Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Veľmi zaujímavý, no z cenového pohľadu katastrofálny týždeň má za sebou Bitcoin, ale aj ostatné kryptomeny. Prinášame vám tradičný víkendový súhrn. 

Bitcoin

Na začiatku tohto týždňového súhrnu treba upozorniť, že cenu Bitcoinu zjavne ovplyvňuje dianie na ostatných trhoch. Nevieme ako ďaleko to zájde s koronavírusom a ako na to bude reagovať svetová ekonomika, preto je logické očakávať, že volatilita na kryptomenách, ktoré sú neuveriteľne malým trhom, bude stále vysoká. Buďte preto opatrní a nepúšťajte sa do neuvážených obchodov.

Anthony Pompliano si myslí, že napriek súčasným otrasom, ktoré pripisuje kríze likvidity, sa budú mať zlato a Bitcoin čoskoro veľmi dobré. Poukázal pritom na podobný priebeh vývoja zlata počas vypuknutia krízy likvidity v roku 2008. Zlatu sa následne začalo dariť a potvrdilo svoju povesť “safe heaven”. Viac sa dozviete tu.

Tone Vays, ktorý je známy svojimi skeptickejšími predpoveďami pre Bitcoin, sa domnieva, že Bitcoin mohol pádom na cenu pod 3800 dolárov už nájsť svoje dno a je v konečnej fáze kapitulácie. Viac sa dočítate tu.

Kým v predchádzajúcich týždňoch stúpal záujem o vyhľadávanie Bitcoinu v súvislosti so slovom “halving”, podľa nových dát z Google Trends halving v tomto smere predbehlo vyhľadávanie súvislosti medzi Bitcoinom a „koronavírusom”.

Pre obrovský prepad ceny Bitcoinu sa veľa špekuluje o tom, čo ho spôsobilo. Dve veľmi pravdepodobné možnosti, ktoré spolu mohli aj súvisieť, sme zhrnuli tu.

Rešpektovaný trader s vyše 40-ročnou skúsenosťou z búrz Peter Brandt priznal, že nevylučuje ani prepad ceny Bitcoinu pod 1000 dolárov. Tento názor odvodil od pohľadu na jeho súčasný graf. Brandt pritom ešte pred vypuknutím krízy koronavírusu označoval hodnotu 5500 dolárov za minimum, kam by sa mohol ešte teoreticky prepadnúť.

Po dlhšej dobe sa k Bitcoinu vyjadril Edward Snowden, známy whistleblower, ktorý odhalil tajné dokumenty s praktikami USA a Veľkej Británie v rámci svojich tajných akcií v zahraničí. Snowden tvrdí, že prepad ceny spôsobilo veľa paniky pre málo dôvodov a priznal, že prvýkrát uvažoval nad tým, že kúpi tento “dip” (prepad).

V úvode týždňa sme sa venovali aj téme Bitcoin ETF. Počas diskusie v štúdiu CNBC padol názor, podľa ktorého sa pravdepodobne dočkáme kryptomien centrálnych bánk (CBDC) skôr, než schválenia prvého ETF na najznámejšiu kryptomenu.

Altcoiny

Súčasné otrasy na trhoch nič nemenia na pokračovaní prác na Cardano blockchaine. Čerstvé novinky priniesol líder celého projektu Charles Hoskinson. Týkali sa aktualizácii fázy Shelley, reštartu Byron či projektu Hydra, ktorý posunie celý ekosystém na ďalší level. Viac sa dočítate tu.

IOTA Foundation konečne uviedla naspäť do prevádzky svoj Koordinátor, ktorý slúži na overovanie a realizáciu transakcií na tejto platforme. Koordinátor bol vypnutý po odhalení bezpečnostných medzier v peňaženke Trinity Wallet, ktoré boli využité k hacku MIOTA v hodnote približne 2 miliónov dolárov. IOTA Foundation teraz čelí veľkým výzvam získať si späť dôveru komunitya čím skôr spustiť fázu Coordicide, čím sa projekt zbaví centralizovaného Koordinátora a stane sa decentralizovaný.

Mali by ste vedieť

  • V americkom kongrese mal byť tento týždeň predstavený návrh zákona o kryptomenách, ktorý ich delí do troch hlavných kategórii. Schválenie zákona o kryptomenách by mohlo pomôcť tomuto priemyslu, pretože v súčasnosti je regulácia digitálnych aktív veľmi nejednoznačná. Tejto téme sme sa venovali tu.
  • Podporovateľ Bitcoinu Jack Dorsey zostáva na čele spoločnosti Twitter. Dorseyho, ktorý financuje aj vývoj bitcoinových vylepšení, podporili aj Elon Musk či Vitalik Buterin z Ethereum.
  • Denný počet používateľov decentralizovaného prehliadača Brave prevyšuje už 4 milióny a za mesiac ho použije aspoň 12 miliónov ľudí. Brave medzitým oznámil nové partnerstvo, v rámci ktorého sa budú dať použiť BAT tokeny z Brave Rewards v rámci služieb popredných spoločností. Viac sa dočítate tu.
  • Tvorca veľmi úspešnej facebook hry FarmVille Eric Shiermeyer vidí budúcnosť hier v blockchain priestore. Verí, že ľudia prejdú k hrám postavených na tejto technológii, pretože budú chcieť naozaj reálne vlastniť to, čo si v rámci hry kúpili. Z tohto dôvodu zakladá firmu Blockchain Game Partner, v rámci ktorej podporí vývoj takýchto hier.
  • Kryptomeny v Indii majú stále problém. Vyzerá to tak, že Centrálna banka sa odvolá voči verdiktu Najvyššieho súdu, ktorý zrušil jej nariadenie komerčným bankám o zákaze poskytovania služieb firmám zaoberajúcim sa kryptomenami. Viac info tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne