Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Greenspan k Bitcoinu: Nemusí sa vám vám páčiť, čo vám musím povedať

Článok

Mati Greenspan
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ spoločnosti Quantum Economics a predtým hlavný analytik sociálnej investičnej platformy eToro Mati Greenspan poukázal počas Virtual Blockchain Week na to, že súčasná korelácia medzi Bitcoinom a ostatnými aktívami dosahuje historické maximá. A to nemusí byť dobrá správa.

Greenspan ukázal tabuľku, ktorá vyjadrovala bitcoinovú koreláciu s S&P 500 v rozsahu od “1” do “-1” pričom 1 znamená perfektnú koreláciu  a mínus 1 inverznú koreláciu. Následne dodal, že tým, ktorí dúfajú v pozitívny výhľad pre bitcoiny v období finančnej krízy “sa nebude páčiť, čo im musí povedať‘.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa údajov Greenspana zostavených na základe dát od Coinmetrics, je korelácia bitcoinu s akciami S&P 500 aktuálne na hodnote 0,6, čo je najväčšia korelácia od januára 2011, kedy sotva prekročila 0,3 bodu.

Greenspan na základe toho doplnil, že zatiaľ sa na trhu neobjavuje nič, čo by naznačoval, že Bitcoin “bude náš záchranca”. ,,Je stále považovaný za rizikové aktívum a nedosiahol stav bezpečného prístavu, ktorý si zlato budovalo tisíce rokov,” uviedol.

Čo tým vlastne chcel Greenspan povedať? Zjednodušene povedané to, že ak Bitcoin koreluje s akciovými trhmi, teda napodobňuje ich pohyby, sotva od neho môžeme očakávať, že bude bezpečným prístavom v období, kedy sa začnú ostatné trhy prepadať. Napríklad ako v marci, kedy popri páde akcií padol aj on až pod cenu 4000 dolárov. Aby sa stal Bitcoin “safe haven” musí prestať korelovať s akciami a “ísť si vlastnou cestou”. To sa zatiaľ podľa zistení Greenspana nedeje.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.