Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kroky na záchranu ekonomík môžu viesť k rastu ceny Bitcoinu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vyzerá to naozaj zvláštne, keď akcie S&P 500 rastú popri tom, ako sa prehlbujú reálne ekonomické problémy krajín a podnikateľov a centrálne banky s vládami robia všetko pre to, aby udržali krachujúce hospodárstvo nad vodou.

Jerome Powell, ktorý je predsedom amerického FED-u, v stredu varoval, že americká ekonomika je v súčasnosti v dôsledku prepuknutia pandémie COVID-19 v najhoršej kondícii v histórii. ,,Keď uvidíme ekonomické údaje za druhý štvrťrok, budú horšie než akékoľvek údaje, ktoré sme doteraz videli,” upozornil a zároveň naznačil, že očakávané zotavenie trhu po preklenutí pandémie bude len veľmi ťažko v tvare “V“, teda, že sa všetko rýchlo vráti do starých dobrých koľají.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Powell tvrdí, že FED urobí všetko pre to, aby udržal nízke úrokové sadzby a vytváral kapitálové nástroje pre kľúčové trhy pri vkladaní likvidity do vnútorných funkcii hospodárstva. Nepovedal to teda doslovne, no pochopiť z toho možno to, že FED je pripravený neobmedzene púšťať do obehu nové miliardy až bilióny v podobe kvantitatívneho uvoľňovania (QE). Inak povedané centrálna banka nakúpi akúkoľvek sumu aktív na podporu hladkého fungovania trhu.

Niektorí analytici si myslia, že tieto kroky FEDU budú pozitívne vplývať na cenový vývoj Bitcoinu. Teddy Vallee, ktorý je zakladateľom a CEO hedžového fondu Pervalle Global, uviedol, že logaritmický graf Bitcoinu má potenciálnu koreláciu s celkovým objemom aktív, ktoré majú svetové centrálne banky. Napríklad keď začiatkom roku 2018 začali banky znižovať svoje súvahy, začal sa prepadať aj kryptotrh. Táto korelácia síce nie je zďaleka dokonalá, no naznačuje, že medzi krokmi centrálnych bánk a Bitcoinom existuje určitý vzťah.

Keď teda Powell naznačil, že najväčšia centrálna banka na svete, ktorá nafúkla svoju súvahu za dva mesiace o 50 percent, má v úmysle tlačiť ďalšie bilióny dolárov, pre Bitcoin to vyzerá ako pozitívna informácia.

Dan Morehead vysvetľuje, že to dáva zmysel. Ak sa totiž do obehu dostávajú nové peniaze, v konečnom dôsledku sa použijú na nákup vecí, ktoré majú fixné množstvo. Či už ide akcie alebo nehnuteľnosti. Ale aj zlato či Bitcoin, ktorých cena sa vďaka tomu môže nafúknuť, pretože majú obmedzené množstvo.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.