200-dňový jednoduchý kĺzavý priemer (SMA), 200-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (EMA) a 0,618 fibonacciho retracement level počítaný medzi hodnotami 3 600 USD a 14 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin podľa Cointelegraphu zvyčajne nepretína všetky tri kľúčové levely odporu bez toho, aby potom nasledovala cenová korekcia. Inak povedané naznačuje, že teraz môže byť náchylný prudšiemu prepadu, pretože obchodníci budú chcieť vyberať svoje zisky.

Timothy Peterson z Island Alternative Advisors povedal, že keď Bitcoin intradenne posilnil o viac ako 1000 dolárov, mal veľkú tendenciu výraznej korekcie. V histórii sa to stalo zatiaľ 14-krát. Na základe dostupných faktov predostrel tieto zistenia:

  • V nasledujúcich 7 dňoch oslabil v priemere o 5 percent
  • 30 dní od posilnenia o 1000 dolárov klesol v priemere o 21%
  • 90 dní od posilnenia o 1000 dolárov oslabil v priemere o 38%

Upozornil zároveň, že kryptotrh je častokrát iracionálny a Bitcoin môže byť prekúpený dlhšiu dobu, kým príde výraznejšia korekcia.

Crypto Fear and Greed Index, ktorý vyjadruje aktuálnu náladu na trhu, je na 40 bodoch zo 100, čo znamená, že na trhu ešte panuje mierny strach. Zatiaľ teda nekoreluje s RSI, ktoré naznačuje prekúpenosť.

Mimochodom Crypto Fead and Greed Index bol opäť dobrým indikátorom toho, kedy je vhodné investovať. Minulý mesiac bol totiž podľa neho na trhu extrémny strach (bol na 12 bodoch zo 100) a ako sa ukázalo aj v minulosti, keď sú hodnoty tohto indexu takto nízko, väčšinou ide o ideálny čas na investíciu a naopak keď panoval na trhu veľký optimizmus, cena začala klesať.

Zdroje: cointelegraph.com, alternative.me

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.