Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dejú sa veci: Bitcoin je už najvýkonnejším aktívom tohto roka!

Článok

Bitcoin raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin v priebehu posledného dňa prelomil hodnotu 9000 dolárov a výrazným spôsobom začína prevyšovať zisky na tradičných trhoch.

Podľa údajov TradingView.com posilnil Bitcoin od 13. marca, kedy našiel svoje dno na hodnote  3850 dolárov, už o viac ako 130%, kým index DOW od svojho najnižšieho bodu 23. marca posilnil o zhruba 36%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na výkonnosť Bitcoinu v tomto roku poukázal na Twitteri Alex Saunders. ,,Je to oficiálne. Bitcoin je doposiaľ najúspešnejším aktívom roka (a dekády),” uviedol ku grafu, ktorý vyjadruje cenové pohyby Bitcoinu (oranžová), zlata (žltá), US10Y (čierna) a S&P500 (modrá).

Posilňovaniu trhov predchádzali veľké prepady, ktoré sa dotkli aj Bitcoinu. Súviseli so zatvorením mnohých firiem a podnikov v rámci prevencie boja proti pandémii koronavírusu.

Na súčasnom raste Bitcoinu sa môže podpisovať efekt halvingu, nakoľko tento výrazný bitocinový fundament sa udeje už o 12 dní. Predchádzajúce dva halvingy mali na cenu Bitocinu pozitívny vplyv. Najmä v období zhruba roku a pol po ňom dosahoval BTC svoje historické maximá.

Pri halvingu sa znižuje odmena pre ťažiarov (minerov) o polovicu. Pri prvom sa znížila z 50 BTC na 25 BTC a pri druhom z 25 BTC na 12.5 BTC za vyťaženie jedného bloku (približne 10 minút). Halving 12. mája 2020 zníži odmenu z 12.5 BTC na 6.25 BTC, ktorú budú dostavať ťažiari nasledujúce  približne štyri roky.

Hoci rast ceny nás nesmierne teší, odporúčame vám, aby ste boli na pozore. Pre pandémiu koronavírusu sú trhy nesmierne krehké a ako sa ukázalo v marci, keď padajú ostatne trhy, padá aj Bitcoin. Jeho korelácia s ostatnými aktívami je na najvyšších hodnotách v histórii, čo nemusí byť dobrý signál, preto neinvestuje do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.