Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Emin Gün Sirer: Súhlasím s BTC maximalistami, že 95% kryptomien je SCAM

Článok

bitcoin-vs-altcoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tvorca prvej technológie založenej na koncepte Proof-of-Work Emin Gun Sirer priznal, že súhlasí s názorom bitcoinových maximalistov v tom, že 95% existujúcich kryptomien sú nezmyslom.

Počítačový vedec a profesor na Cornell Univesity Emin Gun Sirer je tvorcom systému s názvom Karma, ktorý bol postavený na princípe Proof of Work ešte v roku 2003, teda zhruba 5 rokov pred publikáciou Bitcoin whitepaper. Tvrdí o sebe, že sa zďaleka nepovažuje za Bitcoin maximalistu, no súhlasí s ich názorom, pokiaľ ide o zbytočnosť mnohých altcoinov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na trhu existuje viac ako 5000 známych kryptomien s celkovou kapitalizáciou viac ako 250 miliárd dolárov. Drvivá väčšina z nich však neprináša nič nové. ,,Nie je nič zlé na tom, že niekto chce priniesť spôsob ako realizovať platby. Ale Bitcoin to urobil prvý. Snažiť sa mu konkurovať je hlúposť,” skonštatoval.

,,Neznášam maximalistický prístup k bitcoinom. Som vedecký človek. Ak existuje dobrá vec, som prvý, kto na to upozorní. Majú však pravdu, keď 95% veci označujú ako podvody,” priznal a upozornil, že väčšina kryptomien vznikla len z účelom nazhromaždiť peniaze.

Kriticky sa vyjadril napríklad na adresu Justina Suna, čínskeho podnikateľa, ktorý stojí za kryptomenou Tron, no v poslednej dobe sa snaží ovládnuť značnú časť ďalšieho kryptopriestoru ,,Ľudia ako Justin Sun chodia, akoby disponovali niečím zvláštnym, ale oni len recyklovali niečo, čo patrí niekomu inému.”

Mimo sektor bitcoinových maximalistov zdieľa podobný názor ako Sirer aj šéf spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse, ktorý dokonca tvrdí, že zbytočných je 99% existujúcich kryptomien. Myslí si, že časom skončia na nule, pretože neponúkajú riešenie skutočných problémov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.