Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Peter Brandt sa vysmieva tým, ktorí držia stablecoin Tether

Článok

Tether
Tether

Známy trader Peter Brandt, ktorý obchoduje na akciových trhoch viac než 40 rokov a v posledných rokoch sa intenzívne zaujíma aj o Bitcoin, povedal, že nechápe dôvody, prečo ľudia držia stablecoin Tether (USDT). Prirovnal to k držaniu nigérijskej meny nairy.

Brandt označil ľudí, ktorí držia Tether (USDT) dokonca aj cez noc, za bláznov. ,,Je vtipné, že ľudia, ktorí odsudzujú USD ako fiatovú menu, držia popri tom Tether,” skonštatoval a doplnil porovnanie s nigérijskou nairou. Tá dosiahla infláciu okolo 18%, čo nie je dobré, no v porovnaní s hyperinfláciou napríklad vo Venezuele ani katastrofálne.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Brandt týmto príkladom poukázal na dve zvláštnosti pri držaní Tetherov.  V prvom rade, ak niekto drží Tether, drží menu, ktorá je viazaná na cenu amerického dolára, čo si odporuje s tým, čo sa vlastne snaží dosiahnuť Bitcoin. Druhý dôvod je založený na pochybnej povesti tohto stablecoinu – je totiž krytý len zo 74% a Tether nikdy nebol podrobený verejnému auditu, ktorý by overil, že finančne zdravý sa krytie USDT, ktoré sú v obehu, je reálne. Jediný audit, ktorý bol naplánovaný v roku 2018, bol zrušený.

V súvislosti s Tetherom sa už dlhšiu dobu striedajú negatívne a pozitívne správy. Mnohí sú presvedčení, že tento stablecoin mal v minulosti priamo manipulovať s cenou BTC. Objavili sa štúdie, ktoré túto tézu podporili ale aj také, ktoré ju vyvracali. Isté je, že Tether má na celý trh s kryptomenami výrazný vplyv, pretože z pohľadu kapitalizácie je už štvrtou najväčšou kryptomenou a je reálne, že v dohľadnej dobe prekoná kapitalizáciu XRP.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.