Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Alyze Samová: Stablecoiny sú vstupnou bránou pre decentralizáciu

Článok

stablecoiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Alyze Samová, ktorá je spoluzakladateľkou spoločnosti Give Nation, povedala počas Virtual Blockain Weeku, že stablecoiny sú kľúčovým nástrojom, ktorý budú viesť k tomu, že globálne spoločnosti ako Facebook či JP Morgan budú časom prijímať decentralizované aktíva ako platobné prostriedky.

Alyze, ktorá je považovaná za špičkovú odborníčku na stablecoiny, skonštatovala, že tieto digitálne aktíva si ustrážia svoje miesto v kyptosvete. ,,Nemajú takú decentralizáciu. Neponúkajú takú slobodu, ktorú všetci chceme zažiť. Stablecoiny však ponúkajú iné výhody kryptomien vrátane kryptografickej bezpečnosti a schopnosti digitálne prevádzať aktíva pomocou rýchlych transakcií,” skonštatovala.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Aj keď niektoré stablecoiny majú kontroverzné renomé, napríklad najväčší z nich Tether je podľa všetkého krytý len zo 74% svojej celkovej kapitalizácie, keď podľa Samovej začnú väčšie spoločnosti prijímať tieto aktíva ako platobné prostriedky, ich akceptácia sa výrazne rozšíri. Bude to podľa nej prostriedok, ktorý naučí ľudí čo ponúka decentralizovaná ekonomika.

Vlastný stablecoin má napríklad najväčšie banková inštitúcia v USA JPMorgan Chase, no využíva ho len na interné transakcie. Projekt kryptomeny Libra od Facebooku vraj zvažuje, že svoj vlastný stablecoin bude kryť košom stablecoinov, čo je však zatiaľ len špekulácia.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.